5 : 2 AFK Bidlo – ANFK Černý Uhlí KT (3 : 2)

ANFK v Sestavě: Petr, Bc. Papy, Mike, Johny, Qrul, Petr Papy, Byrot

Ve velmi okleštěné sestavě a s citelnou absencí zejména na postu gólmana, kde chyběli oba naši elitní brankáři, jsme se sešli ve slunečném, avšak větrném nedělním počasí v Plánici k úvodnímu zápasu nového ročníku klatovské amatérské fotbalové ligy, proti týmu AFK Bidlo. Domácí takřka v plné sestavě však proti šestici hráčů Uhlí nečekal zejména v prvním poločase nikterak lehký úkol. Premiérový zápas v uhelném dresu si odbyl Papyho bratranec Petr. Nutno dodat, že ačkoliv odehrál jen necelých 40 minut, než musel odjet na utkání ve velkém fotbale, dokázal, že bude pro tým velkým přínosem. Tím jen potvrdil dobré jméno rodiny Papayů, které již léta v našem týmu buduje defenzivní hvězda Jirka a od loňské sezóny i nyní zraněný střelec Vlasta.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a vyslali na soupeřovu bránu několik nebezpečných střel. Zapomněli jsme však na zadní vrátka a po jedné z těchto střel, kterou gólman domácích reflexivně vyrazil přes půlku hřiště, se z protiútoku prosadil Toman, 1:0.  Uhlí ale od aktivní hry neupustilo a odměnou nám byl vyrovnávací gól znovuzrozeného střelce a prezidenta klubu Qrula, který zužitkoval krásnou přihrávku Petra Papaye, 1:1. Tato branka nás sice povzbudila, ale za okamžik již bylo vše zas jinak. Po hrubé chybě jinak dobře chytajícího provizorního gólmana Petra, který při výkopu od brány nahrál přesně na nohu vysunutému Tomanovi, neměl tento hráč problém míč jednoduše vrátit do brány a poslat tak svůj tým opět do vedení, 2:1. Další rána přišla zanedlouho, když byl Petr při zákroku tvrdě sražen skluzem domácího hráče, jeho prohřešek však rozhodčí nepotrestal, a tak ve chvíli, kdy náš gólman ležel na zemi, neměl Nový nejmenší problém trefit odkrytou bránu, 3:1. Mohlo být ještě hůř po další hrubé chybě rozhodčího, kdyby Koželuh, který naskočil do hřiště zpoza naší brány a překvapil tak celou naší obranu, potrestal vyloženou šanci. Jiskru naděje pro hosty vykřesal Johny, když obral o míč jinak velmi důrazného obránce Klejnu a povedenou ranou k tyči nedal gólmanovi domácích šanci, 3:2. Za dalších pět minut mohlo být vyrovnáno, jenže to by alespoň jedna z dvou velkých šancí Petra Papaye musela skončit v bráně. Domácí v těchto chvílích držel brankář a jen jeho zásluhou udrželi poločasové vedení.

Po 10 minutách druhé půle bohužel musel odjet již zmiňovaný Petr Papay a museli jsme tak dohrát utkání bez střídání. Domácí hráči našeho oslabení využili záhy. Povedenou střelou Hrušky se dostali do dvoubrankového vedení. Pak ještě mohl snížit Qrul po pěkné přihrávce Johnyho, ale brankář domácích opět čaroval. Podobně tomu bylo i v následné šanci Johnyho, který už po Mikově skvělém pasu šel sám na gólmana, ten ale skluzem na hranici pravidel domácí zachránil. Další jeho zákrok již však byl za hranicí pravidel, a to minimálně 2 metry. Další Johnyho střelu mířící do brány vyrazil 2 metry před brankovištěm. K údivu celého našeho týmu a přes vehementní protesty pak nenásledovala červená karta, jak by tomu mělo podle pravidel být, dokonce nedošlo ani k přerušení hry a domácí div že z protiútoku nevsítili branku. Tragický sudí z Camelu, který celý zápas jen stál s laxním úsměvem na polovině hřiště a pískal prakticky jen začátek a konec poločasu, byl dle mého názoru nejslabším aktérem zápasu. Utkání se poté již jen dohrávalo. Kosmetickou úpravou výsledku byl gól Vojty Koželuha na 5:2, který si tento borec svou aktivitou v průběhu zápasu zcela jistě zasloužil. Tři body tak zůstaly domácím a pro Uhlí to tak byl nešťastný vstup do nové sezóny.

Vloženo Úterý 27. 4. 2010 v 17.15 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

5 komentáře k “5 : 2 AFK Bidlo – ANFK Černý Uhlí KT (3 : 2)”

1. autor to vystihl skvěle, není co dodat…