Veterans Chlistov – ANFK Černý uhlí 1:1 (0:1)

ANFK v sestavě: Venca; Mike, Dan; Táclav, Qrul, Johny, Šimon, Karel

Na programu 14. kola klatovské OPEN ligy byl mimo jiné také venkovní zápas Černýho uhlí na půdě týmu Veterans Chlistov. Tento tým, ač patřící k letošním nováčkům soutěže, je většinově složen z bývalých členů prvoligového SK Chlistov. O faktu, že se jedná opravdu o veterány na slovo vzaté svědčí věkový průměr týmu, který činí takřka 40 let. Hráči ANFK si v tomto kole nutně potřebovali napravit reputaci, v minulém kole po ostudném výkonu prohráli se slabým Camelem a další prohra by mohla znamenat další nepříjemný propad v třetiligové tabulce.

Úvod zápasu se ANFK vpravdě vydařil – necelou půlminutu od úvodního hvizdu Pepy Baštáře zatáhl Dan balón po straně, nahrál na neobsazeného Johnyho, který sice trefil skupinku obránců, ale míč se odrazil akorát Karlovi na nohu a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Domácí se poměrně brzy po obdržení gólu pokusili odpovědět, naštěstí pro nás vytáhl Venca z nohavice výborný zákrok a skóre se tedy neměnilo. Na tomto místě, ač to jest k neuvěření, je nutné říci, že domácí toho v prvním poločase více nepředvedli. Díky včasnému přístupu ke hráčům jsme soupeře nutili k častým chybám a nepřesnostem, z kterých pak pramenily naše protiútoky a místy také šance. A že jich věru bylo! Velká šance se například zrodila po sehraném rohu nakrátko mezi Qrulem a Danem, kdy druhý zmíněný poslal míč takříkajíc do ohně, o nějž se pravděpodobně popálil domácí gólman, protože balón pouze vyrazil k nohám nabíhajícího Táclava. Ten se ovšem vzniklé situace poněkud zalekl a trefil opět pouze brankáře. Většina příležitostí vznikla po dobrých přihrávkách do otevřené obrany, finálnímu zakončení nebo přihrávce ovšem většinou chyběl alespoň jeden z rozhodujících parametrů – přesnost a razance, a tak ani jedna ze situací gólem neskončila. Ke konci poločasu rozehrávalo ANFK přímý kop, jeho exekuce se ujal Dan. Ten uličnicky, čekaje střelu přiťukl míč Karlovi, avšak ten raději zvolil přihrávku do strany na Šimona, který přeposlal míč do vápna na Johnyho. Míč po včasném vyběhnutí brankáře v brance neskončil, míč se ale dokutálel k Šimonovi, který následně nabil Karlovi a ten bohužel minul.

Pro tento zápas se stalo typickým, že na úvod každého poločasu se odehrál nějaký zajímavý nebo kuriózní moment. V prvním poločase vstřelilo ANFK gól, v druhém hrálo poměrně dlouhou dobu pouze ve čtyřech, i když na střídačce postávali tři připravení hráči. Následky, které by tyto nešťastníky čekaly po zápase v případě, že by padl vyrovnávací gól, jsou natolik strašlivé, že je zde raději nebudeme uvádět. Hra na začátku druhého poločasu v podstatě navázala na vývoj poločasu prvního. Černý uhlí pozorně bránilo a Chlistovští si nebyli schopni vytvořit nějakou výraznější příležitost. Do šancí se tedy opět dostávali hráči ANFK. Do jedné takové se dostal například Karel, který zachytil špatnou rozehrávku domácího brankáře, ale jeho střela šajtlí neměla dostatečnou přesnost. Zmínit je třeba také pěknou kombinaci mezi Mikem a Šimonem, potažmo Johnym. Na začátku akce, která se odehrála v blízkosti domácího vápna, byl Mike, který nahrál Šimonovi do strany. Šimon mu míč chytře vrátil, načež balón opět obdržel zpátky. Tentokrát, dá se říci už geniálně, nahrál napříč vápnem Johnymu, který obligátní střelou nahoru do gólmana vybudovanou šanci doslova zazdil. Další zajímavý moment se odehrál po autovém vhazování Černýho uhlí, kdy Táclav hodil míč Qrulovi, ten vybídl přihrávkou Dana, který na nic nečekal a vystřelil. Střela byla tečovaná a právě díky tomu skončila na tyči překvapeného brankáře Chlistova. To, čeho se všichni příznivci ANFK báli, ale zároveň to v koutku duše očekávali, se skutečně stalo, a to sice několik málo minut před koncem zápasu. Pár metrů za středem hřiště zpracoval domácí hráč balón od gólmana, lehkou kličkou do strany zaskočil bránícího Dana a střelou, umístěnou do levého horního rohu brány zaskočil následně i Vencu, čili bylo vyrovnáno. Do konce zbývalo opravdu málo času, v němž už žádný gól nepadl, zápas tedy skončil remízou 1:1.

V tomto utkání jsme, co se týče předvedené hry, jistě nezklamali. Velké hřiště a ne příliš aktivní soupeř nám zajistili dostatek času na každou přihrávku a střelu, což v jiných zápasech nebývá zvykem. Kamenem úrazu bylo tentokrát proměňování šancí, které bylo z naší strany vysloveně tristní. Z množství našich příležitostí jsme dokázali vytěžit jediný gól, domácím na to samé stačila jedna povedená střela. Takový je fotbal, ale remíza ze hřiště Chlistova se určitě dá považovat za dobrý výsledek.

Vloženo Neděle 18. 9. 2011 v 13.35 a je uloženo v kategorii Letní liga 2011. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

Žádné komentáře k “Veterans Chlistov – ANFK Černý uhlí 1:1 (0:1)”

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>