ANFK Černý uhlí – AFK Bidlo Klatovy 2:3 (0:2)

ANFK v sestavě: Venca; Mike, Karel; Táclav, Qrul, Johny, Dan, Rak

Jasně zařící podzimní slunce bylo o sobotním odpoledni svědkem dalšího, již patnáctého zápasu ANFK v této sezóně. Soupeřem mu bylo AFK Bidlo, tým patřící k historickému inventáři ligy a také tým s velmi vyváženým poměrem zralé zkušenosti a dravého mládí. Vzájemné zápasy přinesly v minulosti mnoho zajímavých zápletek, nejpřímočařejší z nich se odehrála v roce 2006, kdy ANFK obdrželo (dodnes platný a snad již nepřekonatelný klubový rekord) 18 branek. ANFK mělo v tomto zápase opět co napravovat, neboť v předchozím duelu sice bodovalo, ale předvedená hra mnoho fotbalovosti nenabídla.

Začátek utkání jasně deklaroval, že tentokrát jsme nepřišli zápas odchodit, nýbrž odběhat. Aktivním napadáním protihráčů jsme vytěžili mnoho balónů, z čehož následně vyplynulo několik slibných brankových příležitostí. Do jedné takové se dostal Dan, který si naběhl na Rakem házený aut, bohužel však hlavou netrefil přesně. Stejně tak Qrul, ke kterému se ve vápně odrazil míč a jeho střela sice notně vystrašila gólmana, ale především díky jejímu umístění do středu brány si s ní nakonec poradil. Fotbalový bůh byl k ANFK opět nemilosrdný, jinými slovy, udeřilo na druhé straně. Rak neodehrál na polovině včas míč a ten se od nastřeleného protihráče odrazil tak nešťastně, že hráči Bidla šli do přečíslení, s kterým si vcelku snadno poradili – 0:1. Protože sklápění zbraní po obdrženém gólu již naštěstí nějaký čas nepatří do repertoáru našich dovedností, pokračovali jsme dále v aktivní hře a vypracovávali jsme si stále další a další šance. Hezká akce se nám podařila o několik málo minut později, kdy po sérii přihrávek v blízkosti útočného pásma soupeře nakonec napříč celým vápnem vybídl Dan úplně volného Raka, ten však neposedný balón zpracovával déle než by bylo zdrávo, a tak znovu úspěšně zaúřadoval brankář hostí. Do obrovské šance se dostal také Táclav, který po vybojování míče šel zcela sám na bránu. Že i fotbalový virtuóz je schopen zahrát falešnou notu se přihlížející dozvěděli vzápětí. Jako z učebnice malé kopané vypadalo naše sehrání přímého kopu, kdy Karel oběhl zeď, obdržel přihrávku od exekutora Dana a nahrál do vápna na Táclava, který zakončil, a však k našemu neštěstí přímo do gólmana. Pravidlo nedáš-dostaneš, jehož funkčnost jsme již tolikrát ověřili, opět zapracovalo, neboť z ojedinělé příležitosti, do které se hráči Bidla dostali díky špatnému přebrání hráčů, padl již druhý gól do naší sítě a tím také skončil výčet zajímavých situací prvního poločasu.

