ALK Ohol – ANFK Černý uhlí

aneb vyhlášení Klatovské OPEN ligy 2012

ANFK v sestavě: Dan, Doudy, Hanka, Johny, Karel, Koloušek, Luban, Mára, Marta, Mike, Papy, Qrul, Rak, Zdenina

Boje na pažitech v Klatovech i jejich blízkém okolí nalezly svůj konec již před třemi týdny a před ANFK stál tedy již jen souboj poslední, o to však náročnější a prestižnější. Soupeřem nebyl nikdo jiný než záludný ALK Ohol, mající své domácí území jako již tradičně v restauraci na Rozvoji. Naše sestava byla naštěstí velmi početná (dokonce zřejmě největší ze všech zúčastněných týmů, a to včetně vítězných Červených hafíků), takže jsme odhodlaně vyrazili našemu rivalovi v ústrety.

Po úvodní hatmatilce můžeme snad již trochu srozumitelněji shrnout, že vyhlášení letní ligy se jako tradičně tuze vydařilo a zábavu nebyla nouze. ANFK dokázalo, že co mu občas chybí na herní preciznosti a technice, bohatě dohání dobrou partou a týmovým duchem. Od brzkého večera byla zábava v plném proudu, což samozřejmě podpořili i někteří neodbytní hecíři a nosiči nápojů rozličných barev. Na čele opileckého pelotónu suverénně kraloval Papy, který ve své osobě brilantně snoubí přednosti spurtera i vytrvalce a zelené hody rozehrával na několika frontách zároveň. Zdatně mu ovšem sekundovali i Johny, Mike, Rak a někteří další. Dokonce i Koloušek projevil nebývalou formu a v nestřežených okamžicích upíjel panáky i nad rámec svých povinností.

Večer začal jako obvykle vyhlašováním individuálních cen, kde se vyznamenal jednak Papy jakožto vítěz tipovačky a zejména pak Luboš, jenž byl vyhlášen nejen druhým nejlepším brankářem třetí ligy, ale obsadil i stejnou pozici v rámci kategorie „nejlepší hráč 3. ligy“. V této bezesporu zajímavé a prestižní disciplíně se poněkud nepochopitelně objevil na předních příčkách i uhelný exhráč (a suveréní vítěz interní černouhelné ankety o šoumena roku) Myšák, jehož umístění dobře ukazuje, nakolik je rozhodování sudích v tomto ohledu subjektivní a často vedeno zcela jinými pohnutkami než skutečným výkonem na hřišti. Dalším zástupcem v popředí pomyslného žebříčku byl i Mike. Jiné, ovšem poněkud méně prestižní ocenění, si odnesl i nejtrestanější hráč třetí ligy Dan, který jako jediný obdržel během sezóny 2 žluté karty.

Po zveřejnění ocenění jednotlivců bylo již možno přikročit k hlavní části večera, tedy celkovému pořadí týmů. Tou dobou bylo již u stolu obsazeného ANFK pěkně živo, a to i díky Turdovi a lahvi zelené, kterou vyhrál pro svůj tým, ale odmítl konzumovat. Po krátkém „boji“ s rozjařenými zástupci APH Rozvoj se podařilo cennou kapalinu získat v uhelný prospěch, což vedlo k dalšímu zvýšení obrátek zábavy. Když zaznělo vcelku příjemné „na 6. místě skončilo Černé1 uhlí“, odebraly se k řečnickému stolku přítomné dámy, aby přebraly pohár a diplom, což bylo pánskou částí uhelného osazenstva doprovázeno bujarým skandováním. V rámci kulturní vložky pak na pódium poněkud nesměle nastoupil Rak, aby předvedl své pěvecké kvality. Jeho největší fanoušek, Papi z Rychlé roty, bohužel v publiku chyběl.

Zbytek oficiální části již ANFK příliš nevnímalo, jen letmo byl zaznamenán jakýsi štěkot. Zábava byla v plném proudu a nechyběl ani sekt, nedopatřením rozlitý do Papyho poháru za vítězství tipovačky. Kromě rozumování u stolu se především tančilo, skákalo a hopsalo a k vidění byli na parketu i lidé, kteří jinak této zábavě naprosto neholdují. Dokonce i sám qrutovládce ukázal svoji lidskou tvář a zapojil se do všeobecného veselí…

Kolem jedné hodiny ukončily Ukradený Vjecy svoji zdařilou produkci a část kádru se odebrala domů, zatímco ti vytrvalejší vyrazili ještě „za písničkou“ na Střelnici, kde se nakonec sešla notná část kádru ANFK. Nechyběl ani Turda, na němž bylo s postupujícím večer stále více vidět, jak hořce lituje svého předsezónního odmítnutí vstupu do uhelných řad… Až kolem třetí hodiny raní se sešlost začala pomalu rozcházet a jen největší vytrvalci (Johny a Papy) se dostali domů až takřka na hranici úsvitu.

Večer se naprosto vydařil, účast byla hojná (i když by se našlo i pár jedinců, kteří zklamali očekávání) a nezbývá než se těšit na další obdobnou akci, která by se snad mohla konat již za cca půl roku, neboť ANFK se rozhodlo přes zimu nelenit a vyzkoušet své (ne)kvality v klatovském okresním přeboru sálové kopané.

1Uhlí je samozřejmě „Černý“ nikoliv „Černé“, ale nikdo nenašel odvahu vyvést konferenciéra Karla z jeho omylu

 

Vloženo Pondělí 12. 11. 2012 v 21.50 a je uloženo v kategorii Ostatní, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “ALK Ohol – ANFK Černý uhlí”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>