ANFK Černý uhlí – HPP Milence 0:4 (0:2)

Sestava: Mike©, Qrul, Šimon, Petr, Petr Papy, Marek, Johny, Kaká, Rak, Venca

V deštivém zářijovém počasí nás čekal na domácím hřišti jeden z velkých favoritů na postup, celek HPP Milence. Uhelný svatostánek na rozdíl od přilehlé haly ještě neprošel rekonstrukcí, a tak náš trávník třetí generace na některých místech připomínal spíše brouzdaliště první generace. Jelikož jsme na podzim ještě doma neprohráli, soupeř přistoupil k tomuto utkání velmi vážně a z dalekých Milenců dorazil ve více než hojném počtu. Ani my jsme však neměli problémy se sestavou a téměř hrozilo, že budeme muset řešit přetlak na jedenáctičlenné soupisce, jelikož se nečekaně objevila jedna z našich letošních posil Péťa Papy (bez chráničů a v bílém tričku) a také Marek se vrátil ze svého hostování v anglické lize. Ten však svůj příchod včas avizoval a ukázal, že se v Anglii lecčemu přiučil. Tento zádrhel se sestavou rázně vyřešili Papy s Danem, kteří si pravděpodobně řekli, že si zápas vychutnají více až na internetu v teple svých postýlek a přenechali místo novým akvizicím.

Zápas začal opatrně, první střelu vyslal Johny, ale po teči do brány nemířila a ani z následného rohu pro gólmana hostí nehrozilo žádné větší nebezpečí. Udeřilo tak na druhé straně a to jak se říká, „z ničeho“. Mike našel rozehrávkou přímo útočníka hostí a ten neměl problém nám míč vrátit, ovšem ne zrovna k naší radosti, 0:1. I pak byla hra vyrovnaná a nic podstatného, o čem by se mluvilo ještě několik dekád, se nedělo. V obraně to přísnil zaskakující bek Qrul, na hrotu postával Táclav řečený Kaká a Šimon kličkoval u lajny. Prostě tradiční obrázek z uhelných zápasů. I druhý gól hostí padl po naší zbytečné chybě. Že se ztráta míče na vlastní půli nevyplácí, nám hosté potvrdili stoprocentně a po skrumáži před bránou a několika odrazech mohli slavit, 2:0. Paradoxně jsme se poté trochu zvedli a i druhou uhelnou střelu měl na svědomí Johny. Tentokrát už mezi 3 tyče mířila, bohužel do míst, kde stál připravený gólman. Bohužel, další šance už z uhelné strany nepřicházely, a protože se dopředu necpal ani soupeř, další gól už do poločasu nepadl. (upřesnění pro Máru, poločas je opravdu 25 minut 🙂 )

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, dlouho jsme drželi hostující celek v obraném pásmu, avšak ani Rakova pumelice ani Johnyho seběh na Markův parádní aut gólem neskončily. Platná nám tato aktivita byla však pramálo, protože udeřilo opět na druhé straně. A potřetí to byl opět gól z čistého nebe, a to doslova, protože Venca mírně podcenil odkudsi kopnutý padající míč, ten se od břevna odrazil přímo před prázdnou bránu a pro útočníka hostí nebylo nic snazšího než ho převalit přes brankovou čáru, 3:0. Aby toho nebylo málo, hosté svůj náskok bleskově ještě zvýšili. Jak jinak než po naší naprosté hlouposti. Naše další snaha o založení útoku přes hostujícího hráče, tentokrát v podání Petra, se setkala s nepochopením a Mike byl v obraně sám proti dvěma forvardům bezmocný, 4:0. Po tomto gólu naše prvotní aktivita viditelně opadla, a jak trefně poznamenal Vencův pan otec v komentáři, rázem bylo po zápase. I tak jsme ale mohli výsledek minimálně korigovat. Jednou z takových možností bylo minimálně přečíslení 3 na 1, které nám ale nepochopitelně zkazil přerušením hry pan rozhodčí poté, co zůstal nezaviněně na zemi jeden z hostujících borců. Tímto výrokem jsme byli všichni překvapeni i proto, že pan sudí z Camelu foukl do píšťalky za celý zápas asi 3x a tohle byl jeden z těch případů, za což si od nás vysloužil milosrdnou trojku. V závěru měli několik šancí ještě hosté, ale gól už nepadl a to ani po Mikově průniku nebo Rakově zakončení samostatné akce. Jak se opět potvrdilo, bez gólu se nevyhrává a se čtyřmi obdrženými už vůbec ne. Okusili jsme tedy na podzim první domácí porážku. Nutno dodat, že s kvalitním soupeřem a trochu krutým výsledkem, ale na body jsme dnes prostě neměli.

Vloženo Neděle 26. 9. 2010 v 18.07 a je uloženo v kategorii Letní liga 2010, Zápasy. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .