Uhelný punč a bobování 2023

Jednou z oblíbených uhelných tradic je předvánoční setkání v okruhu milých lidí a popití něčeho dobrého, aby v tuhých mrazech člověk načerpal vnitřní teplo i klid. Dávno již tomu, kdy se sešlost vešla k Lepším do obýváku, neboť uhelná banda se neustále rozrůstá a pozvat byť je samotnou rodinu Bulánkovu by vyžadovalo spíše menší domek než panelákový byt. Družení tedy již několikátý rok probíhá pod širým nebem, tu v Lomečku, tu na Hůrce. Volba pro letošní rok padla právě na druhou zmiňovanou lokalitu, protože sněhová pokrývka, poněkud nezvykle se objevivší už v půli prosince, doslova vybízela ke špetce bobování a sněhových hrátek.

Krátce po poledni se nad klatovským atletickým stadionem sešla poměrně hojná sestava, která se postupně ještě rozrostla, takže v největším počtu se předvánoční veselice účastnilo 14 dospělých a 12 capartů. Obohaceni životní moudrostí z jednoho z předešlých ročníků, nepočali jsme v chráněném území rozdělávat oheň, nýbrž kotlík s punčem zahřívali pomocí plynového vařiče, který je nejen efektivnější, ale i legálnější. Poctivé tři litry červeného vína doplnil půllitr rumu, asi dvě deci čaje pro vyvážení chuti a Toníkem precizně nakrájené ovoce. Ohřát takové množství tekutiny samozřejmě v mrazivém počasí nebylo dílem okamžiku, takže jsme nelenili a začali si řádně užívat sněhu!

K vidění byly sjezdy v jednom, ve dvou, posádky čistě dětské i smíšené. Nechyběla ani vložená soutěž tatínků, která patrně ostatní náhodné kolemjdoucí přiváděla v nemalý úžas. Sněhu sice nebylo mnoho, místy se jezdilo spíše po přemrzlé trávě, ale to nikomu pranic nevadilo a nálada panovala po celou dobu výtečná. Do jaké míry na tom měly podíl 4 litry punče, který svižně mizel v našich útrobách, ponecháme ke zvážení každého čtenáře.

Z místa činu se hlavní banda odebrala až s padajícím soumrakem a buďme rádi, že město na Hůrce nezřídilo veřejné osvětlení, protože jinak by někteří patrně bobovali doteď.

Další tuze vydařená akce, můžeme se těšit na další rok!

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*