Modrá nudle – ANFK Černý Uhlí 1:1 (1:0)

ANFK v sestavě: Luban; Dan, Martin, Mike; Johny-Rak, Qrul-Táclav; Doudy, Papy

Po letní pauze a zápase proti BS Stars, který se Černý uhlí rozhodlo neodehrát a tudíž kontumovat ve prospěch soupeře, jsme nastoupili proti Modré Nudli, jíž jsme dlužili z jarní části nepěknou porážku 1:0. V sestavě chyběl – protože neděle – z tradičních opor jen Karel, takže nic nebránilo tomu pustit se s vervou do boje.

První poločas nabídl šance na obou stranách, ale, zejména na straně Uhlí, i řadu nepřesností a nedorozumění, především v útočné fázi. Typickým znakem zápasu se z naší strany stala neshoda dvou hráčů, kteří si vypracovali solidní příležitost, ale pak si buď navzájem překáželi, brali si míč nebo od balónu naopak oba utekli. Velmi precizně oproti tomu fungovalo obsazování a napadání soupeře, takže z výkopů od branky či autových vhazování si domácí nevytvořili prakticky nic. Roku v ruce s tímto dobrým prvkem šla i příkladná bojovnost (především vyzdvihnout zaslouží no tomto místě naši oba hroťáci, Doudy a Papy), která opět soupeřům nepříjemně zatápěla. Největší šance první půle měla ale Nudle. Nejprve orazítkovali levou tyč Lubanovy branky (ovšem panuje přesvědčení, že náš brankář by v případě směřování míče do sítě byl připraven, protože robinzonádu předvedl efektní) a pak vymysleli po naší chybě v obraně svižný brejk, který naštěstí nedokázali proměnit, i když už byli ve vápně víceméně sami, a Luboše trefili do prsou. Do třetice všeho zlého se blýskl Jirka Šmolc, který si nonšalantně poradil s Qrulem působícím dočasně na postu beka. Nezalekl se své výškové nevýhody, obtočil se kolem našeho posledního hráče, zpracoval vysoký nákop a střelou po zemi pod nohy nedal Lubanovi šanci. Okamžitě po vsítění vedoucí branky soupeře se pískal poločas.

Po změně stran se ještě nikdo ani nestačil rozkoukat a už tu byl Rak, jeho překvapivá střela bodlem k levé tyči a vyrovnání na 1:1. Ve druhém poločase si ANFK vypracovalo větší množství solidních šancí, z těch nejvyloženějších jmenujme alespoň Johnyho nahrávku na Papyho do volného prostoru na hranici vápna a jeho následnou střelu do levé tyče. O několik minut Papy orazítkoval i druhou stranu branky. Vedení měl na noze i Qrul, když po rohu a zmatku na brankové čáře způsobeném Doudym mohl projevit větší důraz a doklepnout míč do branky, ale jak sám náš prezident řekl: „Takový věci já nedělam.“ Po Danově vzdušné přihrávce se dostal do těsné blízkosti branky i Táclav, ale trestuhodně přestřelil… a podobném duchu by bylo lze ještě pokračovat. Soupeři byli ve druhém poločase o něco méně nebezpeční, ale několik zákroků si Luban přece jen připsal. V jednu chvíli se domácí dokonce nesměle dožadovali penalty, ale sám jejich útočník skončivší na zemi uznal, že tak horké to nebylo. Buď jak buď skóre se až do závěrečného hvizdu neměnilo.

Remíza z tohoto zápasu je tedy celkem férová, protože vymlouvat se na spoustu neproměněných šancí na naší straně už je ohraná písnička. Pozitivem byla rozhodně velká namotivovanost a nasazení celého ANFK, která se ale až příliš často neblaze projevovala křikem všech na všechny, a to i ve chvílích, kdy to nebylo právě na místě.

Speciální pochvalu zaslouží rozhodčí z BS Stars, který se opakovaně projevil jako člověk mající vše pod kontrolou a který výrazně přispěl ke zcela hladkému průběhu utkání.

Vloženo Úterý 2. 9. 2014 v 20.36 a je uloženo v kategorii Letní liga 2014, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Modrá nudle – ANFK Černý Uhlí 1:1 (1:0)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>