Jarní uhelné boje

Po delší odmlce nastal konečně znovu čas podívat se na události několika posledních kol. Po vcelku slibném začátku sezóny, kdy se po třech kolech skvělo na uhelném kontě šest bodů, začaly poněkud krušnější chvíle a po dalších třech kláních přibyly pouhé tři body. Pozitivní informací je jednoznačně solidní docházka a dobré začlenění některých nových tváří do kádru. Zejména Luboš na postu brankáře má naději stát se v historii ANFK přelomovou osobností (o uhelných brankářích blíže v některém dalším „historickém okénku“). Poněkud horší zprávou je, že se stále nepodařilo zlomit zaběhnutý nešvar těsného prohrávání vyrovnaných zápasů, kteréžto pak sice mnohdy přináší uspokojení ze hry, nikoliv však kýžený bodový zisk.

Nyní již blíže k proběhnuvším utkáním:

4. kolo: BS Stars – ANFK 3:1 (1:0)

Po nešťastném vstupu do zápasu, kdy jsme po Mikově minele prohrávali od první minuty 1:0, se hra docela vyrovnala a byli jsme i blízko vyrovnání, když Qrul i Dan orazítkovali tyče soupeřovy branky. Na druhé straně ukázal několik solidních zákroků Venca, odbývající si svoji letošní brankářskou premiéru. Hra probíhala v nepříliš vysokém tempu a mnoho zásadních situací v první půli nepřinesla. To se změnilo po poločase, kdy nejprve srovnal náš útočný žolík Luboš po přihrávce od Máry. Po vyrovnání jakoby ale hráči ANFK opustili duchem hřiště a soupeř roztočil nevídaný kolotoč. Zajímavostí je, že během těchto cirka deseti minut dokázali hráči BSsek asi třikrát trefit tyč a nesčetněkrát minout z minimální vzdálenosti zcela prázdnou branku, gól ale nevstřelili. V době, kdy už drtivý tlak soupeře začal opadávat, vyrobil chybu Dan, nezpracoval dobře házený aut a napadající útočník dokázal ze situace vytěžit vedení 2:1 pro domácí. Dan se zapsal do dějin zápasu, potažmo celé historie ANFK, i další situací. Po střetu s útočníkem soupeře si nenechal líbit postrkování a lavinu nadávek a za taktéž velmi nevybíravé výrazivo viděl stejně jako jeho sok žlutou kartu. Závěr zápasu tedy probíhal formou 4 na 4. Více herního prostoru jsme k vyrovnání nevyužili a naopak po Mazlíkově hrubici inkasovali na konečných 3:1.

Resumé: Vcelku vyrovnaný zápas (vyjma výše zmíněné desetiminutovky) rozhodly naše zbytečné individuální chyby a tradičně slabá koncovka.

5. kolo: ANFK – Veterans Chlistov 1:4 (1:3)

Zcela opačný začátek než v předchozím utkání jsme předvedli díky brilantní souhře Mike-Johny, kdy druhý jmenovaný skóroval po autovém vhazování hlavou od zadní tyče. Hra byla opět poměrně vyrovnaná, ale dopláceli jsme na nedisciplinovanost v obraně, kterou hosté bez skrupulí trestali a ještě do poločasu dokázali nejen otočit, ale i strhnout vedení na svoji stranu. Kromě příliš vysunuté – a tudíž obrany neschopné – defenzívy se „vyznamenal“ i Papy, který po standardce podskočil míč a tak umožnil soupeři pohodlné zakončení hlavou. Ve druhém poločase jsme si dokázali vytvářet větší množství šancí a i jsme lépe kombinovali. Koncovým hráčem tohoto zápasu podle definice „když se dotkne míče, akce končí“ se stal ovšem Petr, který dokázal s přehledem zahodit několik tutovek. Uhelnou tragédii korunoval v závěru jinak velmi dobře hrající Johny, jenž se rozhodl odštrádovat na střídačku v momentě, kdy soupeři házeli aut v blízkosti naší branky. Nebráněný hráč nabídku ke vstřelení branky neodmítl a uzavřel skóre na 1:4 v náš neprospěch.

Resumé: Soupeři měli lehce navrch hlavně v první půli. Ve druhém poločase jsme zahodili i téměř nezahoditelné šance a tím si zápas prohráli naprosto sami.

6. kolo: Modrá Nudle – ANFK 2:3 (1:2)

Modrá nudle nastoupila z ne zcela jasných důvodů bez své brankářské opory Pepíka Baštáře (jenž byl přítomen v roli mudrce na lavičce), takže předzápasový brífink se nesl v duchu jediného pokynu: „střílet, střílet!“ Této myšlenky se držel především Dan, který ke střelbě takřka odkudkoliv pobízel i veškeré spoluhráče a sám otevřel po svižné kombinaci s Doudym skóre. Právě Doudy pak o několik málo minut později zvýšil na 0:2, když bedlivě naslouchal radám ohledně zakončení udíleným ze střídačky. Nudle dokázala ovšem ještě do poločasu snížit na rozdíl branky, takže do druhého poločasu bylo vše otevřené. Sestava domácích se navíc rozrostla o jednu z opor Davida Gajdůška, který uhelné obraně místy nepříjemně motal hlavu. Zvýšená aktivita domácích vyústila ve vyrovnávací branku po závaru před naší brankou. I naše útočné snahy ovšem došly naplnění, když po Mikově střele pohotově dorážel v brankovišti kralující Rak. Infarktová situace se pak odehrála již v nastaveném čase, kdy po skrumáži jeden z útočníků Nudle hlavičkoval přes ležícího Luboše těsně vedle branky. Nutno ještě dodat, že sudí z řad Fire Brigade podali mizerný výkon a mohou být rádi, že si vyslechli jen několik málo ostrých slov. Situace jako ruka ve vlastním vápně, úmyslná ruka brankáře mimo vápno (Nudle) či bezskrupulózní okopávání soupeře (Rak) by se rozhodně měly pískat.

Resumé: Další z řady tuze vyrovnaných zápasů, tentokrát s trochou štěstíčka na naší straně, jemuž jsme šli ovšem bez bázně v ústrety. Konečně relativně dobré proměňování šancí a samozřejmě vynikající Lubo v brance.

Vloženo Úterý 5. 6. 2012 v 19.54 a je uloženo v kategorii Letní liga 2012. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .