ANFK Černý uhlí – Camel 1:0 (0:0)

ANFK v sestavě: Venca; Dan, Mike, Papy; Johny, Petr, Šimon, Táclav; Byrot, Qrul; trenér Mára

Předposlední ligové kolo malé kopané na Klatovsku nabídlo uhelným fanouškům utkání vpravdě zásadní a významné, neb náš sok, Camel, se nacházel jen dva body za námi a naše porážka by tudíž znamenala nevyhnutelný pád o místo dolů v tabulce. Hvězdopravci a astrologové v našich řadách vkládali do tohoto duelu nemalé naděje, dobře si vědomi data konání 10.10.10, kteréžto jasně naznačuje výhru domácího celku nejtěsnějším možným výsledkem. Na tyto úvahy ovšem neměli členové dorazivší k utkání ani to nejmenší pomyšlení, protože zima byla při nedělním dopoledni vskutku nemalá.

Naše početná sestava složená ze samých tradičních účastníků, navíc podpořená i v poslední době velmi agilním trenérem a kameramanem Márou, se rozhodla nevymýšlet žádné nové kejkle a bez větších příprav se vydala vstříc veledůležitému klání. První poločas byl – a zde musíme být k sobě upřímní, i když se to neposlouchá hezky – jednou velkou tragédií. Malou útěchou nám může být snad jen to, že ani soupeř neměl svůj den a v neschopné hře nás zdatně napodoboval, ba mnohdy předčil. Naše pokusy o útok začínaly někdy i poměrně zdařile jednou či dvěma přihrávkami, poté ale s železnou pravidelností následovala zcela bezprecedentní nepřesnost či hloupost, které nám neumožnily výrazněji ohrozit branku hostí. Za zmínku v tomto ohledu stojí snad jen závar v samém počátku utkání, kdy jsme dobře zahráli autové vhazování i následný roh a obrana soupeře se musela otáčet. Ani na druhou stranu nebyla k vidění žádná kouzla. Camel spoléhal na dlouhé nákopy až do našeho vápna, kde však vévodil Venca, který skákal po vysokých míčích, jako by k snídani místo chleba s máslem zakousl snad celé balení Haribo medvídků. Soupeř si krom toho vytvořil asi dvě poměrně solidní střely, i ty však byly zlikvidovány naším strážcem svatyně. Jinak první poločas nenabídl takřka nic, čím by stálo za to unavovat oko ctěného čtenáře.

Do druhé půle jsme vstoupili s kosmetickou změnou, když v záloze nahradil Petra Dan, aby se první jmenovaný zasunul do obrany. Zřejmě díky cenným trenérským radám, které jsme pečlivě vyslechli o poločase, se naše hra ve druhé půli zlepšila. Ponejprv jen nepatrně, ale postupně jsme se stávali lepším týmem. Naše přihrávky ve středu pole častěji nacházely svůj cíl a i poté s nimi bývalo naloženo o poznání lépe nežli v dějství prvém. To ovšem nikterak neznamená, že bychom měli mnoho šancí nebo snad dokonce tlak. Střelecky agilní byl zejména Mike, který dobře sbíhal z druhé vlny. Ani jeden z jeho projektilů ovšem v síti neskončil. Podobně se vedlo i Johnymu, který v jedné ze slibných příležitostí váhal tak dlouho, až byla jeho střela zblokována obráncem. Gólman hostí nepatřil v tomto duelu k nejjistějším, takže mnoho našich autů směřovalo přímo do skrumáže ve vápně, ve snaze o teč či šťastný odraz do branky. Zcela klíčová situace asi dvě minuty před koncem se odehrála právě v jednom z takových momentů. Papy našel s chirurgickou přesností hlavu hroťáka Byrota, jenž si mazaně poodstoupil k zadní tyči, našponoval své centimetry, přidal výskok a hlavičkoval, jak je jeho dobrým zvykem, takřka směrem dolů. Bez dalších příkras můžeme rovnou říci, že míč skončil v síti a v ANFK zavládla euforie. Konsternovaný Camel již během zbývajícího ždibce času nedokázal vymyslet nic překvapujícího, což značí tři veledůležité body na našem kontě.

Utkání příliš fotbalové krásy nepobralo a i nejzatvrzelejší příznivci tradiční domácí arény se začínají zamýšlet nad jejím dalším osudem, protože její neudržovaný povrch se kvapem stává místem s kopanou neslučitelným. ANFK i přes vysloveně špatný první poločas podalo snaživý výkon, ve kterém je třeba vyzdvihnout absenci chyb či dokonce minel v obranné fázi hry. Individuální pochvalu zasluhuje Venca, který si dobře poradil s mnohdy nepříjemnými vysokými míči a zasloužil si tak čisté konto.

 

Vloženo Neděle 10. 10. 2010 v 19.33 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

3 komentáře k “ANFK Černý uhlí – Camel 1:0 (0:0)”

  1. Kdepak, žádná aréna se handlovat nebude!

    Vložil byrot - 10. 10. 2010 v 20.54

  2. Já bych taky nerad, ale mam skoro strach, aby nás k tomu Velkej Karel nedonutil, už je to fakt děs…

    Vložil Dan - 10. 10. 2010 v 21.52

  3. doma je všude tam kde je krásně měkoučko a to na gymplu teď moc není 😀

    Vložil Bc. Papy - 11. 10. 2010 v 14.51

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>