1 : 3 ANFK Černý Uhlí KT – Modrá nudle (1 : 3)

… aneb marný souboj uhelných střelců s gólmanem hostí

ANFK v sestavě: Petr, Mike, Papy, Johny, Qrul, Táclav, Šimon

V sestavě velmi podobné minulému kolu, kdy pouze Byrota nahradil na hrotu Táclav a místo Petra Papyho se do uhelné sestavy poprvé podíval další novic Šimon, jsme nastoupili do druhého kola ligy proti Modré Nudli. Tento náš tradiční soupeř se na rozdíl od nás sešel v hojném počtu a tak nás při opětovné absenci obou gólmanů nečekal snadný úkol.

Do utkání jsme ovšem vstoupili aktivněji a už po prvních 5 minutách jsme mohli utkání rozhodnout. Soupeř jakoby zaskočen naší hrou kupil chyby v obraně a Johnyho dvě nebezpečné střely musel likvidovat hostující gólman. Tento hráč měl záhy další obrovskou příležitost, kdy před ním po precizní přihrávce Táclava zívala prázdná brána. Bohužel ale přestřelil, za což bude jistě ještě dlouho zpytovat svědomí. Další ohromnou šanci měl minutu poté kapitán Mike, který si ideálně naběhl na Papyho aut na zadní tyč a povedenou hlavičkou nechal opět vyniknout gólmana hostí. Ten si k naší smůle poradil i s následnou Mikovou dorážkou a tak se skóre opět neměnilo. Když se ve velké šanci neprosadil ani elitní střelec Qrul, bylo jasné, že náš úvodní tlak vyjde na zmar. Hosté bohužel problém s produktivitou neměli a téměř z první vážnější akce se ujali vedení. Po rohu se dostal míč k neobsazenému hráči hostí, který prostřelil gólmana Petra. Hosty tento gól probudil a následovalo několik jejich slibných náznaků šancí, se kterými si ale poradila skvěle pracující obrana Uhlí ve složení Papy, Mike. V jednom z protiútoků mohl vyrovnat opět Johny, který se podruhé v zápase ocitl po další skvělé přihrávce Táclava sám před gólmanem. Tentokrát mířil placírkou k tyči, gólman hostí byl však k nepřekonání. Po individuální akci se dostal stejný hráč opět do palebné pozice, ale jeho střelu přes obránce dokázal gólman vyrazit na tyč. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat  a po rychlé akci hostí a přečíslení 3 na 2, když si Šimon nepohlídal již po několikáté středového hráče, následovala rychlá střela k tyči a bylo 0:2. Aby toho nebylo málo, neuběhly ani 2 minuty a skóre se v náš neprospěch měnilo potřetí, když se povedenou střelou do růžku prosadil mladší z bratrské dvojice Špačků, 0:3. Slepený gól otřásl naší psychikou, a tak se první půle již jen dohrávala.

O poločase se rozhodl již unavený Táclav, že utkání dochytá a pustí tak do hry čerstvého Petra. Tato změna se ukázala jako pozitivní a společně s poločasovým hecováním nám dodala impulz k opětovné aktivní hře. Byl to právě střídající gólman Petr, který se po Šimonově chytrém přiťuknutí dostal do vyložené šance sám před bránou. Podobně jako Johny v první půli však přestřelil. Branky se domácí dočkali až čtvrt hodiny před koncem zápasu. U lajny výborně vybojoval míč Šimon, posunul Johnymu, ten oslovil v ideální pozici přihrávkou Qrula a bylo to 1:3. Tento probuzený střelec se nemýlil po lahodné střele po zemi, mezi nohy gólmana a vstřelil tak již druhý gól ve druhém zápase po sobě. Snížení dodalo domácím nový impulz a závěrečná čtvrthodinka se nesla zcela v režii Uhlí. Johny ale povedenou střelou z uctivé vzdálenosti trefil břevno a jeho následná dorážka proletěla 10 čísel nad pravým horním rohem branky. Pak se po Mikově autu protlačil k nebezpečné hlavičce Papy a stejný hráč ohrozil hostujícího gólmana ještě z přímého kopu, když jeho prudká střela minula branku jen o pár decimetrů. Hosté se za celý druhý poločas dostali pouze k dvěma brejkům a jedné nebezpečné hlavičce, se kterými si ale bezchybně poradil nový gólman Uhlí Táclav. V závěrečných minutách se do palebné pozice postupně dostali ještě Mike, Johny i Qrul, ale skóre se už neměnilo, a tak jsme s notnou dávkou smůly i přes dobrý výkon nestačili na Modou Nudli a prohráli v poměru 1:3. Nutno ještě dodat, že nejlepším hráčem zápasu byl právem zvolen uhelný kapitán Mike.

Vloženo Pondělí 3. 5. 2010 v 8.18 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Jeden komentář k “1 : 3 ANFK Černý Uhlí KT – Modrá nudle (1 : 3)”