Divadelní turnaj pouze pro zvané

Rok 2019 je pln významných výročí, tu smutnějších, tu veselejších – 80 let od vzniku Protektorátu Čechy a Morava, 50 let od vstupu prvního člověka na Měsíc či upálení Jana Palacha, 30 let od Sametové revoluce, ale především 20 let od zformování slovutného fotbalového celku nesoucího hrdý název Divadlo snů.

Dějinotvorný okamžik si přijeli pečlivě vybraní pozvaní hosté – mezi nimi i ANFK Černý uhlí – připomenout a oslavit na fotbalový turnaj do Lub. Estrády se zúčastnily celkem čtyři mančafty a po odehrání zápasu každý s každým ve skupině pokračovaly semifinálovými boji. Samozřejmostí byl bohatý catering, sudí vysoké kvality i vložená exhibiční soutěž; zkrátka vše co musí pořádný turnaj nutně mít.

 

ANFK v sestavě: Rak; Bazzy, Dan, Holáč, Hynek + gastarbeiter Pepák

ANFK – Magic 1:0

Zápas jako obvykle opepřený špetkou emocí, o které se protentokrát starali především Zajda a Bazzy, neboť první jmenovaný tradičně těžce nese, že kopaná je kontaktní sport a náš forward pro to nemívá pochopení. Ve vyrovnaném duelu nakonec rozhodla jediná svižná akce, když Dan rozehrál dlouhý aut na Bazzyho, který se dostal do úniku, nezpanikařil a převelice zkušeně k tyči vsítil. ANFK držel kvalitním výkonem Rak, ale i jistá střelecká nepohoda soupeře.

ANFK – Se branka 0:4

Proti velice kvalitnímu rivalovi odehrálo ANFK bezbrankový první poločas, ale k výraznější šanci se nedostalo, zatímco soupeř předváděl pohledné kombinace i zakončení. Po změně stran následoval zhruba tříminutový uhelný blackout, během nějž napadaly za Rakova záda po nejrůznějších kiksech tři branky. Smutným konstatováním budiž zejména to, že se jednalo o vysloveně nevynucené chyby. V závěru pečetili Se branci na konečných 4:0.

 ANFK – Divadlo snů 4:0

Do posledního mače ve skupině jsme vstoupili v dobré herní pohodě, ke které patrně lehce přispívaly i dosavadní divadelnické výkony. Jako první se po Hynkově parádní nahrávce trefil Holáč a dokonale potvrdil, že fotbalový kumšt není jen o ráně. Jeho usměrněný kop (slovu střela se vyhýbáme zcela záměrně) sice razancí nekypěl, ale byl tak šikovně uklizený k tyči, že nedal v brance stojícímu Kocourovi sebemenší šanci. Na 2:0 zvyšoval Dan, když dokázal zkrotit Rakův dlouhý výhoz; netřeba dodávat, že ani tentokrát se o pumelici nejednalo. Ještě do změny stran se trefil Bazzy, jenž je zastáncem teorie, že do meruny se má kopat s vervou. Jeho dělovka pod víko budiž toho důkazem. Po změně stran přidal ještě jeden gól Dan, který zužitkoval krásnou přihrávku do vápna.

Po ukončení bojů ve skupině následovala krátká přestávka okořeněná střeleckou soutěží v přesnosti, jíž se zúčastnili i někteří uhelní borci. Mezi nohy stolu se trefili – a tím do druhého kola nominovali – mezi jinými i Bazzy a Holáč. Ve druhém kole se jim ale již nezadařilo a cenu si odnesl Kantís, který jako jediný zopakoval úspěch z prvního kola.

Semifinále: ANFK – Magic 0:2

Delší pauza se na Uhlí (ale i na Magicu) projevila více než neblaze. V zásadě celý první poločas byl oboustranně odchozený, plný dlouhých nákopů a nepřesností. Po změně stran se dokázal prosadit Jirka, který se prodral k jednomu z dlouhých nákopů, přetlačil Pepáka a Rak na hranici pokutového území neměl možnost krizi adekvátně řešit. Aby neštěstí nebylo málo, vzápětí si vybral slabší chvilku i náš brankář, když uchvátaně rozehrával – přímo na nohu soupeři; 0:2. Po této minelce se utkání už více méně jen dohrávalo.

O 3. místo: ANFK – Divadlo snů 3:2

Zápas o třetí flek začal všelijak, jen ne podle našich představ. Prakticky z první akce soupeře jsme inkasovali, a ještě než jsme se stihli vzpamatovat ze šoku, že do té doby neškodní divadelníci nejenže dokáží držet míč, ale i ho dopravit mezi naše tyče, prohrávali jsme již o dvě branky, po akci velmi obdobné té předešlé. Teprve pak se ANFK jakžtakž vzpamatovalo a začalo hrát fotbal. Výsledek se dostavil v podobě gólu, který vsítil krátce před změnou stran Holáč. V poločase byl zápas přerušen z důvodu průtrže mračen a po změně stran nastoupilo Uhlí jako vyměněné. Dokázali jsme trpělivěji kombinovat a dostávat se do dobrých situací – bohužel zatím bez kýženého gólového vyústění. Bazzy, Hynek i Holáč mířili buď mimo nebo přímo do středu branky. Vyrovnání ale přece jen nakonec přišlo, a to z nohy Hynkovy, který vytěžil ze zmatku po rohovém kopu a od vzdálenější tyče uklidil míč do sítě pod nohama lehce dezorientovaného brankáře. Vzhledem k tomu, že další branka v řádné hrací době již nepadla, rozhodovalo se drama až v penaltovém rozstřelu. V prvním kole se sebejistě trefil Hynek, ale i exekutor z řad Divadla. Ve druhém kole se Bazzy nemýlil, zatímco Kantís střílel trestuhodně vedle. V usnadněné pozici sebral kuráž ke třetímu kopu Dan, proměnil a Uhlí se tak mohlo radovat z krásného třetího fleku!

Ve finálovém duelu Magic nestačil na Se branku, takže konečné pořadí turnaje vypadalo takto:

  1. Se branka
  2. Magic
  3. ANFK Černý uhlí
  4. Divadlo snů

Byť komorní, tak velice příjemný turnájek a hezky strávené dopoledne. Děkujeme za pozvání a těšíme se zase za dvacet let!

 

Vloženo Středa 7. 8. 2019 v 19.40 a je uloženo v kategorii Ostatní, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Divadelní turnaj pouze pro zvané”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>