SK Panters – ANFK Černý uhlí 5:1 (1:1)

ANFK v sestavě: Venca; Mike, Papy, Turda; Podry, Qrul

Rozlosování letošního ročníku zimní ligy je k ANFK vskutku nemilosrdné, neboť po BS Stars nás v sobotu o deváté čekal další soupeř z prvoligové smetánky – SK Panters. Někteří hráči z uhelného základu, vědomi si rizika dalšího nepěkného výsledku, raději vyklidili pozice a k zápasu se nedostavili. Nutno poznamenat, že dokonce i náš kapitán, prezident na odpočinku, zarputilý bek a srdcař v jedné osobě Dan vyměnil fotbalové klání za potápění v předalekém Egyptě. Jinými slovy, do zápasu jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, tým Panterů měl na vystřídání hráče dva.

Po úvodním hvizdu, o který se postaral nováček mezi sudími zimní ligy Roman Bína, bylo takřka okamžitě poznat, že jsme nepřišli prodat svoji kůži zadarmo. Aktivním presinkem a  zodpovědnou obranou jsme soupeře evidentně zaskočili, často měl velké problémy s rozehrávkou a jeho celková hra byla značně neuspořádaná. I tak asi nikoho nezaskočí, že jsme to byli my, kdo první inkasoval. Gól patřil sice do kategorie náhodných, ovšem také platných. Vstřelená branka překvapivě klid do řad Panterů nepřinesla, nás naopak touha po vyrovnání vybudila k ještě lepšímu výkonu, který byl ještě do poločasu po zásluze odměněn, když Podry z úhlu svým druhým gólem v sezóně překonal domácího gólmana. Panteři byli po obdrženém gólu jako opaření, nervozita v jejich řadách se dala doslova krájet. I přesto, že jsme měli několik slibných brankových příležitostí, nepodařilo se nám jejich situace využít, což se ukázalo jako jeden z klíčových okamžiků celého zápasu. Do poločasu se již nic zásadního nestalo, a tak jsme na střídačku odcházeli za nerozhodného stavu 1:1.

Krátkou přestávku jsme využili k drobnému sebemrskačství nad našim výkonem v prvním poločasu a do druhé půle jsme vstupovali s tím, že v nasazeném tempu budeme nadále pokračovat. Panteři využili pauzu k poněkud křiklavému zhodnocení první půle, v které nás evidentně podcenili a druhý poločas začali o poznání lépe. Hned od začátku nás zatlačili na vlastní polovinu, kde měli k dispozici početnou sérii rohových kopů a autových vhazování. Vše k našemu neštěstí vyústilo ve vedoucí gól Panterů. Evidentně uklidněné šelmy začaly hrát svoji hru, založenou především na důrazném přistupování k hráčům. To nám začalo činit veliké problémy,  po špatných přihrávkách jsme ztráceli zbytečně míče na polovině hřiště a tak zkušený mančaft, jako jsou Panteři, toho dokázal beze zbytku využít a dalšími třemi zásahy rozhodli zápas. Z naší strany stojí za zmínku několik efektních zákroků brankáře Venci, kterými nás především na začátku druhého poločasu držel nad vodou, pěkná individuální akce Podryho, který kličkami zamotal hlavy několika obráncům, gól však nevstřelil, protože se údajně neodvážil zakončit svojí slabší levou nohou.

Zápas tak skončil na první pohled jasným výsledkem 5:1, ale z našeho pohledu je tento výsledek značně krutý, neboť minimálně za první polovinu jsme si bod zasloužili. Fotbal se ovšem hraje na poloviny dvě, z čehož pro nás plyne jediné – druhý zápas zimní ligy pro nás skončil druhou porážkou, a však  povzbuzením pro nás může být, že na těžší soupeře v tomto ročníku pravděpodobně nenarazíme.

Vloženo Sobota 27. 11. 2010 v 15.38 a je uloženo v kategorii Zápasy, Zimní liga 2010/2011. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “SK Panters – ANFK Černý uhlí 5:1 (1:1)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>