ANFK Černý uhlí – Divadlo snů 7:0

ANFK v sestavě: Venca; Dan, Mike, Papy; Byrot – Petr, Johny – Qrul; Rak, Táclav

Ve 12. kole letní ligy jsme na domácím pažitu očekávali zřejmě nejtradičnějšího uhelného soka, tedy Divadlo snů. Respekt před tímto mančaftem byl z naší strany nemalý, neb v minulých kolech se předvedl dobrými výsledky a Modrou nudli vyprovodil dokonce výpraskem 13:1. V dnešním klání se ale přece jen ukázalo, že léto je časem divadelních prázdnin, a tak se k utkání dostavili jen ti největší ochotníci na čele s Vencou Bulkou – tentokrát netradičně na postu gólmana – a Turdou. Sestava soupeře 4+1 dávala od počátku znát, že hra bude mít z jeho strany spíše komorní charakter a bude se opírat o individuální výkony.

Nečekaně krátce po úvodním hvizdu se dobře trefil Johny, poté co zamířil svátečně do nižších partií branky. Vedení 1:0 se mu zdálo nemalé ba zásadní a na střídačce se začal dovolávat desítky na konto soupeře. Realita na hřišti se však ubírala zcela jiným směrem. Naše hra byla plná nepřesností a chyb, které pramenily spíše z vědomí, že zápas bychom měli jasně vyhrát, než z precizní obrany soupeře. Prvních takřka patnáct minut jsme tedy doslova protrpěli a několikrát mohli děkovat svatému Václavovi, který našel dočasně vtělení v našem gólmanovi, že jsme neinkasovali srovnávací branku. Novým impulsem se pro nás stal až duem Byrot – Táclav výborně sehraný ježovský signál, který nás poslal do vedení 2:0. Další branka nás vnitřně uklidnila, hru jsme zlepšili po všech stránkách a záhy přidali další gól, když si první čárku do střeleckého deníčku zapsal Qrul.

Ve druhé půli přibyl – s naším velkodušným svolením – do divadelní sestavy pátý hráč do pole, což se ale ve finále ukázalo býti změnou spíše kosmetickou. Nemalý podíl na tučném gólovém přídělu do sítě hostí měl ze střelecké dřímoty probudivší se Qrul, který zaznamenal čistý hattrick a oficiálně se tak zařadil mezi největší uhelnou smetánku. Jeho parťák v záloze Johny, ačkoliv bojoval jako lev, odešel za hřiště nakonec smutně „jen“ se dvěma góly (druhá branka po Mikově autu a nádherné střele z úhlu). Bojovnost a důraz zužitkoval Petr, aby si tak i on po umístěné střele placírkou otevřel svůj střelecký účet.

V závěru se nás zmocnila jistá euforie a poněkud sobecky se všichni hrnuli dopředu ve snaze dát gól a zapomínajíce, že naše záda střeží Venca, který by rád odešel z takového zápasu s čistým štítem. Posledních několik minut se tedy i Divadlo dostalo do hry, zejména rychlými kontry a zřečísleními. Jejich zakončování ale bylo zřejmě i vlivem únavy často nepřesné a jindy zase kraloval Venca, aby dokázal, že nula na jeho kontě není jen dílem náhody, ale zakládá se i na jistém brankářském umu.

V komentáři minulého zápasu jsme hovořili o nejlepším výsledku sezóny, což po dnešku tabulkově neplatí (6:2 x 7:0), ale na druhou stranu je třeba přiznat, že soupeř byl dnes značně oslaben nejen v poli, ale i absencí gólmanské jedničky (což nijak nesnižuje výkon Venci Bulky). I přesto se, myslím, můžeme za odehraný zápas pochválit, protože až na malé výjimky jsme hráli zodpovědně a nevyráběli větší množství nesmyslů, jak je jinak naším (ne)dobrým zvykem. Teď už nezbývá, než jen čekat na další kola, kde se zřejmě setkáme se soupeřem, který nám zase nasměruje nosánky hezky dolů…

 

Vloženo Neděle 29. 8. 2010 v 11.32 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

7 komentáře k “ANFK Černý uhlí – Divadlo snů 7:0”

 1. ty vole, to bylo rychle napsaný 🙂 a ani to neni tak nabubřelý, jak by mohlo 😀

  Vložil Venca - 29. 8. 2010 v 12.52

 2. Autora článku musím pochválit jednak za rychlost (to připisuju na vrub euforii) a relativně věcnému popisu zápasu.
  Opět se ukázalo že malá kopaná by i bez lidí na střídání šla hrát ale bez gólmana opravdu ne 🙁

  Vložil Vašek - El prezidento Divadla snů - 30. 8. 2010 v 10.05

 3. tady jsou fotky z vyse zverejneho masakru

  http://cid-92384482890a4ef8.photos.live.com/browse.aspx/fsecko/fotbal

  Vložil national geographic - 30. 8. 2010 v 17.56

 4. Rychlost nebyla zapříčiněná ani tak euforií, jako spíš vhodnou chvilkou během dopoledne…
  O věcnost jsem se, Venco, skutečně snažil, protože dohromady není co slavit. Kdybyste byli v plné síle a porazili jsme vás, byl by komentář o poznání barvitější 🙂

  Vložil Dan - 31. 8. 2010 v 14.26

 5. Fíša říkal, že když to bylo od půl desátý, tak mohl jít maximálně rovnou z hospody :-))
  A Kamil se prý hodinu po zápase dozvěděl, že se hrálo… Toť k účasti divadelních opor 😀

  Vložil Rak - 1. 9. 2010 v 8.59

 6. Raku dík za info asi to zas budu muset zjebat po SMS.
  Jo a malý upřesnění Fíša a Kamil jsou divadelní posily. Opory ste viděli na zápase (až na Lukáše který je čerstvě dopsanej) a jde o zasloužilé dlouholeté ochotníky.

  Vložil Vašek - El prezidento Divadla snů - 1. 9. 2010 v 12.17

 7. Jo, není zač, teplej bonz, dobrej bonz, to mě budou mít zase všichni rádi 😀
  Třeba takovej Turda hrál dobře, ale prostě si to neměl s kým dát…

  Vložil Rak - 1. 9. 2010 v 22.35

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>