Příprava v plném proudu

Navzdory stále trvajícímu zimnímu nečasí neponechává ANFK nic náhodě a pilně se připravuje na nadcházející letní sezónu. V rámci této procedury byl tuto neděli odehrán první přípravný zápas, a to hned proti prvoligovému celku – Buvolss.

ANFK v sestavě: Táclav; Dan, Mike, Papy; Mára, Martin, Qrul; Doudy, Petr

První poločas jsme měli oproti očekávání o něco více ze hry než hosté, minimálně co do počtu střel na branku či do její těsné blízkosti. Soupeři nebyli příliš aktivní v napadání a umožňovali tak poměrně pohodlné rozehrávání na krátko Táclavem a některým z beků. Přechod přes polovinu hřiště už byl poněkud obtížnější, ale jako poměrně účinná metoda se ukázalo individuální zatažení míče po lajně na soupeřovu půlku. Brankář hostí řešil v prvním poločase spíše řadu polovičních šancí, se kterými neměl větší potíže. Často mu pomáhala i naše nevalná koncovka. Bravurní zákrok ale musel vytáhnout například při samostatném úniku Qrula a jeho umístěném zakončení. Táclav oproti tomu mnoho brankářských povinností neměl a tak jsme jej zapojovali do hry alespoň kombinačně. Některé chladnokrevné narážečky kolem napadajícího útočníka byly téměř dechberoucí. První půli zakončil Dan rychlým brejkem a následným umístěným odkopem do křoví, takže skóre se neměnilo.

Krátce po změně stran se hosté ujali vedení, když se Dan nechal vycukat v situaci jeden na jednoho a Táclav špatně vyhodnotil nepříliš razantní střelu doprostřed branky. Od té doby začínali mít Buvolss navrch a ANFK trošku ztrácelo dech. Táclav měl o poznání více práce než v první půli, protože v uhelné obraně se začala objevovat nepěkná okénka a vznikala tak přečíslení 2na1 či 3na2, která náš brankář dobře řešil vybíháním a zmenšováním střeleckého úhlu na minimum. I uhelná ofenzíva si ale dokázala vytvořit šance, včetně několika dobrých pokusů z větší vzdálenosti v podání Mika, Martina či Máry. Proti změně skóre byl ale výtečně chytající gólman Tureček. V závěru zápasu přidali Buvolss ještě další dvě branky a pečetili tak skóre na konečných 0:3 v náš neprospěch.

Zápas ukázal, že tradiční problém – koncovka – bude zřejmě trápit ANFK i v nastávající sezóně, protože počtem šancí jsme za soupeřem příliš (pokud vůbec) nezaostali. Produktivita je ovšem věc zcela jiná… I tak je ale třeba vyzdvihnout solidní týmový výkon a některé líbivé kombinační pasáže hry. Ocenit je nutné i hojnou účast, která v takřka polárních podmínkách není vždy pravidlem.

Vloženo Neděle 7. 4. 2013 v 19.40 a je uloženo v kategorii Letní liga 2013, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Příprava v plném proudu”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>