4 : 2 PS Křeč – ANFK Černý Uhlí KT (1 : 1)

PS Křeč – ANFK Černý uhlí = 4 : 2 (1 : 1) – 3.10.2009

ANFK v sestavě: Rak; Mike – Papy – Julek; Johny – Vlasta – Václav; Byrot – Qrul

PS Křeč – ANFK Černý Uhlí = 4 : 2 (1 : 1) Více videí od skupinyANFK Černý Uhlí Klatovy.

Vědomi si důležitosti tohoto zápasu, který byl asi poslední v této sezóně, kde jsme reálně mohli udělat nějaký ten bodík, jsme na nedělní poledne svolali posily ze všech koutů světa, avšak z Japonska ani z Afriky nikdo nedorazil, a tak jsme se museli spokojit s Julkem právě se navrátivším ze Spojených států. Ten jako většina ostatních dorazil na sraz, svolaný novopečeným prezidentem Qrulem na hodinu takřka dvanáctou, včas a plný síly. Důvodem, proč tento fakt zmiňuji, je to, že jeden člen uhlí se k této většině nepřidal a když nezvedal ani telefon, museli jsme prostě pro Papyho dojet!! Naše podezření, že zas někde bumbal, se záhy potvrdilo i slovy jeho maminky, která se nečekané návštěvě před jejími dveřmi sice lehce divila, ale v zápětí se hned vzpamatovala a dodala, že by sportovci před zápasem asi tolik pít neměli a šla synka vzbudit J . I kdyby ale Jiříka nepráskla, netrvalo by nám dlouho ho prokouknout, protože hned, jak si sedl do auta, zdálo se celé posádce vozu, že se z Rakova luxusního automobilu přesunula do místní divadelní putyky!

Hned po příjezdu do Mochtína jsme se řádně rozcvičili a s ohledem na naše střelecké umění je jen s podivem, že žádný z námi přivezených balónů neskončil v blízkém potoce či rybníce, ačkoli je nutno dodat, že Vlasta svým dalekonosným pokusem, který skončil v kupě hnoje na zahrádce nějakého místního sedláka vyloženě nadchl.

Po úvodním menším tlaku domácích to byl ale náš tým, vedený lodivodem Márou, který se dostal do první a záhy i druhé gólové šance. V obou případech to byl Táclav, který nejprve ve velké šanci poslal míč dorážkou po Mikově nepříjemné střele blíže k rohovému praporku než k bráně a následně nikým neobsazen minul sám před bránou hlavou Papym házený aut a mohl jen děkovat, že v sestavě ANFK již nebyl kapitán Dan, toho času pilně studující v německém Freiburgu, který by mu tu hlavu za takovéto (ne)zakončení asi utrhl!

Bezgólový stav trval až do 15. minuty, kdy si asi Papy řekl, že už se na to nemůže dívat a je načase nám dát impulz k aktivnější hře. A tak při rozehrávce našel přesnou příhrou kanonýra domácích Honzu Šafránka, který se tak ocitl sám před gólmanem a touto lehce nabytou šancí prostě nemohl pohrdnout! 1:0. Papyho dobrý úmysl nás probudit ale nebyl spoluhráči pochopen, a tak po vstřeleném laciném gólu domácí ožili a mohli jsme děkovat skvěle chytajícímu gólmanu Rakovi, díky kterému jsme neprohrávali už 2:0!

Tentýž hráč stál na začátku vyrovnávací akce Uhlí, když výkopem vybídl nabíhajícího Byrota, který nejprve brilantním zpracováním ramenem ala Brazílie překvapil nejen spoluhráče ba i sám sebe,  poté našel přesným pasem neobsazeného Táclava, který byl pro něj netypicky výjimečně v pohybu, a tak neměl čas přemýšlet, což bylo jedině ku prospěchu věci. Neomylně poslal míč placírkou po zemi k tyči brány domácího gólmana a trenér Mára si mohl poprvé zakřičet „gól!“ Po vstřelené brance se Uhlí konečně probudilo, jak to na začátku plánoval Papy, začalo hrát aktivně a kdyby do přestávky vedlo 4:1, nemohl se nikdo divit! Jenže to by se musela ujmout alespoň jedna z čistých gólovek, které si ANFK vytvořilo. Namátkou jmenujme například (1) Qrulovu hlavičku bokem, která proskákala jen několik centimetrů od branky domácích, (2) Johnyho hlavičku k tyči ani ne z metru, kdy si naběhl do volného prostoru, kde ho hned přesným autem nalezl Mike, ale brankář domácích skvěle zakročil, (3) Mikovu nebezpečnou střelu přes obránce nebo (4) výstavní pumelici Vlasty z dálky, kterou po odrazu od vnitřní tyčky dělily od sítě snad jen milimetry! Gól ale nepadl, a tak v poločase trval nerozhodný výsledek 1:1.

I na začátku druhé půle jsme začali velmi aktivně a vypadalo to, že bychom mohli tempo nastolené v konci první půle udržet. To bychom ale nesměli dělat chyby v obraně jako tu, která vznikla asi po pěti minutách druhé půle, kdy si domácí útočníci jednoduše narazili balón mezi dvěma našimi bránícími hráči a druhý z nich se ocitl opět sám před Rakem a střelou do růžku mu nedal šanci, 2:1! Tento gól nás opět srazil psychicky dolů a to nebylo vše, protože po špatně obsazeném autu se přes Byrota dokázal prosadit další z domácích střelců a bylo 3:1!

Zdálo by se, že po dvou slepených gólech a několika dalších šancích budou domácí opět na koni, ale opak byl pravdou. Vědomi si toho, že už nemáme co ztratit, jsme opět po delší pauze začali hrát fotbal a vytvořili si několik příležitostí ke skórování! Našemu polití živou vodou přispělo i to, že jsme deset minut před koncem dokázali snížit. Tato pěkná fotbalová akce se zrodila na půli hřiště, kdy Johny, ač faulován, nepřestal také pro něj netypicky hrát a po kličce vyslal pasem do samostatného úniku Vlastu, který domácího gólmana, na Uhlí až nezvykle, vykoupal a neomylně zavěsil, 3:2! Naše snaha o vyrovnání nepolevovala, ale i přes převahu v poli je nutné říct, že kromě několika Johnyho a Mikových střel ze střední vzdálenosti jsme se už k žádné další vyložené šanci nedostali, a tak největším nebezpečím pro gólmana domácích byl až neskutečně povedený projektil Byrota, který jen o centimetry minul pravý horní růžek branky domácích. O osudu utkání se rozhodlo definitivně až v poslední minutě normální hrací doby po zaváhání Johnyho, který si nevšiml, že v ofenzivní snaze se oba obránci vysunuli až na útočnou polovinu. On tak zůstal netradičně na místě posledního a najednou se za ním zjevil s míčem na noze domácí forward, který lobem přes padajícího Raka dal výsledku konečnou podobu, 4:2. Bohužel jsme tak nedokázali navázat na výhru s Křečí z domácího jarního zápasu a nechali jsme v Mochtíně, ač po dobrém výkonu, všechny body.