ANFK Černý Uhlí – AFK Bidlo 2:2 (2:0)

ANFK v sestavě: Venca; Dan, Mike, Papy; Johny, Petr, Šimon; Byrot, Táclav

Do prvního kola podzimní části klatovské neAFL nastoupilo ANFK proti tradičnímu účastníku této soutěže, a to sice celku AFK Bidlo. Hned v úvodu jsme museli řešit zapeklitý problém, když poprvé v sezóně chyběl sám Dobrosrdečný. Za jeho absencí nestála žádná malichernost, jak bývá u některých jiných členů někdy zvykem, ale zcela seriózní zranění z tréninku, které si způsobil zcela neseriózně při zbytečném zpracovávání míče v autu. Nicméně jeho přítomnost alespoň na tribuně nám vlévala odhodlání do žil a vybičovávala k maximálním výkonům.

Předzápasová porada se prakticky nekonala, protože herní vyzrálost našeho kádru je již taková, že podobné skopičiny považuje většina členů za zbytečnou přítěž, a vlétli jsme rovnou do utkání. Dařilo se nám aktivně napadat rozehrávku soupeře a možná jsme měli i  malinko víc ze hry. Soupeř hrozil zejména z individuálních akcí, ve kterých využíval svých vysokých technických kvalit. Skóre otevřel Šimon, když přesnou střelou z voleje výtečně zužitkoval Byrotův roh. Další stoprocentní příležitost měl krátce na to Petr, ale ze třech metrů se mu podařilo přestřelit branku, ochranou síť i budovu tělocvičny. V rychlém sledu pak i další dokázali zahodit teoreticky zcela evidentní možnosti k navýšení našeho skóre.

Naše obrana se poté malinko rozvolnila a ke slovu se dostal i brankář Venca, který likvidoval veškeré útoky soupeře na výbornou. Nutno dodat, že mnohdy mu úlohu usnadnila i koncovka hostí, která při nedělním dopoledni nepatřila k ideálním. Po kratší odmlce našich útočných pokusů udělal fatální chybu v obraně Josef řečený Zelí a Dan se placírkou k levé tyči nemýlil – 2:0. Zbytek prvního dějství jsme se snažili soustředit na obranu a neinkasovat, což se nám také k údivu zejména nás samých podařilo.

Druhá část klání začala z naší strany obezřetně a Bidlo začalo nabírat dech, ovšem dlouho se nám dařilo rostoucí ofenzivní aktivitu hostí eliminovat a nedopřávat jim nějaké vyloženější šance. Poprvé uhodilo, když si Johny a Papy špatně rozebrali hráče, ačkoliv jim bylo ze střídačky vehementně avizováno, jak se věci mají. Obdržená branka nás značně znejistila a – jiráskovsky řečeno – zažívali jsme dobu temna. Tato situace mohla mít jediné možné vyústění v podobě vyrovnávací branky. Táclav, místo aby bránil hráče na hranici vápna při autovém vhazování soupeře, přemýšlel zřejmě o hov… ,a tak agilní útočník nedal z otočky našemu brankáři šanci. Táclav, vida co způsobil, raději opustil hřiště a zápasu se více nezúčastnil. Mezi diváky se poté začal proslýchat nepěkný drb, že se na to jednoduše vy… kvajznul.

Stav 2:2 by byl ještě pořád z naší strany úspěchem, takže jsme znovu sebrali síly a výjimečně se psychicky nesložili. Dokonce se nám podařilo vytvořit i několik zajímavých situací, z nichž je třeba zmínit alespoň Papyho dalekonosné zakončení po zemi k tyči, které gólman hostí vykopl jen zázrakem. Na druhé straně pro změnu Vencovi pomohly správně postavené tyče. Skóre se tedy již neměnilo a na uhelný účet putuje cenný bod.

 

Vloženo Neděle 15. 8. 2010 v 21.09 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “ANFK Černý Uhlí – AFK Bidlo 2:2 (2:0)”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>