Letní Biatlon 2017

První zářijová sobota byla poněkud chladnější a deštivější, než by se na toto roční údobí slušelo, ale s ohledem na to, že Uhlí je ve vodě nerozpustný, nemohla tato skutečnost nikterak zabránit konání již čtvrtého ročníku letního biatlonu. Dějištěm akce se i v letošním roce stala Dolní Lhota, neboť zdejší areál disponuje bezmála olympijskými parametry.

Na startovní listině se i v tentokrát objevili nováčci, proto nesměl v úvodu chybět výklad pravidel s položením důrazu na správné provedení trestného okruhu (což se záhy ukázalo jako krok nemálo prozíravý). Měření sil se zúčastnilo třináct odvážných, včetně dvou účastníků v dětské kategorii, otevírané v letošním roce historicky vůbec poprvé.

První rozběh přinesl mužný souboj, kde poměřili síly Bazzy a Qrul. První okruh byl vzácně vyrovnaný a na střelnici dorazili oba borci v takřka identickém čase. Ležecká položka ovšem ukázala, že biatlon je i věcí zkušeností a praxe – Qrul, jenž se na počátcích své kariéry zapsal do dějin deseti trestnými okruhy, odstřílel bez zaváhání, zatímco Bazzy se trápil, nepomohly mu ani náboje navíc a na trestný okruh za klubovnu se podíval rovných pětkrát. Navzdory tomu dokázal zabojovat, při druhé položce zkoncentrovat síly a výrazně snížit ztrátu na jako vždy špičkově běžícího Qrula.

Ve druhém duelu si diváci měli možnost užít Lucčinu eleganci a stejně tak Mikovo vrzající koleno. Mike zdatně střílel a i celkem zdařile běžel, zatímco Lucka se – patrně ze soucitu k manželovi – též podívala za chaloupku, což logicky vyústilo v jistou prodlevu na trati.

Třetí dvojice v dámském složení Jarmila – Kristýna přinesla velmi vyrovnaný souboj. Ve střelbě ale druhá jmenovaná závodnice poněkud zaostávala (dozvuky minulého ročníku?) a nakonec zaostala za svojí rivalkou téměř o půl minuty.

Martin, v minulém ročníku neúčasten pro zranění ruky, vyzval k měření sil obhájce obhájkyni osobu obhajující titul, Buldu. Samozřejmě byly k vidění nekalé praktiky od běžce v růžovém trikotu, který se nes tratí jako vítr a bez známky ňákýho potu ulehl ve velmi zdařilém čase na střeliště. Neméně kvalitně uháněl i Martin, takže chléb se lámal právě na ležecké položce. Zatímco Holáč odstřílel beze ztráty kytičky, musel Bulda na trestné kolo, a to dokonce dvakrát. Ke cti mu slouží to, že ani příliš nefňukal a uznal, že je jelito. Martin se jako první ze závodníků dostal se svým časem pod šest minut, což mu dávalo dva rozběhy před koncem jistotu medailového umístění.

V pátém rozběhu se na start postavili Dan a Lucka, která nakonec seznala, že odříci si takovouto kratochvíli by byla donebevolající chyba. Oba závodníci dokázali odstřílet obě položky bez trestného okruhu, což je vždy zásadním předpokladem pro solidní umístění.

Jako poslední se ke startu připravil Šimon, podporován svým dětským fanklubem. Ve věci běhu není jeho kvality potřeba nikterak rozmazávat, jedinou otázkou tedy bylo, jak se dokáže poprat se střelbou. Zde byla jeho ruka bohužel poněkud nejistá a musel sahat i pro náhradní náboje, což se ve finálním účtování samozřejmě projevilo.

Jako bonus následovala již zmiňovaná kategorie dětská, kde své běžecké umění v tuze vyrovnané partii předvedli Kuba a Nelča.

Pohled do výsledkové tabulky ukázal, že vítězem v kategorii mužské se stal s časem 5:52,43 Martin (připomeňme, že traťovým rekordem je čas 5:51,77) a mezi dámami kralovala Jarmila s časem 7:46,19.

 

Sumář výsledků

Hoši

1.      Martin 5:52,43

2.      Dan 6:05,11

3.      Šimon 6:35,09

4.      Bulda 6:39,32

5.      Mike 6:56,26

6.      Qrul 8:40,14

7.      Bazzy 9:42,89

Děvčata

1.      Jarmila 7:46,19

2.      Lucifer 8:06,93

3.      Kristýna 8:19,96

4.      Lůca 10:06,23

 

Celkové pořadí

 1. Martin 5:52,43
 2. Dan 6:05,11
 3. Šimon 6:35,09
 4. Bulda 6:39,32
 5. Mike 6:56,26
 6. Jarmila 7:46,19
 7. Lucifer 8:06,93
 8. Kristýna 8:19,96
 9. Qrul 8:40,14
 10. Bazzy 9:42,89
 11. Lůca 10:06,23

Po oficiální části následovala volná zábava a dvě partie hry Kubb, kde se hoši rozešli s děvčaty smírně 1:1. S blížícím se večerem se stávala stále aktuálnější otázka guláše, jehož hlavním strůjcem byl, za přispění téměř všech okolo, Venca. K debužírování jsme se dostali až kolem osmé hodiny večerní, ale čekání na kulinářský zázrak se vyplatilo, neboť krmě byla jednoduše famózní, lahodná, moderně řečeno gastroporno.

Večer patřil posezení u ohně, filosofování a na závěr i troše tance. Této fáze se ale účastnilo již jen několik nejodolnějších jedinců, kteří měli příležitost vidět krásná mužská těla, jmenování nového kapitána Černýho uhlí i mnoho dalšího…

Půlkulaté výročí uhelných biatlonů je na spadnutí a vedení spolku si dá jistě záležet, aby příští ročník byl pokud možno ještě vypečenější než ten stávající!

2 komentáře to “Letní Biatlon 2017”

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*