Tady a Teď – ANFK Černý uhlí 2:3 (2:1)

ANFK v sestavě: Luban; Dan, Holáč, Karel, Bazzy, Honza, Qrul; Doudy, Lukáš

Kanonýři (a podržtaškové): Honza (Bazzy), Honza (Qrul), Bazzy (Lukáš)

Do druhého utkání nastoupilo ANFK opět v silné sestavě, když největším oslabením – zejména co do váhové převahy – byla absence Rakova, jenž patrně opět lavíruje se zdravíčkem. V úvodu jsme si pro jistotu vysvětlili, na kterou bránu budeme v první půli střílet, a chutě jsme zahájili utkání proti soupeři, v jehož řadách figurovala řada zkušených a schopných borců.

Oproti prvému kolu jsme hned od prvních vteřin dostali možnost pocítit, že tento soupeř bude výrazně tvrdším oříškem k rozlousknutí než milenečtí předešlého týdne. Lepší pohyb v poli i větší důraz našich soupeřů způsobovaly těžkosti naší rozehrávce a rychlost dopředu nás nutila být neustále ve střehu ve fázi defenzivní. Nelze však rozhodně říci, že by ANFK složilo zbraně. Velmi agilní směrem dopředu byl zejména Bazzy, který se ale bohužel prozatím jen zastřeloval, zcela neztotožněn s úslovím „není to o ráně“. Navzdory tomuto faktu byl nicméně jedním ze strůjců uhelného vedení, když nahrával Honzovi a ten zdařile zakončil. Z hubeného náskoku jsme se neradovali dlouho. Po závaru před bránou jsme se sice dostali k míči, ale Holáč namísto odmáznutí (a podívání do patřičných míst) nevalně nahrál do presu Lukášovi, ten neprojevil patřičný důraz, nechal se obrat o merunu a záhy bylo vyrovnáno. Aby nebylo neštěstí málo, chvíli na to se Qrul ve sprinterském souboji nepoměřil s prchajícím forwardem domácích a uhelná obrana přečíslení 3 na 2 nedokázala adekvátně řešit. Dan hlídal přihrávku do vápna, Holáč na zadní tyč, Luboš poodstoupil od bližší tyče – a právě tam směřovala pečlivě cílená střela. Z hezkých uhelných momentů zmiňme alespoň Doudyho graciézní patičku, jíž vyzval ke skórování Bazzyho, ten ovšem pálil toliko do tyče, kterou nota bene předtím ani nehlásil. Po stranách hřiště se nám sice dařilo čas od času proniknout do blízkosti branky (průnik à la Karel), ovšem kombinace nevalného střeleckého umění většiny mančaftu a ostrého úhlu bránily nebezpečnějšímu zakončení.

Po změně stran začali nýrští nepříjemným tlakem, který těžil z nepochopitelné dezorganizace uhelné hry. Krušný úvod se naštěstí podařilo přestát beze ztráty kytičky a hra se opět vyrovnala. Vyrovnání se ANFK dočkalo po pohledné kombinační akci, u jejíhož zrodu stál s velkým nadhledem a klidem hrající Doudy. Rychlou přihrávkou po lajně vybídl nabíhajícího Qrula, ten promptně delegoval míč do vápna, kde Honza doklepával do poodkryté klece. Pro zastavení náporu domácích bylo občas zapotřebí i ne zcela dovolených metod, několik nařízených přímých kopů jsme ale dokázali dobře ubránit a nepřipustili změnu skóre v náš neprospěch. Uhelný obrat utkání završil Bazzy, když Lukášem naservírovanou přihrávku na vzdálenější tyč jakýmsi poloskluzem usměrňoval mezi tyče. V samotném závěru mohl ještě posichrovat vedení Dan, ale tváří v tvář gólmanovi a nepřeberné škále možností, jak s balónem naložit, volil nejapné zakopnutí kulatého tělesa do zámezí, což pochopitelně kýžený efekt nepřineslo.

Po dvou kolech šest bodů, dvakrát otočené utkání… Pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má? Uvidíme, jak se zvednuté uhelné nosánky budou tvářit na štěkající hordu Psů.

 

Vloženo Čtvrtek 30. 5. 2019 v 21.03 a je uloženo v kategorii Letní liga 2019, Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Tady a Teď – ANFK Černý uhlí 2:3 (2:1)”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>