4 : 3 ANFK Černý uhlí – Fireballs (1:0)

aneb Jak jsme doklouzali pro tři body

ANFK v sestavě: Venca; Dan, Julek; Papy, Petr; Johny, Marek; Qrul, Šimon; Byrot; Rak

Sedmé kolo klatovské malé kopané přineslo konečně pravé letní počasí a samozřejmě též celou řadu duelů lákajících ke shlédnutí. Jedním z nich byl i zápas mezi ANFK a hostujícím celkem Fireballs, který sídlí takřka na špici třetiligové tabulky a dosud nenašel pokořitele.

Oba celky se sešly v hojných sestavách a ANFK dokonce – letos poprvé – s plnou soupiskou, takže ve vzduchu viselo od samého počátku očekávání aktivního a běhavého fotbalu. To se také záhy naplnilo, když autorem první soupeřovu branku ohrozivší střely byl Dan. I nadále se nám dařilo poměrně zdařile napadat a obsazovat protihráče a nepouštět je tak do očekávaného tlaku. Občas se ovšem přece jen před naší svatyní nebezpečně zablesklo, gólman Venca se ale evidentně do nedělního rána vyspal dorůžova a chytal míče jako mucholapka nebohý hmyz. Trest tedy přišel na druhé straně, kdy pohlednou kombinační akci zakončil čarostřelec Qrul po Rakově ideální nahrávce křižně vápnem.

Zbytek první půle se odehrával víceméně v režii hostí, které jsme ale dokázali udržet na uzdě a nepustit je do většího množství vyložených šancí. Na tomto místě je též nutné vyzdvihnout kvality naší milé „Black Coal Areny“, jejíž poněkud nestandardní a záludný povrch dělal soupeři problémy možná větší než naše sveřepá obrana. Nic zásadního tedy již první dějství nepřineslo a poločas využili všichni svorně k možnosti utéct před neodbytným sluncem někam do stínu.

Počátek druhé půle přinesl situaci pro ANFK minimálně neobvyklou – nezpanikařili jsme, neprovedli hloupý faul těsně před vápnem, ba ani nenamazali soupeři před prázdnou branku, ale vstřelili gól. Autorem byl další kanonýr Johny, který zřejmě dlouho nesnesl pomyšlení, že by před ním v týmové tabulce mohl být všemi údy zakončující Qrul. Soupeři ovšem nehodlali odejít z pažitu (čti pískoviště) s tímto nelichotivým výsledkem a tak přidali na obrátkách. Jejich snaha přinesla branku, kdy rohový kop nešťastně tečoval Marek, míč se neočekávaně odrazil od tyče před branku a pro hostující útočníky se tak stal lahůdkou pro zakončení.

Nastalý stav nás samozřejmě znervóznil, protože druhé poločasy nebývají naší silnou zbraní. Situaci se rozhodl promptně řešit benjamínek našeho kádru Šimon, rozhodnut zabránit soupeři ve vyrovnání za každou cenu a zaútočil na místě nejneočekávanějším, a to sice před naší vlastní brankou. Nutno podotknout, že jeho pumelice z hloubi vápna byla i pro Vencu, který je zvyklý na podobné záludnosti i od jiných členů ANFK, naprosto nechytatelná a stav se měnil na 2:2. (Šimonovi budiž drobnou, jen velmi drobnou, polehčující okolností fakt, že se snažil zabránit brejku a přihrávce na zcela volného soupeře.) Krátce na to se Fireballs podařilo vstřelit dokonce vedoucí branku a skeptici v našich řadách začínali věštit další hořký konec slibně rozehraného utkání, případně nejapně vtipkovat o radosti z hezkého počasí.

Obvyklý scénář se však nekonal, což zřejmě nejvíce překvapilo nás samé. Nehodili jsme flintu do žita, ani nezakopli míč do zámezí, ale pokusili se s výsledkem ještě něco udělat. Neocenitelným pomocníkem nám byl opět kluzký povrch, na který jsme přece jen více navyklí než soupeř a tudíž jsme dokázali lépe využít jeho předností. Postupně jsme se opět dostali do hry a vytvářeli si slibné situace. Asi pět minut před koncem nejprve zazářil Rak, když po Šimonově přihrávce asi napočtvrté překonal výtečného gólmana hostí Michala Kůru. A aby zázraků nebylo málo, pečetil skóre v samém závěru Marek na konečných 4:3 v náš prospěch, na což už naši soci nedokázali najít adekvátní odpověď.

Utkání jako na houpačce přineslo i přes kluzký terén mnohé hezké fotbalové momenty a zejména zákroky obou gólmanů často vyvolávaly údiv. Ke zdárnému průběhu klání přispěli svým dobrým výkonem i sudí, kteří opět potvrdili známé rčení, že Divadlo žije…

Vloženo Středa 9. 6. 2010 v 22.42 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Jeden komentář k “4 : 3 ANFK Černý uhlí – Fireballs (1:0)”

1. Já teda myslel, že pečetil Rak.. ale to je jedno, já už mam těch posledních pár minut slitých dohormady 🙂 jen bych doplnil, že výkon rozhodčích z mýho pohledu z brány nebyl až tak suverénní, ale to necham klidně bejt a přidam ještě toliko: BODY BODY BODY!!!!