Vyhlášení letní ligy 2017

Poněkud netradičně – ve čtvrtek – se konalo slavnostní vyhlášení výsledků již 21. ročníku klatovské soutěže v malé kopané. Navzdory dlouholeté spolupráci s tlupou nezvedenců zůstala příčetnost Karla Bíny nenarušena a výběr termínu byl volen v souvislosti s pátečním svátečním dnem; zdařilé veselici tedy nestálo pranic v cestě.

ANFK Černý uhlí se dostavilo jako vždy v hojném počtu a je velká škoda, že je jedním z posledních mála týmů, které tak ještě činí. Během večera se u uhelného stolu vystřídalo úctyhodných 16 lidí, z toho pět děvčat, což byl napříč sálem unikát.

Karel Bína večer zahájil pozitivním sdělením, že je odhodlán příští rok ve vedení soutěže pokračovat, ale zároveň si i malinko postěžoval, že úpadek počtu týmů začíná být na pováženou. Pak už bylo zvolna přistoupeno k vyhlašování individuálních ocenění, kde je tradičním uhelným želízkem v ohni Luban, jemuž dává třeskutě kvalitní obrana ANFK přehršel možností, jak se zaskvět svým brankářským umem. V kategorii nejlepší gólman se tentokrát objevil na třetí příčce. Jako bonus pak stejného úspěchu dosáhl i v rubrice nejlepší hráč (pouhé dva body za vítězem Davidem Novákem). Další ocenění do uhelného tábora přinesl Qrul, famózní to fotbalista-teoretik. Bravurním výkonem v závěru tipovací soutěže se mu podařilo přeskočit všechny rivaly a po delší době přinést Černýmu uhlí v této doprovodné soutěži kýžený úspěch. Jeho um je potřeba vyzdvihnout o to více, je-li pravdou, že nesázel proti ANFK! Největším sprosťákem a uličníkem soutěže se stal se dvěma žlutýma kartami Hynek Pacholík.

Pro ANFK tradičně nezáživné vyhlašování nejlepších střelců lze decentně přeskočit, neboť to není disciplína, ve které máme byť jen nepatrných ambicí. Pokud bychom ovšem do této individuální soutěže přihlásili ANFK Černý uhlí jako celek, skončilo by na pěkném druhém místě hned za Lukášem Königem (v sezóně 2017 L. König 19 branek, ANFK 18 branek).

Po ocenění všech individuí a individualit následovalo samozřejmě rozdávání pohárů a cen za celkové pořadí. ANFK Černý uhlí v roce 2017 nastřílelo, jak již zmíněno výše, 18 branek (6 na jaře a 12 na podzim) a inkasovalo celkem 25 (17 respektive 8). Po tragické jarní části, kde se podařilo dosíci jen jediné remízy, následoval logicky odsun do skupiny B (pozor, nikoli druhá liga, pouze jiné písmenko). Zde se sice poněkud zvedly herní výkony, nikoliv však produktivita a bodové zisky. I navzdory několika trestuhodným remízám se ale podařilo nakonec vyválčit 9 bodů, které stačily na celkovou desátou příčku. Zajímavostí přitom je, že od pozice o jedna nižší zachránil ANFK jen lepší poměr mezi nastřílenými a obdrženými brankami oproti Geroji. V historické tabulce se Uhlí šplhá stále vzhůru a po letošní sezóně dorovnalo se 127 body již zaniknuvší Devils, se kterými se dělí o dvacátou příčku.

U uhelného stolu panovala po celý večer uvolněná a příjemná nálada, došlo na tradiční šampus i něco zeleného likéru, krátce řečeno – večer se nadmíru vydařil!

 

Vloženo Neděle 19. 11. 2017 v 23.04 a je uloženo v kategorii Úvod. Můžete sledovat pomocí RSS 2.0. Můžete zanechat vzkaz nebo vložit zpětný odkaz na vaše webové stránky .

 

Žádné komentáře k “Vyhlášení letní ligy 2017”

 

Poslat odpověď

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>