Buvolss – ANFK Černý uhlí 3:0 (0:0)

ANFK v sestavě: Luban; Bazzy, Dan, Doudy, Papy, Qrul, Šimon

Kanonýři a podržtaškové: nebyli přítomni

Již podruhé v krátkém sledu se Černý uhlí podívalo na nýrské hřiště pod sjezdovkou, přičemž nedávný duel nabídl vypjaté drama se šťastným koncem. I nyní bylo nabíledni, že se bude jednat o urputný boj, tentokrát ale spíše se záludným terénem nežli se soupeřem. Po vydatném dešti byl totiž pažit náležitě rozmočený a bahniště ve vápně dalo zavzpomínat na staré dobré časy na Masaryčce před rekonstrukcí.

Zápas nenabídl žádnou fotbalovou kvalitu, a to nejen kvůli již zmiňovanému náročnému terénu. Hráči Uhlí byli nedůslední, nepřesní ve zpracování i přihrávce a i na své poměry neuvěřitelně nedůrazní. Domácí, kteří disponovali jen základní sestavou bez možnosti střídání, se také neblýskli žádným dechberoucím nasazením, ale přece jen si dokázali už během první půle vytvořit několik nepříjemných závarů v uhelném vápně (asi největší požár hasil Dan odkopem balonu těsně před brankovou čárou). Pokutové území Buvolss oproti tomu věčně zelo prázdnotou, a tak se nelze divit, že dalekonosné pokusy především z nohou Bazzyho zanechávaly gólmana Turečka ve stoickém klidu.

Po změně stran přišel velký tlak domácích, ještě vystupňovaný uhelnými nevynucenými chybami. Po několika výtečných Lubanových zákrocích tak už musel přijít trest v podobě přečíslení 3 na 2 a vstřelení první branky. ANFK se mohlo do zápasu vrátit po pěkné střele Doudyho z otočky či Bazzyho zakončení těsně vedle tyče, ale v těchto chvílích chyběla ona pověstná kapka štěstí. Jak minuty přibývaly a povrch se stával stále nepřátelštější jakékoliv rozumné kombinaci, snažilo se Uhlí dosíci branky svižným nákopem či rychlým přechodem do útoku pomocí jedné přihrávky. Ani to se však neukázalo jako ta pravá cesta, a když v závěru chyboval v obraně Dan a domácí zvýšili na 2:0, bylo v zásadě rozhodnuto. Poslední minuty sloužily v zásadě jen k tomu, aby se obětavě chytající Luban co nejvíce vyválel v bahně za přihlížení svých letargicky bránících spoluhráčů. Těsně před koncovým hvizdem upravili Buvolss na konečných 3:0 a řádně tak zamotali kalkulacemi na konečné umístění.

Bez debat jeden z nejhorších letošních uhelných výkonů – odevzdaný, bez nápadu a chuti poprat se o výsledek. Útěchou (anebo strašákem?) může být pro ANFK jedině to, že příští týden mají v zápase proti Milencům svůj osud jen a pouze ve svých rukách.

Vloženo Neděle 9. 10. 2016 v 15.15 a je uloženo v kategorii Letní liga 2016, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Buvolss – ANFK Černý uhlí 3:0 (0:0)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>