Historické okénko: bratři Pacholíci

Během uplynulých let se ANFK Černý uhlí etablovalo v rámci klatovské OPEN ligy jako plnohodnotný tým, jenž si vysloužil řadu přízvisek sahajících od „dřevěný uhlí“ až po „štika třetí ligy“. Vytvoření prosperujícího a dobře fungujícího celku je samozřejmě věc nelehká a k jejímu zdaru je zapotřebí celá škála důležitých faktorů. Kvality uhelného vedení – to jest především osvíceného prezidenta Qrula – jsou všeobecně dobře známou věcí, nicméně na tomto místě se budeme věnovat osobám zcela jiným, v pozadí stojícím, přesto však pro ANFK neméně esenciálním.

Řeč není o nikom jiném než o Hynkovi a Vencovi Pacholíkovi. Oba bratři provázejí ANFK neodmyslitelně již od jeho počátků. Vašík, tehdy ještě coby fotbalový adjunkt, dokonce nastupoval do několika zápasů navzdory reguli o minimálním věku účastníků. Jejich nasazení a zápal pro hru můžeme jednoznačně řadit do zlatého fondu uhelné srdcařiny.

Znalcům historie ANFK jistě není neznámým faktem, že v průběhu druhé sezóny došlo k jistým ideovým rozepřím, což vedlo k odchodu skupiny hráčů semknutých právě kolem výše zmíněné bratrské dvojice (viz historie) a vytvoření týmu FC Devils. Již sama tato událost byla zásadní, protože navedla ANFK a jeho utváření směrem k zachování amatérského pojetí mančaftu, kterýžto rys zůstal týmu až do počátku letošní sezóny, kdy se po dlouhém našem váhání objevilo na soupisce několik exčlenů rozpadnuvšího se celku Sloni.

Mohlo by se zdát, že vznik nového týmu způsobí rozchod a odcizení, opak je však pravdou. Hynek i Venca zůstali s ANFK v úzkém kontaktu a jejich kvalita a zkušenosti jsou členům Uhlí nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Hynek, jenž svojí přítomností na pažit vnáší ladnost i eleganci, snoubící se s precizním čtením hry a bezchybnou poziční hrou, je vzorem mnohému obránci. Václav přispívá zejména vytříbenou kopací technikou jež i po letech zas a znovu udivuje svojí lehkostí a až německou přesností. Přidáme-li k tomu jeho tanec na míči vedoucí zhusta k zesměšnění nebohého obránce a rozdání milimetrového pasu rozeběhnutým spoluhráčům, vzniká nám opět obrázek komplexního a vyzrálého hráče, od nějž se lze řadě věcí přiučit.

Kromě působení na trávníku potažmo palubovce jako takových je nezbytně nutné vyzdvihnout i jejich roli takříkajíc v zázemí. Trvalá podpora, vyjádřená i účastí na mnoha uhelných zápasech, i cenné rady udílené jednotlivým hráčům, jsou pro ANFK opět zcela zásadní. Pro vedení Černýho uhlí může být pro změnu vzorem příkladná manažerská práce obou bratrů vedoucí k neustálému vzestupu celku FC Devils korunovanému nedávným postupem do první ligy.

Nezbývá než dodat: Hynku, Venco, díky!

 

Vloženo Pondělí 23. 4. 2012 v 21.32 a je uloženo v kategorii Historické okénko, Historie, Ostatní. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Historické okénko: bratři Pacholíci”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>