Mušlák team – ANFK Černý uhlí 1:3 (0:3)

ANFK v sestavě: Luban; Dan, Mike, Qrul; Mára, Papy, Táclav, Zdeněk; Doudy, Rak

Do zápasu s lídrem tabulky vstupovalo ANFK navzdory výhře z předchozího zápasu s nosánky hezky dole a vědomím, že soupeř je na svém místě zcela po právu a nelze jej brát na lehkou váhu. Do sestavy se letos poprvé podíval jinak tradiční člen kádru a dlouholetá opora Rak, o němž není tajemstvím, že na sobě tvrdě pracuje, ba dokonce dře, a kvalita jeho výkonů roste takřka exponenciální řadou. Svoji letošní premiéru si odbyl i tradiční externista a cestovatel Marek.

Zápas začal oboustranně poněkud nervózně a především na straně Černýho uhlí bylo často mnoho povyku pro nic. Je sice pravdou, že kombinace v úvodu malinko vázla a Luban musel likvidovat dva úniky – naštěstí nevalně zakončené –, ale i soupeř se dopouštěl řady nepřesností, což slibovalo, že by jeho obrana nemusela být tak neprostupná jako obvykle. Po úvodní oťukávací pětiminutovce se začalo hrát naplno a překvapivě to bylo ANFK, které mělo více šancí, především po rychlých kombinacích. Ve vápně dobře pracoval Táclav, ale míč přes gólmana Mušláka nepropasíroval. Obdobně se vedlo i Danovi, který dostal krásnou přihrávku za obranu od Raka. Pak už však přišly gólové okamžiky ve kterých vždy úřadoval Mára. Nejprve nahrál Zdeňkovi, který tak svojí premiérovou trefou za ANFK otevřel skóre. Hned na to se domácí dopustili ruky ve vápně, po níž po zásluze následovala penalta, již s přehledem proměnil nahrávač z předchozí situace. Mušláci se ještě ani pořádně neoklepali a už tu byl znova uhelný tlak, konkrétně Doudyho dotěrné napadání až na brankové čáře domácích. Obránce neustál souboj, odletěl do dáli a Doudy míč zastavivší se přímo na lajně píchl – na první pohled nesmyslně, neboť mohl sám zkusit atakovat branku – přímo doprostřed hřiště. Na výzvu bryskně zareagoval Marek a parádní pumelicí k tyči se navzdory poctivé vzdálenosti nemýlil. Domácí většinou ve svých ofenzivních snahách končili kolem vápna a příliš výraznější šancí, vyjma úniků z úvodu hry, si nevypracovali. ANFK mohlo tedy do pomyslných kabin odcházet nadmíru spokojeně a jedinou vadou na kráse slibně rozehraného zápasu bylo Papyho zranění kotníku, které mu neumožnilo dále pokračovat ve hře.

Po změně stran začali být domácí aktivnější, ale uhelná defenzíva pracovala – i navzdory ne vždy ideálnímu střídání – na jedničku a k ničemu výraznějšímu je nepustila. Velkou pomocí bylo v tomto ohledu i aktivní a nepříjemné napadání hluboko na soupeřovu polovinu, které kdekterému ze soupeřů řádně zkazilo den. Příkladem za všechny budiž Rakův střet s Mušlákem (hrajícím ve druhé půli v poli), za který si náš hroťák vysloužil řadu tklivých slov, ačkoliv se jednalo o naprosto čistý zákrok. a S postupujícím časem se však tlak domácích stupňoval, což logicky vyústilo ve snížení na 1:3. Po závaru ve vápně se na zadní tyči zjevil osamocený útočník a hlavičkoval de facto do prázdné branky. Cirka pět minut před koncem se do vápna Mušlák teamu probíjel Marek a byl sražen – podle sudího čistě. Mára byl však jiného názoru, který se rozhodl rozhodčímu vehementně, a nevybíravě, prezentovat. Po právu tedy uviděl žlutou kartu a poslal nás do čtyř. Není nutno dodávat, že toto oslabení bylo doslova živou vodou na mlýn našich soupeřů. Posledních pět minut se odehrálo víceméně jen na půli ANFK a Luban po delší době ukázal, že v brance nepostává jen tak pro ozdobu. V situaci, kdy ležel u levé tyče a míč zvolna padal prostředkem branky za brankovou čáru jen málokdo chápal, jakým způsobem se najednou na balónu zjevila ruka v zeleném dresu a vyrazila jej do zámezí. Při Uhlí stálo tentokrát i štěstí, například když Mike neuhlídal útočníka a ten hlavičkoval snad z metru mimo branku. Navzdory oslabení se tedy podařilo uhlídat vítězství a připsat si cenný skalp.

Době zvládnutý zápas a tři bodíky, se kterými se spíše nepočítalo. V dalším zápase čeká na ANFK Divadlo Snů, kterému se sice letos příliš nedaří, ale proti tradičním rivalům z Uhlí se jistě vyhecuje na maximum, takže prodloužení vítězné série rozhodně nebude procházka růžovým sadem.

Vloženo Úterý 10. 9. 2013 v 15.24 a je uloženo v kategorii Letní liga 2013, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Mušlák team – ANFK Černý uhlí 1:3 (0:3)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>