4:2 APH Rozvoj – ANFK Černý Uhlí (1:0)

ANFK v sestavě: Qrul, Mike, Johny,   Petr,  Šimon, Byrot, Marek

K zápasu čtvrtého kola jsme se sešli na hřišti nováčka soutěže celku APH  Rozvoj, který má však ve svém kádru několik ostřílených borců s množstvím zkušeností. Do branky se opět musel postavit Petr, a tak jsme nastoupili především se snahou vycházet ze zabezpečené obrany. Tak úvod utkání také vypadal. Více ze hry měl soupeř, ale na rozdíl od minulého zápasu s DSV se nám dařilo odpovídat nebezpečnými protiútoky. Především to byl Marek, který se ocitl dvakrát téměř sám před brankou. Poprvé však minul a ve druhé vyložené šanci, kdy se po Johnyho zpětné přihrávce ocitl tváří v tvář domácímu brankáři, ho gólman vychytal. Domácí byli produktivnější a udeřili po rohovém kopu, kdy si Byrot se Šimonem špatně rozebrali hráče a neobsazený obránce domácích prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do poločasu se obraz hry nezměnil, a stejně tak i skóre. Souhrnem lze říci, že v prvním poločase nás domácí mírně přehrávali, avšak do vyložených šancí se díky kvalitní obrané dvojici Qrul, Mike téměř nedostávali.

Ve druhé půli se pak hra otevřela a šance se střídaly ze strany na stranu. Několikrát se ve slibné pozici ocitl především aktivní kapitán Mike, avšak v rozhodující fázi mu střela bohužel nesedla. Hra Uhlí se ve druhém poločase zlepšila a především Marek rozdával výborné přihrávky. Několik pumelic na soupeřovu bránu tradičně vypustil Johny, ale střelecké štěstí neprolomila ani jeho dalekonosná rána, která těsně před brankářem ve vzduchu zaplavala, a ten ji jen s vypětím všech sil vyboxoval nad břevno. Udeřili jsme až 10 min před koncem z nejméně nápadné akce. Po Mikově autu si před gólmana sběhl Byrot, dorážkou zkušeně přeloboval gólmana, a potvrdil tak, že důrazná hra ve vápně je mu vlastní. V této chvíli nám moc nechybělo k získání prvních bodů v sezóně. Tento fakt nás paradoxně spíš svázal, a zasunuli jsme svou hru do obranného valu. Za tohoto stavu si s námi zalaškoval gólman Petr, který při rozehrávce přesně nahrál na nohu domácímu forvardovi, stojícímu dva metry od něj, tuto nabídnutou šanci mu ale následně bravurně vychytal. Rozhodující úder přišel ze vzduchu. Po dalším rohu domácích se bohužel projevilo, že Petr není gólman, když se nedostal na centrovaný míč a pro domácího útočníka nebyl problém hlavičkou poslat Rozvoj opět do vedení. Za stavu 2:1 jsme otevřeli hru ještě více, domácí jsme na dlouhé minuty zatlačili, ale gól z toho nebyl. Nejblíže mu byl Qrul, kterého po Šimonově přiťuknutí vychytal skvělým zákrokem brankář. Další šance pak měl i Mike, Johny a Šimon ale bez úspěchu. Opět se potvrdilo staré pravidlo, nedáš, dostaneš, když se 2x za naší obranou při totální ofenzívě objevil volný hráč a bylo 4:1. Krutý výsledek zmírnil na konci nový kanonýr Byrot, který povedenou střelou k tyči, zaskočil nejednoho diváka. Na body jsme tedy opět nedosáhli, avšak za předvedený výkon se rozhodně nemusíme stydět.

Vloženo Sobota 22. 5. 2010 v 18.16 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .