Biatlon 2018

Biatlon, oblíbená to zábava Černýho uhlí, proběhl již před několika týdny. Následující řádky mohou být připomenutím, co vše se událo onoho krásného podzimního dne, aby ani nezúčastnivší se členové a členky nebyli ochuzeni o vydařenou zábavu a veselí líbezného odpoledne. Zápas ANFK Černýho uhlí byl naštěstí odložen, takže na první pohled nic nebránilo započetí tyjátru. Záhy dorazili tradiční účastníci, v řadě případů již i posíleni o dalšího miničlena rodiny. Když však přišla řeč na závodění jako takové, avizovala řada běžců i běžkyň neúčast, a to z nejrozličnějších důvodů.

Jen Bulda a Dan se nakonec odhodlali postavit na start závodní trati, doplněni po určitém přemlouvání ještě Mikem a jako vždy elegantním Karlem.

První dvojicí, jež stanula v pomyslných starovních blocích, byli právě Bulda a Dan. Duel přivábil pozornost všech zúčastněných, neb odvěcí rivalové se zdáli být odhodláni podat co nejkvalitnější sportovní výkon. Pro zvýšení atraktivity závodu bylo dohodnuto –dodejme, že za plného souhlasu obou aktérů – že se výjimečně poběží celkem pět okruhů, tedy dvě střelecké položky vleže a dvě vestoje. Běžec/běžkyně, již tradičně závodící v růžovém trikotu, předváděl/a od samého počátku po všech stránkách bojovný a odhodlaný výkon, kterému Dan dokázal čelit jen za použití nevybíravých, ba až nekalých praktik – pošťuchování a nenápadné dorážení byly na střelnici vystřídány odnesením soupeřovy zbraně, ba i odtažením soka z místa vyhrazeného střelbě. Výkon nemající obdoby završil Dan neoběhnutím břízy, jež tradičně značí obrátku na každém okruhu. Ani tato podlost však nestačila –idol Bulda se stal právoplatným a legitimním vítězem. Souboj dvojice Karel – Michal na tradiční trati přinesl krásný duel, ve
kterém kvalitně běžící Karel doběhl pro přesvědčivé vítězství.

Aby bylo úplnosti učiněno zadost, zmiňme se i o následujícím programu.

Libá vůně linoucí se z kotlíku nad ohništěm, kde hlavní slovo měl šéfkuchař Venca, nenechávala nikoho na pochybách, že budeme uchváceni jeho prvotřídním guláškem. Předpoklad se splnil do puntíku a za chvíli všichni spokojeně pomlaskávali nad majstrštykem servírovaným do ešusů. Za družného hovoru odpoledne příjemně plynulo. Někteří si jej zpestřili koupelí v řece protékající poblíž, jiní jen užívali nádherného prosluněného dne.

! Další vydařený biatlon, ačkoliv sportovních výkonů bylo tentokráte o poznání méně. Na viděnou za rok !

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*