ALK Ohol – ANFK Černý uhlí 4:0 kontumačně

(hosté nebyli schopni pokračovat v utkání)

aneb Jak jsme zase nevyhráli, ale vůbec nám to nevadilo…

ANFK v sestavě: Dan, Johny, Kostra, Mára, Mike, Qrul, Petr, Rak, Táclav; Hanka, Janina, Verča

Poslední klání letošní letní sezóny odehrálo ANFK proti celku ALK Ohol na jeho domácí půdě, tedy v restauraci Rozvoj. Patronátu nad touto velkolepou událostí se ujal sám Karel Bína, tudíž nemohlo být od počátku pochyb, že hrát se bude podle zásad fair-play a každý ze sebe vydá maximum.

V tomto zápase jsme se bohužel museli obejít bez Bc. Jiřího Papaye a zejména jeho alter ega Papyho, jenž dal přednost toulkám po irských pubech. Tento borec by na našeho soupeře svými nemalými zkušenostmi jistě platil. Na druhou stranu je ale třeba říct, že po dlouhé době se na soupisce objevil Mára, který si nemohl nechat ujít letošní poslední možnost k předvedení svého umu. Další vynikající zprávou byla účast černouhelného fantoma Kostry, neboť již samotná jeho přítomnost způsobila, že mnozí soupeři zezelenali strachy.

Vidouce svoji převahu, neváhali jsme ani chvíli a pustili se do útoku. Několik pěkných kombinací na jeden dotek, do kterých se vždy zapojilo s chutí celé mužstvo, zahájil Dan a soupeř (stále ještě zelený) nenašel proti našemu tlaku účinnou obranu. Pak se hra na nějakou dobu ustálila ve středu hřiště, soupeř praktikoval účinnou osobní obranu a zejména statní zrzaví beci, kteří se před námi objevovali jakoby mávnutím kouzelného proutku, nám delší dobu neumožnili nějaké výraznější zakončení. Pak jsme si však dokázali opět vybudovat několik líbivých situací a náš „ťukec“ zajisté oslovil i přihlížející publikum, kterému se nad našimi výkony mnohdy až tajil dech.

Poločasovou pauzu jsme výjimečně nevyužili k taktické poradě, ale k poslechu kapely Pokrock, která svými tóny rozvášnila nejednoho hudebního fajnšmekra. Zpětně vzato se nedostatečná poločasová koncentrace ukázala býti chybnou, protože soupeř nad námi začínal mít lehce navrch. My jsme reagovali bryskně zvýšením pohybu po hřišti a častými úniky k barové lajně (zmínit je třeba minimálně útok vedený Kostrou, který ocenil i poblíž stojící gólman BS Stars Koloušek). Poslední význačnější pokus o zvrácení vývoje v náš prospěch provedl jakožto správný president Qrul, jeho bohulibý úmysl ale v důsledku vedl k definitivnímu získání převahy soupeře a další kolektivní akci už se z naší strany nepodařilo vytvořit. Naši čest v závěru zachraňoval alespoň Johny svými individuálními pokusy a je třeba říct, že tentokrát ze sebe vydal na hranici sebezničení úplně všechno.

Ačkoliv jsme zápas nakonec do vítězného konce nedotáhli, příliš nás to nemrzelo, protože jsme táhli jako tým za jeden provaz a předvedli řadu pěkných momentů, na které si (snad alespoň někteří) budeme dlouho pamatovat. Zásadní dík patří samozřejmě fanynkám za jejich neutuchající podporu a také za odvoz některých bojem zničených hráčů do domácího léčení.

______

Vyhlášení klatovské neAFL proběhlo jako obvykle ve velkém stylu, k čemuž nemalou měrou přispěla i kapela Pokrock, která se na této akci po roční odmlce opět objevila. Z Karla Bíny se během let stává stále lepší a lepší konferenciér, takže úvodní oficiální část proběhla velmi hladce a měla dobrý spád. Vyhlášených kategorií bylo přemnoho, tudíž níže najdete jen letošní (ne)úspěchy, které zaznamenalo ANFK:

– ANFK: konečné 7. místo ve 3. lize s 15 body a konečným skóre 20:48

– ANFK: 3. místo v soutěži o cenu fair-play

– ANFK: 3. místo v soutěži Ementál tým za 48 obdržených branek

– Venca: 2. nejlepší gólman 3. ligy

– Dan: 3. nejlepší sudí 3. ligy

Po skončení samotného vyhlašování vítězů a poražených se vlády nad sálem plnou mocí ujal Pokrock a velká část členů ANFK odhalila skryté vlohy pro sportovní odvětví s fotbalem jen pramálo příbuzné, a to sice moderní tanec. Nelze tedy vyloučit, že do příští sezóny přibude klatovskému tanečnímu souboru Šumava vážný konkurent… Toto zásadní rozhodnutí ovšem bude muset učinit jeho magniqrulificence Qrul, tudíž nepředbíhejme.

Touto velmi vydařenou akcí se tedy ANFK Černý uhlí rozloučilo s letní sezónou 2009 a už se velmi těší na sezónu zimní, která by měla v plné síle vypuknout již příští týden.

Komentář: Dan (korekce Qrul)

 

Vloženo Středa 25. 11. 2009 v 16.34 a je uloženo v kategorii Ostatní. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

5 komentáře k “ALK Ohol – ANFK Černý uhlí 4:0 kontumačně”

 1. Jak bych Vás kluci pochválil nějakým jedním nejvystižnějším slovem….ste prostě „HOVADA“ toto není myšleno hanlivě, to mi věřte :-)mrzí mě, že sem nemohl přijít, ale náš tým sem v zahraničí reprezentoval s veškerým vypětím sil a určitě sem svými výkony neudělal ostudu…sem zvědavý jak se v irsku zvedla za těch pět dní spotřeba piva na hlavu, možná už nás přeskočili 😀

  Vložil Bc.Papy - 25. 11. 2009 v 23.16

 2. Škoda, že jsem měl pracovní povinnosti, jinak by byla způsobená ostuda diametrálně rozdílná 😀

  Vložil rak - 29. 11. 2009 v 22.54

 3. No asi budeme muset naplánovat nějakou akci, abyste se, pánové, mohli taky zúčastnit 🙂

  Vložil Dan - 30. 11. 2009 v 0.02

 4. Ale Dane, měl by ses inspirovat názvem týmu Alk !!!OHOL!!! … 😀

  Vložil Rak - 3. 12. 2009 v 11.21

 5. Přidány fotky z vyhlášení od Raka…

  Vložil Mára - 29. 12. 2009 v 14.26

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>