ANFK Černý uhlí – Veterans Chlistov 5:5 (2:1)

ANFK v sestavě: Venca; Dan, Mike, Papy; Johny – Karel, Qrul – Táclav; Petr, Šimon

Jakkoliv to může znít neuvěřitelně, svedlo ANFK v pátém ligovém kole duel o špičku ligové tabulky. Soupeřem byl nově vzniklý tým z Chlistova složený vesměs ze zkušených a a kvalitních fotbalistů, což potvrdili i uhelní sudí, kteří pískali tento celek v předchozích kolech. V brance se po dvoukolové odmlce opět objevil Venca, který vyšetřil něco drahocenného času ze své maturitní přípravy a vyřešil tak palčivý problém, koho nasadit do branky v případě nepřítomnosti obou našich kvalifikovaných poušťěčů.

Navzdory velkému, takřka až tropickému horku započalo utkání ve velmi solidním tempu a byly k vidění šance na obou stranách. Hned v úvodu došlo k nepříjemnému momentu, když Papy zpracovával míč na hranici autu. V momentě, kdy už byl balón v zámezí a ani náš bek nehýřil velkou dynamikou, skácel se zničehonic k zemi a blíže stojící měli možnost slyšet nelibé křupání v jeho koleni. Pro Papyho tak zápas dosti neslavně skončil a Karel se přesunul místo něj do obrany. Zde se ani příliš neohřál a hned výrazně vstoupil do průběhu klání. Po závaru před Vencovou klecí totiž zahrál rukou, načež sudí bryskně nařídil pokutový kop. Tento byl chlistovským exekutorem s lehkostí proměněn a hosté šli do vedení. Z něj se však mohli radovat jen pohříchu krátce, protože takřka ihned po rozehrávce v půlícím kruhu se ujal míče Dan, střelou přes dva obránce zaskočil brankáře a v mžiku bylo vyrovnáno. O několik minut později stejný hráč rychle rozehrál rohový kop do vápna, kde operovali Táclav a Šimon. Prvně jmenovaný projevil svůj cit pro výběr místa, s grácií se vlastně jen nechal trefit letícím míčem a ANFK se ujalo vedení. Tento slibný stav vydržel až do poločasu, ovšem teprve tehdy se začaly dít věci…

Vše zpočátku vyhlíželo pro Uhlí bezmála pohádkově. Hned v úvodních minutách totiž Mike vyslal přesnou přihrávkou do přečíslení 2 na 1 Šimona a Johnyho. Šíša vzal odpovědnost na sebe, nejprve od sebe naznačením přihrávky odpoutal obránce a pak nonšalantně levou nohou zakončil křižně k tyči. Soupeři nicméně naprosto odmítli akceptoval stávající stav a začali tlačit na pilu. Dokázali využít Karlovy hrubé chyby ve vzdušném souboji na hranici vápna i rychlého protiútoku, kdy Táclav marně stíhal „svého“ hráče. Do třetice pak využili závaru před brankou, rozhodili celou uhelnou obranu a nakonec dopravili míč do odkryté klece. Skóre se tedy v krátkém čase otočilo ve prospěch borců z Chlistova a v řadách ANFK zavládlo takřka zděšení. Nehodili jsme však – jednak z nedostatku potřebných propriet, ale především proto, že by to hrubě odporovalo černouhelným ideálům – flintu do žita a byli to pro změnu hosté, kteří hleděli na nadcházející pasáže s údivem. Nejprve sehrál krásnou akci Petr poté, co dostal lahodný pas do středu hřiště od Karla. Zde se naprosto neunáhlil, povodil balón a vyhlédl zbíhajícího Qrula, jenž se nemýlil (dle jeho vlastních skromných slov: „to dal výborně Petr, pak už to byla jen taková rutina…“). Pak se ještě jednou dostal ke slovu Dan, který si pro tento duel oblíbil exekuci rohových kopů. Žádný Táclav nebyl tentokráte na blízku, nicméně gólman hostí posloužil účelu stejně dobře a právě odrazem od něj putoval míč do sítě. Vedení 5:4 v samém závěru už by se dalo považovat za velmi slibné a při troše dobré vůle i udržitelné. Božstvo fotbalových klání bylo však v tomto zápase velmi rozdováděné. Necelé tři minuty před závěrečným hvizdem rozehrávali chlistovští rohový kop a Karel, ve snaze o odkop, si míč srazil do branky. K další změně skóre již nedošlo, ačkoliv zárodky šancí byly ještě k vidění na obou stranách.

Zápas jako na houpačce, ve velkém tempu a navíc okořeněný notnou dávkou emocí (těmi negativními hýřili ve druhé půli zejména někteří hostující útočníci, kteří těžce nesli fakt, že fotbal je kontaktní hra). Velký hold je třeba vzdát sudím, kteří vyhecované utkání plné záludných momentů zvládli s naprostým přehledem. Remíza drží ANFK stále ve vyšších pozicích třetiligové tabulky a nadcházející duel proti dosud vedoucímu Bidlu zřejmě velmi napoví, je-li toto umístění oprávněné.

Vloženo Pondělí 23. 5. 2011 v 13.35 a je uloženo v kategorii Letní liga 2011. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “ANFK Černý uhlí – Veterans Chlistov 5:5 (2:1)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>