0: 1 – Divadlo snů – ANFK Černý Uhlí KT

Divadlo snů – ANFK Černý uhlí = 0 : 1 (0 : 1) – 6.9.2009

aneb Jiřiku, vole, Divadlo žije…

ANFK v sestavě: Venca; Mike, Papy; Dan – Táclav, Johny – Rak; Ondra, Qrul

Na první zářijové nedělní odpoledne secvičil místní Divadelní spolek představení o dvou dějstvích s názvem „Fotbalový zápas“. A protože členové Černýho uhlí jsou lidé kulturně založení, sešli jsme se k tomuto spektáklu v poměrně hojném počtu. Známé rčení, že „Divadlo žije“ se potvrdilo na sto procent, neboť domácí dorazili s možností alternace ve všech rolích, tedy s jedenácti hráči na soupisce.

Na soupeře, dobře nám známého nejen ze společných tréninků, ale i z dlouhodobého společného okupování spodních příček tabulky, jsme se těšili, ale zároveň si dobře uvědomovali, že ve hře jsou tři body, což je počet na naše poměry opravdu nezanedbatelný. Stejné pocity zřejmě zažíval i soupeř, takže hra byla zpočátku obezřetná, vycházející z pečlivé obrany. Zásadní okamžik tohoto duelu ale přinesla již pátá minuta, když Johny výborně přihrál (nejedná se o překlep, Johny skutečně přihrál) rozeběhnutému Mikovi do lajny a ten, už nikým neatakován, zcela správně vyhodnotil situaci, rozhodl se sám zakončit, střelu umístil ke vzdálenější tyči zhruba do výše kolen a brankáři domácích nezbylo, než lovit míč z roztřepetané sítě.

Nečekaně rychlý úspěch nás zaskočil a místo, abychom zklidnili a poněkud zatáhli hru, rozhodli jsme se v euforii přidat ještě několik kousků na soupeřovo konto. K tomu ale nedošlo a místo toho si domácí vytvořili na několik minut nebezpečný tlak, který přinesl i  velmi nepříjemné okamžiky. V těchto chvílích nás zachránila jen tradičně špatná koncovka Divadla nebo brankář Venca, který prostoru ve vápně kraluje se zápas od zápasu větší a větší jistotou. Prudkou divadelní ofenzívu se nám tedy podařilo přestát takříkajíc bez ztráty kytičky a hra se opět vyrovnala. Zbytek první půle už pak nepřinesl žádné zásadnější momenty.

S dosavadní hrou jsme byli vcelku spokojeni, takže prakticky jediným poločasovým pokynem bylo nehnat se dopředu a dávat si obzvláštní pozor na několik schopných divadelních posil. Naše hra nedoznala oproti první půli velkých změn, ale postupně, protože skóre se stále neměnilo, jsme ji začali zjednodušovat a více se soustředit na bránění těsného vedení. S tím nutně souvisely i některé kontaktní zákroky, které zejména jednoho z nováčků soupeře (pracovní pojmenování „Ten maskovanej“) uváděly v rozčílení a nepřiměřené emoce. Posledních cirka pět minut zápasu se neslo v infarktovém duchu, k čemuž přispělo několik rohových kopů soupeře a také Johnyho faul na „Toho maskovanýho“. Johnyho vysvětlení, že to faul nebyl, protože on si do něj naběhnul, se u sudího zcela logicky nesetkalo s pochopením a Divadlo zahrávalo přímý kop z pro nás velmi nepříjemné vzdálenosti. Situaci však soupeř nevyřešil optimálně a skóre se tedy opět neměnilo. Krátce poté odpískal rozhodčí konec zápasu.

Utkání proti tradičnímu rivalovi přineslo drama takřka shakespearovské, nechyběly momenty komické, tragické ani napínavé ba dechberoucí. Naši výhru lze označit za zaslouženou, protože jsme na rozdíl od předchozích utkání opět předvedli zodpovědnou hru dozadu, poctivou obranu i napadání. Jako bonus jsme pak přidali i pasáže, ve kterých jsme dokázali smysluplně a neukvapeně kombinovat. Sice jsme si nevytvořili přehršel vyložených šancí, ale práce ve středu hřiště byla velmi solidní a odtud je k dobrému zakončení jen kousek…