Sálovka 1. kolo

První prosincová sobota přinesla začátek druhého ročníku okresního přeboru v sálové kopané konaném v hale Čapkovy ZŠ. Černý uhlí se po dlouhém rozmýšlení rozhodlo do této soutěže taktéž přihlásit a to navzdory vědomí, že většina ostatních účastníků se pohybuje v poněkud jiných výkonnostních rovinách než průměrný člen ANFK. Tento nedostatek mělo částečně napravit několik zbrusu nových posil, a to konkrétně:

Hynek – hvězda FC Devils, již snad není třeba nikomu představovat; jediný hráč ANFK, jenž má s klubem uzavřenou smlouvu

Lukáš další posila 1. letní ligy (tentokrát z celku Buvolss Nýrsko); technicky založený útočník a dříč

Martin – kvalitní středopolař a tvůrce hry, který snad již brzy definitivně opustí APH Rozvoj

Zdeněk – svižný forward a bývalý člen Slonů

Cani Rosso Gang – ANFK Černý uhlí 4:0

ANFK v sestavě: Luban; Dan-Mike, Hynek-Mazlík; Lukáš, Martin, Qrul, Táclav, Zdeněk

Cizokrajný název, jímž se pyšní náš soupeř, lze rozklíčovat jako „banda červených psů“, nejedná se tedy o nikoho jiného než o staré známé klucí z reddogsu. ANFK nastoupilo proti papírově výrazně silnějšímu soupeři v poměrně početné sestavě, kterou na poslední chvíli obohatil i Táclav, nad jehož účastí visela kvůli liknavému přístupu k přípravě řada otazníků.

Prvních několik minut se nám dařilo držet se soupeřem krok jak výsledkově, tak i herně. Dokonce jsme si vypracovali i několik slibných šancí k zakončení. Nakonec ale musel Luboš přece jen poprvé kapitulovat, když Qrul neuhlídal situaci po rozehrávce z rohu. Zásadní okamžik se odehrál v 10. minutě, když Luban skluzem vypíchl míč na hranici vápna soupeři. Sudí posoudil zákrok jako faul (ačkoliv náš brankář byl v brankovišti, hrál nejprve míč a podle mnohých svědectví soupeře vůbec netrefil), což Luboše nenechalo klidným. Na hlavu rozhodčího se snesl příval slov a žlutá karétka ho nejenže nezastavila, ba naopak měla podobný účinek jako toreadorova muleta na rozzuřeného býka. Na otázku: „Chceš ještě jednu?“ zazněla odpověď „Tak mi jí dej!“ a nelze se tedy divit, že naše brankářská opora se skutečně musela poroučet ze hřiště. Její místo mezi tyčemi zaujal nebojácný Táclav. Ještě do poločasu zvýšili Psi svůj náskok na 2:0, když Hynek nepřesnou rozehrávkou vyslal soupeře do brejku.

Do druhé půle bylo naší ambicí především udržet skóre v přijatelných mezích, což se i docela dařilo. Soupeři měli sice v této fázi hry již značnou převahu, ale v žádném případě se nejednalo o drtivý tlak či permanentní zámek, na jaké bylo ANFK zvyklé ze svých dřívějších dob. I díky Táclavovi, který předvedl několik bravurních zákroků se tak skóre zastavilo na přijatelných 4:0.

Ze zápasu jsme si odnesli řadu pozitivních poznatků. V prvé řadě vědomí, že i proti kvalitnímu soupeři jsme schopni odehrát vyrovnanou partii, pokud eliminujeme vlastní (zcela zbytečné) chyby v rozehrávce. Dále fakt, že v Táclavovi skutečně dříme kus gólmanské hvězdy. A v neposlední řadě poznatek, že Hafani hráli velice slušně a zápas nenabídl žádné nefotbalové vsuvky.

SK Chlistov – ANFK Černý uhlí 0:0

ANFK v sestavě: Táclav; Dan-Hynek, Mazlík-Mike; Johny, Lukáš, Martin, Qrul, Zdeněk

Pravidla sálové kopané říkají, že hráč obdrživší dvě žluté karty dostává automaticky stopku i na příští zápas a tak bylo jasné, že Luban se na nás bude jen dívat z tribuny a Táclava čeká dalších 30 minut plných stresu. Naše sestava se rozrostla o Johnyho, který nevydržel pasivní roli diváka a alespoň na druhý zápas se rozhodl nastoupit.

Soupeři měli k dispozici jen jednoho hráče na střídání a jejich hra byla tedy poměrně statická, bez většího napadání a pohybu. Uhelný útok si oproti tomu vytvářel jednu šanci za druhou. Tutovku zahodil například Qrul, když po Zdeňkově přihrávce na hranici vápna nezakončoval levou nohou, ale raději se pokusil pravou placírkou vykroutit do zcela neanatomického úhlu a logicky tak minul nejen branku, ale málem i samotný míč. Další skvělé příležitosti měl i Hynek. Nejprve vyslal povedenou umístěnou střelu k tyči, kterou však bravurně zlikvidoval brankář Smolda a pak v obdobné situaci pálil mimo. Velice aktivní byl i Johny, který kromě několika solidních střel i zdařile nahrával a bránil. Domácí se omezili na kratší rychlé výpady a individuální pokusy. Nebylo jich mnoho, ale dva z nich musela zachraňovat tyč.

Ve druhé půli jsme opět mohli jít do vedení. Nejprve však Martin řešil situaci 2 na 1 střelou do náručí brankáře, místo aby přihrál zcela volnému Zdeňkovi a pak v takřka identické situaci podobně konal i Qrul a notně tak nazlobil Johnyho. Ke střeleckým minelám lze jistě připočíst i Hynkův mazaný lob, jenž však ve finále směřoval po zemi několik metrů od branky. ANFK mělo sice lepší pohyb, ale vázla finální přihrávka a zakončení. V tomto excelovali především Mike a Mazlík, kteří většinou prováhali ideální příležitost ke střelbě a pak byli nuceni vybojovávat míč zpět v sérii vyčerpávajících osobních soubojů. V závěru tempo hry poněkud polevilo a chlistovští borci se dostávali častěji do útoku. Minutu před koncem vyslal jeden z nich střelu, která po Danově a Hynkově teči skončila na tyči, což některým málem přivodilo šlak myokardu.

Zápasu proti Chlistovu by slušel tříbodový zisk, protože jsme byli lepším týmem. Největším problémem byla nepřesná a váhavá koncovka, protože šancí k zakončení jsme si dokázali vypracovat celou řadu. Obraně lze také vytknout jen máloco, o čemž ostatně svědčí o čisté konto našeho brankáře-slepce. Na druhou stranu je ale jeden bod lepší než nic, jak trefně poznamenal glosátor Doudy: „Tak už máme víc bodů než minulej rok Devils 🙂 .“

Vloženo Pondělí 3. 12. 2012 v 22.09 a je uloženo v kategorii Uncategorized, Úvod, Zimní liga 2012/2013. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .