Klatovský ligový pohár v Ježovech

ANFK v sestavě: Táclav; Dan, Mike, Turda (jen sobota); Byrot, Johny (jen sobota), Kája, Karel, Qrul, Rak (jen neděle)

Příprava letošního ligového poháru byla doprovázena lehkými organizačními potížemi, neboť řada výtečníků z řad týmů se neobtěžovala včas oznámit svoji účast či neúčast. Proto se herní systém připravoval až v sobotu ráno takříkajíc na koleni. Výsledkem toho byl poněkud pozdní začátek, kdy k prvním výkopům utkání došlo až někdy před jedenáctou hodinou dopolední.

Zájem o tradiční akci zřejmě lehce upadá, protože počet zúčastněných týmů oproti předchozímu ročníku opět o něco klesl a zastavil se na deseti celcích (přičemž SK Ježovy se klatovské ligy ani neúčastní). Na druhou stranu tato konstelace umožnila ideální rozdělení do dvou skupin po pěti týmech, kde každý s každým odehrál zápas 2×12 minut.

I přes poměrně značné prodlevy mezi jednotlivými zápasy panovala v uhelném táboře výborná nálada podporovaná Turdovým mudrlanstvím a Táclavovými encyklopedickými znalostmi. Když pak měli někteří navíc možnost shlédnout Kájův um v kopání na velkou branku, dalo se již hovořit o vynikajícím průběhu dne.

Hlavní náplní fotbalového turnaje by ale přece jen mělo být čutání do kulatého nesmyslu, takže následuje stručný pohled na jednotlivé „špíly“. ANFK se mělo ve skupině postupně utkat s Red Dogs, HPP Milence, Devils a SK Ježovy.

ANFK – Red Dogs 0:1

Ačkoliv soupeř byl papírově jasným favoritem, dařilo se nám s ním držet výkonnostně krok a chovali jsme naděje na přijatelný výsledek. Důležitý moment přišel v první půli, když Dan nešťastně uklouzl a v pádu se dotkl rukou míče. Sudí zaznamenal prohřešek (což se jinak takřka nestávalo) a nařídil přímý kop. Ten soupeři provedli velmi rychle a ačkoliv střela letěla z velice uctivé vzdálenosti, Táclav si s ní neporadil a psíci šli do vedení. Následně jsme si sice vytvořili několik slibných šancí, z nichž je třeba zmínit alespoň Qrulem nastřelenou tyč, ale k vyrovnání to nevedlo.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a snad i měli více ze hry, jenže štěstí stálo na druhé straně barikády. Obě Turdovy vydařené střely tudíž skončily na tyčích a ani další šance se nám proměnit nepodařilo. Závěr zápasu byl okořeněn ostrým a zbytečným zákrokem psa č. 22, což ovšem ale patří k folklóru duelů s tímto týmem. S ohledem na to, že skóre se již neměnilo, vstoupilo ANFK do turnaje tradičním bodovým ziskem, ale alespoň předváděná hra byla poměrně zdařilá.

ANFK – HPP Milence 1:0

Do druhého duelu jsme vkročili o poznání lépe, když Kája dokázal hned v úvodu u rohového praporku vymyslet kulišárnu, poslal míč z ostrého úhlu na branku a ten po teči skončil za zády gólmana soupeře. Zbytek zápasu nenabídl příliš zajímavých momentů a nesl se v duchu lehké, ale jalové, uhelné převahy a stejně lehké útočné bezradnosti soupeře.

Plný bodový zisk zvedl už tak dobrou náladu v týmu do vysokých hladin a netrpělivě jsme očekávali další mač, tentokrát proti Devils.