Našim bojovým úkolem do druhé půle byla honba za vyrovnáním. I přesto se do první velké příležitosti dostalo Bidlo, když jeho útočník se štěstím obelstil bránícího Karla, avšak Venca dobře odhadl jeho úmysl a šanci zlikvidoval. V této fázi hry se přeci jenom vkrádal jakýsi neklid na naše kopačky. Mnoho situací bylo na místě vyřešit pružněji, s větší dynamikou, což se ovšem mnohdy nezdařilo, a tak často slibně rozjeté akce končily fiaskem. Brankář Venca musel řešit další ošemetnou situaci, kdy ze strany nabíhající útočník štiplavě vystřelil, Venca byl však připraven. Na druhé straně chybělo velmi málo Táclavově tečované střele, stejně tak Karlově ráně z uctivé vzdálenosti, která nadělala brankáři Bidla pomyslné vrásky na čele. O tom, že otec a syn Koželuhovi z týmu Bidla si na hřišti náramně rozumí se mohla naše obrana přesvědčit až nepříjemně názorně. Po vzájemné výměně balónu uvnitř našeho pokutového území nakonec akci gólově zakončil mladší z této dvojice – 0:3. I přes fakt, že tříbrankové manko je opravdu tuze tvrdý oříšek na rozlousknutí, nepolevili jsme a stále jsme se tlačili dopředu ve snaze dát už konečně nějakou branku. Blízko byl Dan, který si dokázal obhodit obránce a vystřelit, ale v cestě za prvním rozvlněním soupeřovy sítě stál bezchybný gólman Bidla. Další, bez diskuzí tutovou šanci měl na kopačce Johny, který dostal od Dana přihrávku přímo před bránu, ale díky liknavosti v zakončení se stačil brankář přesunout a dokonce míč vyrazit tak, že hráči Bidla šli do přečíslení, se kterým si ale Venca dokázal poradit. Hlavním aktérem další naší šance byl opět Johny, který ale ve vyložené pozici minul. Naše snaha byla však přeci jenom odměněna. Série přihrávek na soupeřově polovině hřiště, připomínající (velmi vzdáleně) pověstný barcelonský kolotoč, skončila na noze Karla, který pozemní střelou z dálky nedal brankářovi hostí šanci. To už běžela poslední minuta zápasu a zdálo se, že více již toto utkání nenabídne. Chyba lávky! Akce začala na polovině hřiště, kde se Dan kličkou za nohou zbavil obránce a měl tudíž prostor k centru na nabíhajícího Johnyho. Ten, vědom si toho, že v zakončení mu v tomto zápase pšenka nepokvete, Danovi míč vrátil a ten jej uklidil do brány – 2:3. V ten samý okamžik ukončil sudí utkání.

Tento zápas patří mezi nejvydařenější představení, která jsme tento podzim odehráli. S Bidlem jsme byli schopni hrát vyrovnaný fotbal, často jsme jej i přehrávali.  Naší Achillovou patou bylo tedy opět zakončování vyložených gólových situací, se kterým máme problémy již delší dobu. Co naplat, ze zápasu si neodnášíme žádný bod a naše situace v třetiligové tabulce začíná být na pováženou.

 

Vloženo Pondělí 26. 9. 2011 v 21.46 a je uloženo v kategorii Letní liga 2011. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

2 komentáře k “ANFK Černý uhlí – AFK Bidlo Klatovy 2:3 (0:2)”

  1. jen technická,ten 3.gol bidla nebyl otec a syn Koželuhové ale otec a syn Nový 🙂 …jinak sme kokoti co na to říct, to bydlo oproti nám mělo těch šancí poskormnu,ale to proměňování je děs běs, ještě teď nechápu jak sem to tam dvakrát moh takhle zazdít… 🙁

    Vložil johny - 27. 9. 2011 v 21.20

  2. Pokud chytáte klidnější ryby, návnadu posprejujte 2-4x. Pokud jsou ryby mrštnější, posprejujte 7-8x. Po několika úlovcích opakujte. Návnada bude po nasprejování vábit větší množství ryb, u kterých vyvolá chuť k jídlu. Dynamite funguje na principu feromonů, které vylučuje většina živých organismů na naší planetě proto, aby u ostatních vyvolala nějakou reakci. https://rybydynamit.com/#8 Tato směs se skládá z feromonů, které při interakci s vodou vypouštějí určitý zápach. Vzhledem k tomu, že čichový organ ryb je mnohem rozvinutější než u lidí, vylučovaný zápach pomáhá lákat ryby z nejvzdálenějších částí řeky a sbírat je v blízkosti vás. Ovšem nejdůležitější je, že feromony mohou urychlit metabolismus ryb a také jim způsobit nadměrný pocit hladu.

    Vložil Lambertina.Kloosterman - 6. 7. 2018 v 9.34

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>