ANFK Černý uhlí – SK Norton Milence 2:1 (0:1)

 ANFK v sestavě: Luban; Dan, Holáč, Karel, Zdeněk; Bazzy, Doudy, Honza, Qrul; Lukáš, Rak

 Kanonýři (a podržtaškové): Lukáš (-); Honza (Bazzy)

23. ročník klatovské malé kopané se rozjel s jistým zpožděním a na členech Černýho uhlí bylo proto nemálo znát, že se již nemohou dočkat vběhnutí na pažit, kde předvedou své pověstné kejkle. Již 15 minut před úvodním hvizdem byla domácí lavička i její okolí přeplněny k prasknutí a borci se zodpovědně rozcvičovali, zastřelovali, případně seznamovali s novými členy kádru. Soupiska se nakonec zaplnila do posledního místa, když hlavní hvězda, a opora bolešinského kádru, Lukáš/Ovečka/Špekáček vbíhal na kolbiště takřka se zahájením klání. Hosté oproti tomu předvedli jen skrovnou sestavu s pouze jedním střídajícím hráčem.

Černý uhlí si od prvních minut vzalo slovo a celkem pevně se usadilo na polovině soupeře. Hosté se trápili se založením útoku, neboť pověstný uhelný presink je nutil toliko k dlouhým nákopům z vápna, s nimiž černožlutá defenzíva neměla větších potíží. Ze zajímavých momentů ANFK můžeme zmínit Qrulem na bližší tyči chytře tečovaný rohový kop, jenž skončil jen těsně mimo branku, Rakův agilní důraz, když nejistého brankáře dohrál a napodruhé málem překonal, či několik střel ze střední vzdálenosti z nohy Karla, Bazzyho i Holáče. Jinak poněkud bezzubý milenecký útok se dostával ke slovu víceméně jen po našich vlastních nevynucených chybách. Přímý kop z nepříjemné vzdálenosti nařízený, když po zbytečně složité rozehrávce musel Luban z vápna a dopustil se (možná trochu sporného) faulu, se naštěstí podařilo odvrátit, ale Norton se přece jen radoval ze vstřelení první branky. Autové vhazování z levé strany směřovalo ostře přímo do brány, protože vhazujícímu nikdo neclonil. Luboš neměl dobře pokrytou bližší tyč a Bazzy protečoval míč do brány. Slabší náturu by možná podobný lapsus do dalších minut nepěkně poznamenal, ale kampak s tímto na našeho rtuťovitého forwarda! Nehledě na posměšky od vlastních spoluhráčů ve stylu „Bazzy-Papy… jak to končí na –y, tak to stojí za …“, vybičoval se k ještě většímu úsilí a začal předvádět svoji typickou tvrdou, nepříjemnou hru. Až do poločasu se nicméně nic zásadního nepřihodilo, s radostí lze snad jen poznamenat, že ani inkasovaná branka nezměnila zaběhlé schéma – tedy uhelnou převahu a milenecké vcelku neškodné nákopy.

Po změně stran začal jeden z mileneckých útočníků poněkud více běhat, což ale obraz hry nikterak nezměnilo. S potěšením můžeme konstatovat, že ANFK dokázalo zachovat chladnou hlavu a trpělivě vyčkávat, až jedna z mnoha šancí dojde gólového vyústění. Zlepšili jsme kombinaci, o trošku rychleji dávali míč od nohy a bylo znát, že soupeř s námi má plné ruce/nohy práce. Tuze hezký fotbalový moment předvedl po individuálním průniku Bazzy, jeho zdařilou ránu ale gólman efektním zákrokem vytěsnil. Asi největším příležitost měl však Lukáš, který odmítl doklepnout míč do prázdné klece takřka z brankové čáry. Namísto jednoduché placírky levačkou se pokusil o cosi těžko identifikovatelného nohou pravou, která se však ukázala býti poněkud levá, takže balon skončil v zámezí a uhelná lavička málem vzhůru nohama. Stejný hráč si naštěstí příkladně napravil renomé, když se dostal k odraženému míči a pod nohama propálil brankáře hostí; bylo vyrovnáno. Uhelná převaha pozvolna sílila, ke střelám se dostávali Karel, Bazzy i Qrul, který tradičně zlobil nevyzpytatelnými projektily rozličných razancí. Ve vápně zdařile operovali Rak s Doudym a celý tým si svědomitě a trpělivě připravoval další příležitosti. Lubošova role sestávala především v rozehrávkách, ale ani tuto úlohu nelze opomenout, protože s rozvahou provedené uvedení míče do hry umožňovalo smysluplné zahájení kombinace již na naší polovině. Několik minut před závěrečným hvizdem se ANFK konečně dostalo do vedení, když Bazzy s Danem vybojovali již zdánlivě ztracený míč a první jmenovaný ho pak ze skrumáže před brankou posunul na zcela nehlídaného Honzu, který se ve své uhelné premiéře do prázdné klece nemýlil. Milenečtí nenašli sílu na odpověď a Uhlí bylo spokojeno se stávajícím výsledkem, takže skóre se již neměnilo.

Zdařilý úvod do sezóny a snad lze říci, že i po právu získané tři body. Ve druhém kole čeká ANFK Černý uhlí nepříjemný soupeř, a to sice Tady a Teď – snad se podaří navázat na kvalitní výkon i proti tomuto rivalovi.

 

Vloženo Pondělí 20. 5. 2019 v 19.31 a je uloženo v kategorii Letní liga 2019, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “ANFK Černý uhlí – SK Norton Milence 2:1 (0:1)”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>