ANFK – Devils 2:1

Šlágr nabídl opravdu zajímavou podívanou navíc podtrhnutou dramatickým závěrem. Jako první se dostala ke slovu uhelná ofenzíva, když se podařilo znamenitě sehrát „ježovský signál“, sudí ovšem Byrotovu teč do branky po autovém vhazování odmítl vidět a tak se skóre k našemu zklamání neměnilo. Naše rozladění bylo o to větší, když jen pár minut na to dokázalo útočné duo soupeře Maxán – Bašty vymyslet hezkou svižnou kombinaci a vsítit. Nesložili jsme však zbraně a dál se rvali o výsledek. Příkladně to předváděl zejména Karel, který si dokonce po důrazné hře ve vápně soupeře došel pro penaltu. V nastalém zmatku a nejistotě, kdo se ujme její exekuce nakonec prokázal největší odvahu Johny, jeho dělovka však našla jen nohy brankáře a příležitost k vyrovnání tak zůstala nevyužita. Náš penaltový exekutor si ovšem v dalším průběhu zachránil renomé, když neváhal jít do skluzu, aby usměrnil střílenou přihrávku do branky. Vyrovnání nás takříkajíc nakopnulo a začínali jsme tlačit na pilu. Turda založil akci přihrávkou na Qrula, který pak v kombinaci s Danem vycukal gastarbeitera v dresu Devils Zajdu a sám zkušeně zakončil. Ďáblové již nenašli sílu k odpovědi a tak na uhelné konto putovali další velice cenné body.

ANFK – SK Ježovy 1:2

V posledním zápase jsme díky příznivým výsledkům dalších utkání ve skupině hráli jen o příslovečnou čest a slávu a skutečně se zdálo, že bychom mohli z pažitu odejít spokojeni. První půli jsme totiž vyhráli 1:0 po Johnyho povedené střele a soupeř se nezdál býti nebezpečným.

Ve druhém poločase však došlo v našich řadách k nenadálém výpadku a útlumu a ježovští borci dokázali dvakrát za sebou v rychlém sledu skórovat. Na změnu skóre jsme již přes veškerou snahu nedokázali najít síly a tak jsme se rozloučili s prvním hracím dnem poraženi.

ANFK předvedlo během soboty čtyři velice vyrovnané partie, ze kterých si odnáší nejen vyrovnané skóre 4:4, ale i solidní šestibodový zisk, což s ohledem na další výsledky ve skupině znamená postup ze druhého místa a v neděli čtvrtfinále proti Magicu.

Neděle

S ohledem na to, že někteří nadšenci v Ježovech nocovali a snažili se v množství absorbované tekutiny konkurovat trávníku pod přívalem deště, byl čas zahájení nastaven až na 10:30. Ani to ovšem nebylo zřejmě dostatečně pozdě, takže skutečný začátek nastal ještě asi o půl hodiny později.

ANFK si uchovalo dobrou náladu z předešlého dne a v exhibičním čutání v kroužku předvádělo své svrchované nekopovství. Do těchto hrátek se zapojil i Rak, kterýsi vyčlenil něco času ze svého nabitého pracovního programu. Oproti tomu chyběl rýmičkář Johny a z pochybných důvodů i Turda (podobné chování je mu tolerováno jen proto, že přestup sezóny se kvapem blíží).

ANFK – Magic 1:2

Soupeř dorazil bez možnosti střídání a s netradičním gólmanem k tomu. To mu však nebránilo být v zápase aktivní a o poznání nebezpečnější než uhelní borci. První branku vsítil Magic, jak je u něj často zvykem, po náhodném momentu, odrazu a skrumáži na hranici vápna. Naše obrana nepřečetla dobře zapeklitou situaci a Rak byl na dorážku krátký. Uhlí dokázalo ještě v první půli kontrovat, když se na výlet podél lajny vydal Dan, zakončil k tyči a jeho střelu brankář Bendís jen vyrazil k dobíhajícímu Táclavovi, který dopravil míč do sítě.

Ve druhé půli měl Magic jasnou územní převahu a i více šancí. Naše snahy o založení útoku byly zhusta mařeny Rakovým sveřepým nakopáváním dlouhých míčů, které jsou pro běžného uhelného forwarda nezpracovatelné. (Předchozí výrok je interpretací autora a jistě se najdou odpůrci daného tvrzení.) S postupujícím časem a neměnícím se skóre se na obzoru začala rýsovat vidina penaltového rozstřelu. V této fázi se jako ryzí charakter projevil Qrul a – jsa si vědom, že schopnost proměnit penaltu je u většiny spoluhráčů zcela tristní – vzal odpovědnost na sebe a po jednom z autových vhazování umožnil Michalu Rathovi hlavou skórovat. Prohrou v řádné hrací době tak nenásilně zabránil zesměšnění celého týmu a vzal odpovědnost na sebe. Budiž mu za to dík!

Vloženo Úterý 14. 6. 2011 v 20.17 a je uloženo v kategorii Letní liga 2011, Ostatní. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .