2 : 1 – ANFK Černý Uhlí KT – Camel Luby B

ANFK Černý Uhlí KT – Camel B = 2 : 1 (2 : 1) – 16.8.2009

Aneb máme body na míse, kdo si sedne nají se…

ANFK v sestavě: Venca; Mike, Papy; Dan-Táclav, Johny-Petr; Ondra, Qrul

První zápas podzimní části jsme sehráli na domácí půdě proti soupeři, se kterým hrajeme již tradičně takříkajíc na ostří nože, a to sice proti Camelu B. Ačkoliv zápas začínal od 9:00, tedy v hodině takřka ranní, přivítalo nás hřiště již řádně rozžhavené, což bylo nepříjemné zejména pro soupeře nastoupivšího bez možnosti střídání. Kromě počasí byla faktorem nahrávajícím infarktu také skutečnost, že gólman Venca, vědom si své důležitosti, dorazil k utkání přibližně minutu a třináct vteřin před jeho začátkem (ale za to s líbezným úsměvem na rtech, zřejmě ještě po pátečním hodokvasu).

Jako obvykle bylo naším záměrem soupeře aktivně napadat a přeběhat a jako obvykle se nám toto dařilo jen částečně. I přesto jsme měli zpočátku více ze hry a vypracovali si i několik pokusů, které by se daly označit jako šance. Jednu z těch slibných měl třeba Mike, který se dostal do brejku, ale s míčem na levé noze a tísněn obráncem nezakončil ideálně. Ke slovu se tedy musel přihlásit náš druhý bek, Papy. Na rozdíl od jiných jeho útočných výletů neopomněl tentokrát s sebou vzít i míč, hladce s ním proklouznul až do hloubi útočné vřavy a zkušeně zakončil šajtlí, kopem u něj dosud nevídaným. Brankář hostí se stihnul pouze zatvářit udiveně, což ovšem k odvrácení této pumelice přirozeně nestačilo a vedli jsme jedna nula.

Naše lehká herní převaha nepolevovala a ačkoliv místy bylo tempo hry a trestuhodně pomalé, opět jsme si dokázali připravit několik zajímavých možností (například souhra Petr – Ondra a šikovná přihrávka křížem přes vápno nebo Johnym nastřelená tyč a následná dorážka). Nicméně na druhou branku jsme si museli ještě chvíli počkat. Jejím autorem nebyl nikdo jiný než Qrul, který všem přítomným dokázal, že pravému kanonýrovi je jedno čím a jak zakončuje. Svojí hlavičkou uchem rozšířil množství partií použitelných pro vstřelení branky a hlavně zatížil konto Camelu dalším gólem.

V samém konci poločasu se dostal do souboje před naším vápnem Petr, sudí jeho zákrok posoudil jako šlapák a kopal se tedy přímý kop z pro nás velmi nepříjemné vzdálenosti. Hladová zeď v podání Dan-Petr, navíc postavená stavbyvedoucím Vencou poněkud nedbale nemohla bohužel zabránit ostrostřelci Mužíkovi ve vstřelení branky. Vzápětí sudí ukončil první půli a my jsme měli do druhého dějství rozhodně o čem přemýšlet.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první, pouze my jsme byli o něco opatrnější v útočení, takže brankář hostí měl o poznání méně práce. Obranné úkoly jsme ale dokázali plnit výborně, takže ani k ohrožení naší svatyně prakticky nedošlo. Asi nejhorším momentem byla v tomto ohledu Táclavova přihrávka naslepo dozadu, kde ale místo spoluhráče číhal hráč Camelu a jen jeho nepřesné zakončení nás zachránilo od nejhoršího. S přibývajícím časem jsme svoji hru stále více zjednodušovali, abychom se vyhnuli nějaké chybě v obraně a soupeř byl stále více nervózní.

Na několik závěrečných minut se na hrot hostí přesunul pan Mužík, který dokázal naší obraně několikrát nepříjemně zatopit, Mike s Papym ale plnili své úkoly znamenitě, což opět zvyšovalo nervozitu tohoto jinak vynikajícího hráče. Po několika slovních potyčkách jsme měli možnost přesvědčit se, že mistr Mužík je sportovcem vskutku všestranným, neboť za jeho side-kick Mikovi přímo na solar by se nemusel stydět ani mnohý příznivec bojových sportů. Odůvodnění, že fotbal nejsou šachy a že Mike do toho souboje přece nemusel chodit nás pramálo uspokojilo, takže se na hřišti strhnula hromadná šarvátka, naštěstí pouze slovní.

Ani tyto události samotného závěru už ale nemohly na skóre nic změnit, takže na konto Uhlí se připisuje sice těsný, ale přesto tříbodový výsledek. Snad poprvé v novodobé uhelné historii lze říct, že jsme dokázali udržet zápas po celou dobu pod kontrolou, což je zpráva jednoznačně pozitivní a bylo by škoda ji kazit úvahami nad množstvím neproměněných šancí a podobně. všechny zúčastněné členy ANFK nelze než pochválit za zodpovědný a týmový výkon, místy se snad i blížící fotbalu.