3 : 0 – AFK Bidlo – ANFK Černý Uhlí KT

AFK Bidlo – ANFK Černý Uhlí KT  = 3 : 0 (2 : 0) – 10. 5. 2009

Sestava: Dan, Johny, Julek, Mára, Mike, Qrul, Papy, Petr, Rak, Táclav, Venca

K třetímu ligovému utkání jsme do Plánice dorazili jako pravý velkoklub hromadně a plni optimismu. S tamějším hřištěm jsme měli doposud většinou dobré zkušenosti, takže jsme očekávali dobrou hru zakončenou příbytkem třech bodíků na uhelné konto.

Zápas jsme začali podle osvědčeného modelu z předchozího kola, pouze Rak udělal drobný posun z branky na hrot… Podle předzápasové domluvy bylo naším cílem výrazně starší soupeře převálcovat rychlou a jednoduchou hrou s velkým počtem střel. Po několika minutách ale i zarytí optimisté začínali chápat, že je „něco“ špatně. Záloha nespolupracovala s obranou, takže se stávalo, že soupeř se dostával do nebezpečných brejkových situací 3 – 2 nebo 2 – 1. Jedna z těchto také vedla poměrně záhy k první brance domácích. Dan špatně vyřešil situaci 2 – 1 a kanonýr „šedivý Ronaldinho“ Toman mířil přesně k bližší tyči. První branka námi malinko otřásla, ale rychle jsme se oklepali a dál se snažili najít recept na dobře bránící soupeře. To se ale nadále nedařilo a tak přišel trest v podobě druhé branky. Situace velmi podobná té před prvním gólem, pouze s tím rozdílem, že autorem byl pan Hruřka. Ještě během prvního poločasu vytáhl gólman Venca z rukávu pár znamenitých zákroků (třeba zlikvidování dělovky i následné dorážky z bezprostřední blízkosti a spoustu dalších), takže do druhého dějství jsme díky němu vstupovali s relativně přijatelným skóre 2:0.

Poločasová porada přinesla malý užitek alespoň v tom směru, že jsme začali o něco víc běhat; k naší škodě často jinam a jindy než by bylo třeba… S postupujícím časem a nelepšícím se stavem hry jsme byli stále nervóznější, což se u někoho projevovalo ostrými zákroky, u někoho hádkami s vlastními spoluhráči, což naši herní pohodu příliš nevylepšovalo. Gólového „úspěchu“ jsme se nakonec přece jen dočkali, když si Rak, obětavě dobíhající, aby pomohl obraně, srazil míč do vlastní branky. Stav 3:0 někdy v 35 minutě signalizoval, že s odvozem bodů to nebude tak žhavé, jak jsme předpokládali. Novým cílem se tedy stalo dát alespoň branku, pro změnu do soupeřovy sítě. Hru jsme víc otevřeli a hráli prakticky na jednoho beka, což občas neslo ovoce v podobě delšího držení míče a několika přihrávek, akce ale stále většinou končily v uctivé vzdálenosti od soupeřovy branky. Náš tragický herní projev korunoval v samém konci Johny, když nádhernou přihrávku od Mika jdoucí asi metr před branku špatně odhadl a zcela odkrytou svatyni asi o metr přestřelil.

Vcelku logicky panovala na lavičce po zápase ponurá nálada a všichni si sypali popel na hlavu, což už ovšem ke zlepšení výsledku nevedlo. Ostrá slova kritiky si za předvedenou hru vyslechl zejména Johny (tímto mu budiž veřejně učiněna omluva za poněkud emocionální projev). Z celého týmu bych si dovolil pochválit pouze Vencu za vynikající zákroky a plné nasazení i za nepříznivého stavu a Mika za spolehlivou obranu a snahu o konstruktivní hru dopředu.