Antracit cup 2011

Po roční odmlce se ANFK Černý uhlí rozhodlo navázat na zdařilý první ročník turnaje ANTRACIT CUP, který tentokrát našel místo svého konání v ježovském areálu, který je mnoha „malým fotbalistům“ dobře znám z ligových pohárů.

Po mnoha přípravách se nakonec jako nejschůdnější datum jevila sobota 9.7., která se sice kryje s klatovskou poutí, ale na tento víkend nebyl o okolí hlášen žádný prestižní, velký turnaj.

V sobotním ránu našlo cestu do Ježov nakonec sedm týmů, přičemž dva celky vytvořil pořádající tým, obohacený i o několik externistů. S ohledem na poměrně malý počet celků byl zvolen systém každý s každým, s tím že výsledky ve skupině zároveň určí i konečné pořadí. K dispozici byly dvě herní plochy, takže nedocházelo k velkým prostojům a naopak mnohdy nastávaly situace, kdy musel tým odehrát dva zápasy v řadě. Počasí bylo v dobrém rozmaru a kromě lehké dopolední přeháňky bylo celý den polojasno a dosti teplo (takže mnozí si domů odnesli kromě mnoha dojmů ze hry i líbivé růžovoučké zbarvení).

Pískání zajišťovali většinou členové ANFK případně jimi delegovaná dobrá duše z řad jiných týmů. Tento systém se víceméně osvědčil, jen několik málo jedinců odmítalo chápat, že i sudí se může mýlit a že jde především (!) o to si zahrát…

V rámci drobného oddechu a samozřejmě také zpestření fotbalem nabitého dne došlo krátce po poledni ke kopání penalt, k jejichž exekuci se přihlásilo 18 borců. O likvidaci střeleckých pokusů se staral uhelný externista Myšák a ihned je třeba bryskně dodat, že mezi tyčemi podal famózní výkon! Hned v prvním kole dokázal zlikvidovat 13 z 18 pokusů a posléze dokázal chytit pět penalt v řadě, takže druhé kolo nenašlo svého vítěze. Ještě další čtyři borci si vylámali na novopečené gólmanské hvězdě zuby a až Venca Pacholík, známý svojí brilantní technikou, dokázal na Myšáka najít ten správný recepis. Vzhledem k tomu, že se ve třetím kole dokázal jako jediný, stal se zároveň i vítězem penaltového rozstřelu, za což si kromě obdivu mnohých vysloužil i lahvinku Becherovky Lemond.

Po krátké odmlce se pokračovalo v dalších zápasech a turnaj nezadržitelně spěl do svého konce. Odehráno bylo 21 utkání, ve kterých padlo celkem 59 branek. Turnaj přinesl následující rozuzlení a konečné pořadí:

1. Boží bitch

2. FC Devils

3. ANFK Černý uhlí B (Táclav; Dan, Venca; Karel, Myšák, Qrul, Šimon)

4. Ježovy

5. Sportbar Bidlo

6. ANFK Černý uhlí A (Doudy; Mike, Turda; Byrot, Johny, Kostra, Méďa, Petr)

7. Nevim vole

Krátce po čtvrté hodině odpolední proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. Kromě zhrzených hráčů Bidla počkaly na vyhlášení všechny týmy, takže vše mohlo proběhnout, jak se sluší a patří. Po oficiálním ukončení turnaje se ještě někteří vytrvalci zejména z řad pořadatelů rozhodli posedět a podebatovat, což vytvořilo příjemnou tečku za uplynulým dnem…

 

Vloženo Neděle 10. 7. 2011 v 11.04 a je uloženo v kategorii Ostatní. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Antracit cup 2011”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>