2 : 2 – ANFK Černý Uhlí KT – Divadlo snů

ANFK Černý Uhlí KT – Divadlo snů = 2 : 2 (1 : 2) – 17.5.2009

Sestava: Dan, Johny, Julek, Mára, Mike, Papy, Petr, Qrul, Rak, Táclav, Venca

Do zápasu jsem vstoupili s lehce překopanou sestavou, Julek doplnil Mika a Papyho v obraně, Dan vytvořil záložní duo společně s Táclavem a Petr se vydal rozrážet soupeřovy řady na hrot. Soupeř, důvěrně nám známý ze společných tréninků, se měl stát lehkým předkrmem před nedělním obědem, se svou rolí se však pramálo ztotožnil a od počátku hry nebezpečně vystrkoval růžky. My jsme si udržovali lehkou herní a kombinační převahu, která ale bohužel nevedla z počátku k vážnější šanci, natožpak k brance. Zhruba v 10 minutě se vydal jeden z divadelníků na výlet při lajně, Papy ždibec podcenil situaci a dovolil mu vystřelit na bránu. Střela sice ne moc prudká a poměrně z úhlu, ale o to překvapivější, zastihla našeho gólmana Vencu lehce nepřipraveného a skončila v síti. V následujících minutách se Divadlo dostalo k několika nebezpečným šancím a závarům a Venca bohatě odčinil svoje předchozí drobné zaváhání několika bravurními zákroky. Další zásadní situace před naší brankou se odehrála o několik minut později. Rozhodčí Petrovi poměrně přísně odpískal ruku cirka tři metry od vápna. Postavená zeď tvořená právě Petrem a „střízlíkem“ Qrulem nedokázala zastavit střelu směřující přímo do brankoviště, kde byl míč ještě nešťastně tečován a opět skončil v naší síti. Ani druhý gól nás tentokrát ale nedokázal zlomit a vrhnuli jsme se do hry s ještě větším úsilím. Dokázali jsme místy docela hezky kombinovat a hlavně často držet míč na našich kopačkách. V samotném závěru první půle přihrál Julek brilantně Táclavovi do vápna, ten se však rozhodl celou akci vyšperkovat, přiťuknul míč lehce Danovi a ten se v jednoduché pozici zblízka nemýlil. (jiná verze říká, že Táclav naprosto nezpracoval míč, který se od něj odrazil jako od zdi – pozn. nezaujaté části autora). Takřka okamžitě po vstřelení branky sudí odpískal poločas.