ANFK Černý uhlí – AFK Bidlo 5:2 (2:1)

ANFK v sestavě: Venca; Dan-Mike, Karel-Turda; Johny-Podry, Qrul-Táclav

První kolo v novém roce nám přineslo veledůležité klání proti celku AFK Bidlo, jenž se po bídných výkonech potácel na posledním místě bez bodového zisku. ANFK bylo od samého chvostu tabulky ovšem zachráněno jen o ždibec lepším skóre.

Do hry jsme vstoupili pokud možno aktivně s vědomím, že pokud bychom inkasovali jako první, naše sebevědomí i disciplína se sesype jako domeček z karet. Toto naše úsilí zpočátku plodilo spíše jen lehkou optickou převahu a bránilo soupeři vytvořit si nějakou větší šanci. Střelecké konto otevřel po cirka 10 minutách hry Johny, když bravurně střelecky zakončil kombinační akci, na které se podílela celá na hřišti právě působící čtveřice v barvách ANFK. Nedlouho poté přidal další branku Táclav, když mu srdcař Qrul naservíroval přihrávku od rohového praporku doslova před prázdnou branku; čarostřelec Táclav se z půlmetrové vzdálenosti do prázdné klece nemýlil, 2:0. V samém závěru prvního dějství se zablesklo na druhé straně po přímém kopu. Qrulovi byl na půlce odpískán faul, o jehož existenci by se dalo úspěšně diskutovat. Exekutor kopu se s ničím nepáral a poslal míč přímo na branku. Venca nikterak ostrý míč bohužel jen vyrazil, k naší vrchovaté smůle ovšem na nohu obránce Turdy, odkud po lehké teči putoval na kopačku jeho souputníka z obrany Karla. Znalec uhelné hry si v této chvíli snadno domyslí, že balón po další teči putoval nikým nerušen do odkryté svatyně. Dovršením tragédie byl poločasový hvizd asi pět vteřin po celé události.

Do druhého poločasu bylo naším předsevzetím nezpackat ho, jak se nám zhusta stává. K tomuto cíli nám notně pomohlo včasné vsítění třetí branky – opět Johnym, po Podryho precizní přihrávce. Na začátku naší gólové akce sice soupeři reklamovali Podryho faul, ale sudí ani nikdo další jejich názor nesdílel. Bidlo ovšem ale ani zdaleka nesložilo zbraně a bryskně kontrovalo snížením na rozdíl jediné branky. Další důležitý, i když nebrankový moment se odehrál v našem vápně. Venca se snažil chytit vzdušný míč, ale během zákroku byl zezadu smeten útočníkem soupeře, což ale sudí Lávička za faul nepovažoval. O to méně se mu ale líbilo Danovo zvolání „Ty vole!“, které bez jakýchkoliv skrupulí odměnil žlutou kartou. Tímto verdiktem jen opět potvrdil své letošní vrtkavé nálady, které jsou málokdy fotbalu ku prospěchu. Naše oslabení naštěstí netrvalo dlouho. Valter st. – možná lehce frustrován vidinou, že se synem nebude v případě výhry ANFK celý víkend k vydržení, možná v dobré víře, že zabrání jasnému brejku – fauloval zezadu Mika a byl taktéž žlutě ohodnocen. Naši asi tříminutovou přesilovku jsme hráli na naše poměry až podezřele kvalitně, ovšem Podry se rozhodl obě přečíslení 3 na 1 řešit individuálně, což k změně skóre žel Bohu nevedlo. Naše řady uklidnil až Dan, když se trefil po přesném autu právě Podryho, čímž oba jmenovaní snad alespoň částečně odčinili svá předchozí zaváhání. Na konečných 5:2 pečetil lahodnou střelou Turda. Soupeř už konec zápasu jen dohrával a nezmohl se ani na korekci stávajícího stavu.

Bez debat nejlepší výkon ANFK v této sezóně zimní ligy. Nemalé otazníky samozřejmě visí nad tím, jak by náš výkon obstál proti kvalitnějšímu soupeři. Nicméně tři body jsou doma a pokud se v příštím kole proti Tučňákům zadaří, je ANFK opět ve hře o solidní pozice!

Vloženo Středa 19. 1. 2011 v 16.43 a je uloženo v kategorii Zápasy, Zimní liga 2010/2011. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Jeden komentář k “ANFK Černý uhlí – AFK Bidlo 5:2 (2:1)”