Sálovka 2. kolo

Mengy tým – ANFK Černý uhlí 11:2 (7:1)

ANFK v sestavě: Rak; Dan-Hynek, Mike-Papy; Doudy, Lukáš, Qrul, Táclav, Zdeněk

Proti papírovému favoritovi jsme udrželi čisté konto velkolepých 32 vteřin. Právě v tomto čase totiž zakončoval jeden z útočníků soupeře bleskurychlou kombinační akci do prázdné branky. Naštěstí jsme nesložili zbraně a po jedné ze zdařilých akcí a kombinaci Lukáš-Mike druhý jmenovaný dobře vystřelil a vyrovnal na 1:1. Pak se ale rozjel nemilý kolotoč, ve kterém bylo osazenstvo ANFK v roli zelenajícího nebožáka, který si nepřeje nic jiného, než aby mohl konečně vystoupit. To se ale bohužel podařilo až s poločasovým hvizdem, kdy už byl stav 7:1. Soupeř nemilosrdně trestal naši nepřesnou rozehrávku, špatnou poziční hru i absenci důrazu. To vše bylo ještě umocněno individuálními kvalitami jednotlivých členů Mengy týmu.

V úvodu druhé půle se nám dařilo nějakou dobu držet čistý štít, ale postupně se opět projevily stejné nešvary jako v poločase prvém. Naše hra byla chaotická zejména v obranné části hry, kdy se často stávalo, že jsme jen kopírovali pohyb míče, aniž bychom pokrývali hráče, mezi kterými balón putoval. Skóre tak zákonitě povážlivě narůstalo a to i přes veškerou snahu obětavě chytajícího Raka, který zabránil ještě většímu debaklu (i když i on si připsal dvě nebo tři „hrubky“ v rozehrávce). Stav z naší strany symbolicky korigoval jen Lukáš, kterému se jako jedinému občas dařilo v útočné fázi hry něco předvést. Velice solidní příležitost měl po pohledné kombinační akci i Qrul, ale zatím je pro něj zimní liga střelecky zakletá obdobně jako soutěž probíhající v létě. Finální skóre se zastavilo na potupných 11:2 a některé členy týmu uvrhlo do ponurých nálad.

ANFK Černý uhlí – AFK Bidlo 1:9 (0:3)

Do druhého zápasu jsme vstupovali s vědomím, že Bidlo, ve své stávající podobě definitivně oproštěné od starších pánů, je rozhodně velice silným soupeřem. I přesto se nám ale dařilo držet krok výsledkově i herně až do desáté minuty. Ta se stala zřejmě osudovou pro celý další vývoj zápasu. V krátkém sledu se totiž podařilo našim obráncům vymyslet tři přihrávky přímo na nohu soupeři, kterého tím vyslali do brejkových situací (často 2 na 1). Skóre se tak rázem změnilo z 0:0 na 0:3 a naděje na vyrovnaný zápas rapidně poklesly.

Po změně stran byl obraz hry nejprve opět poměrně vyrovnaný, i když soupeři přidali další dvě branky. Nám se podařilo snížit po povedené kombinaci Dan-Zdeněk-Lukáš, kdy posledně jmenovaný zakončoval pohodlně přes již ležícího brankáře. Pak se ale naše hra opět zhoršila. V obrané fázi jsme zcela vyklidili střed hřiště, kudy tudíž mohly bez obtíží pronikat další a další útoky na Rakovu branku. Při rozehrávce od naší branky nastával další takřka neřešitelný problém, protože útočníci, a často i obránci, se zlomyslně schovávali za soupeře tak, aby Rak mohl jen obtížně rozehrávat. V závěru došly ANFK i psychické síly a utkání se jen dohrávalo. Konečné skóre 1:9 si za rámeček taktéž nikdo nedá.

Jakkoliv samozřejmě nelze upírat soupeřům jejich kvality, je třeba říct, že vysoké prohry v obou zápasech si ANFK zavinilo samo svojí hloupou hrou a školáckými chybami. Tristní rozehrávka jdoucí ruku v ruce se špatným a neúčelným pohybem umožňují soupeři snadné zisky míče a nás stojí spoustu sil, vůbec se dostat na útočnou polovinu. Hra založená na důrazném napadání snad není v zásadě špatná, ale bude třeba ji lépe přizpůsobit podmínkám velkého hřiště a malému počtu hráčů… do dalších ligových zápasů, které proběhnou již v sobotu, je tedy rozhodně o čem přemýšlet.

Vloženo Úterý 11. 12. 2012 v 21.40 a je uloženo v kategorii Úvod, Zimní liga 2012/2013. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .