Poohlédnutí za sezónou 2010

Zima se nezadržitelně blíží a s ní i čas pověsit kopačky na čas na hřebík a vyměnit je za obuv k sálovým kláním poněkud vhodnější. Jinými slovy – letní liga je u konce a podívejme se tedy, jak vypadal proběhnuvší ročník černouhelnou optikou.

Jaro nezačalo optimálně a trápení s absencí gólmanů i nedostatečnou docházkou na zápasy zásadně poznamenalo takřka celou první polovinu sezóny. Není se tedy co divit, že z devíti zápasů se podařilo ukořistit jen 4 body, nejprve senzační porážkou pozdějších vítězů ligy Fireballs a poté utrápenou bezbrankovou remízou s Camelem. Je třeba ovšem říct, že i přes těžkou situaci se podařilo zabránit ostudným výsledkům a mnohdy nám bodíky proklouzly mezi prsty doslova nešťastně a na poslední chvíli.

Během letní pauzy došlo k jisté revitalizaci kádru a již od prvního kola druhé půle se Uhlí prezentovalo ve zcela novém světle, o čemž svědčí například v uhelné historii nevídaná série čtyřech neprohraných utkání v řadě. I přes velice solidní výkony nás ovšem tížilo manko z první půle sezóny, které se dařilo umazávat jen s obtížemi. Ze zpětného pohledu ke klíčovému utkání došlo již několik kol před koncem proti Rychlé rotě, které jsme ve vypjaté atmosféře prohráli 2:1. Právě tento celek nakonec skončil těsně před námi a výhra v tomto duelu by nás tedy posunula o příčku výše. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout výkon v zápase proti Camelu, kde jsme na domácí půdě potvrdili výtečnou formu a vybojovali vítězství 1:0, jež bylo taktéž velice důležité. Poslední kolo přineslo malé drama, kdy by nás výhra proti Křeči poslala opět před Rychlou rotu, ovšem Mochtín je pro nás již tradičně územím jen těžko dobyvatelným.

Konec sezóny zastihl tedy ANFK na osmém místě, což by se člověku neznalému uhelných poměrů nemuselo zdát jako kdovíjaký úspěch. Dodáme-li ovšem, že tato pozice je jedna z nejlepších, jaké se kdy našemu ansámblu podařilo dosáhnout (lepší je jen sedmé místo z minulé sezóny, kdy ovšem hrálo 3. ligu jen devět týmů a Red dogs B byli navíc diskvalifikováni), a 35 nastřílených branek také představuje uhelné maximum, nelze než být se sezónou spokojeni. Příznivcům „kdyby teorií“ můžeme ještě nabídnout k zamyšlení, jak by situace vypadala, kdyby v jarní části nasbíralo ANFK stejný počet bodů jako na podzim, tedy třináct.

Fotbalový kolotoč samozřejmě nekončí, za chvíli se, doufejme, rozběhne liga zimní a Černý uhlí bude mít jistě opět velkolepé cíle… Takže – fotbalu zdar!!

 

Vloženo Neděle 24. 10. 2010 v 22.02 a je uloženo v kategorii Ostatní. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Poohlédnutí za sezónou 2010”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>