Bukvy Tokio – ANFK Černý uhlí 0:5 (0:3)

ANFK v sestavě: Luban; Dan-Mike, Martin-Qrul; Mára, Petr, Táclav, Zdeněk; Doudy, Rak

Zatímco ANFK ještě den před zápasem řešilo přeplněnou soupisku, domácí nastoupili ve velice úsporné sestavě, zpočátku dokonce jen ve čtyřech hráčích v poli. Tato početní nevýhoda se jim také stala osudnou, protože navzdory celkem vlažnému tempu jim v závěru docházely síly.

Naším cílem bylo dát nosánky hezky dolů, svědomitě využít soupeřova oslabení, nepřipustit žádné drama a jednoznačně vyhrát. Cíl se začal naplňovat velice záhy, když Zdeněk krásnou přihrávkou do vápna z levé strany našel Raka, který byl jen nedbale bráněn a až nezvykle klidně zakončil po zemi, přímo pod nohy brankáře. Rychlé vedení nás uklidnilo a dále jsme rozvíjeli útočné aktivity. Po Markově náhře na Táclava se čas na několik okamžiků zastavil. Náš rozvážný forward pečlivě zpracoval míč, pohlédl na branku, spočetl pravděpodobnost chycení míče gólmanem, vystřelí-li danou tvrdostí a pod daným úhlem a na základě zjištěného výsledku vykonal, co se na útočníka sluší a patří – zavěsil. Na 0:3 zvyšoval s chutí hrající Petr, kterého vstřelená branka nabudila natolik, že byl v následujících minutách k nezastavení a domácí museli sahat i po nedovolených zákrocích, aby jej udrželi alespoň trochu na uzdě. Pro faul si došel i Marek a následně sám při zemi propálil zeď i brankáře. Během první půle sice domácí doplnili stavy na řádných 5+1, ale k velkému útočení se přesto nedostali. Naše ofenzíva již branku také nepřidala, ačkoliv možnosti by k tomu jistě byly. Problémem na straně ANFK byla místy nekoncentrovaná hra a špatné vyhodnocování situací, místo do rychlých brejků jsme tak zastavovali hru a místo přihrávek do volného prostoru složitě kličkovali.

Po změně stran začali Bukváci jako vyměnění a dostali uhelnou pětici pod tlak. Vše začalo nenápadným laškováním mezi Qrulem a Lubanem a následným závarem, ale tlak ani poté nepolevil. S trochou štěstí se ale podařilo vše přestát bez obdržené branky a hra se opět vyrovnala. Bohužel část hráčů ANFK dostala zřejmě pocit, že vedení 4:0 je dostačující a není třeba se dále hýbat, nabízet se, či se nedejbože vracet. Toho domácí využívali a my museli čistý štít zachraňovat horko těžko a často na poslední chvíli i za cenu nedovolených zákroků. Po minisouboji ve vápně mezi Danem a jedním z útočníků soupeře  prolétlo vzduchem i několik ostřejších slov, ale zbytek týmu se tím alespoň částečně vzchopil a gólman domácích měl opět trochu práce. K Rakem o poločase deklarované desítce jsme se sice nepřiblížili ani náhodou, ale v samém závěru přidal alespoň ještě jednu další branku Doudy, a to ve své letošní střelecké premiéře. Nahrávačem se mu stal Táclav, jenž byl vyhlášen i mužem utkání. Je nutno potvrdit, že jeho forma začíná opět nabírat závratných obrátek a doufejme, že se jen tak nezastaví!

Dobře zvládnutý zápas, ve kterém ovšem mohlo padnout mnohem více branek, kdybychom ve druhé půli neusnuli na vavřínech. Ať tak či onak, tři body jsou doma a na rozdíl od předchozího zápasu proti Divadlu dokonce po poměrně koukatelném výkonu. Závěr sezóny bude zapeklitý jako nikdy, protože ANFK se v přímém souboji o druhé místo utká s Chlistovskými veterány.

Vloženo Středa 25. 9. 2013 v 20.35 a je uloženo v kategorii Letní liga 2013, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Bukvy Tokio – ANFK Černý uhlí 0:5 (0:3)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>