Expedice Bad Füssing 2019

Naprostou novinkou v pestré paletě uhelných akcí se stal v únoru 2019 zahraniční výjezd. Tento nultý ročník slibného projektu byl pojat velmi komorně a na výzvědy k našim západním sousedům bylo vysláno toliko srdnaté kvarteto Bulda, Dan, Mike a Qrul. Skromně musíme přiznat, že program celodenního výletu jsme sprostě a bez uzardění opajcovali od otevřených hlav dlících na klatovském gymnáziu, kde se obdobná taškařice konala po řadu let s nebývalým úspěchem. Shodou okolností právě všichni zúčastnění na uhelném zájezdu mají osobní zkušenost i s těmito masovými akcemi.

V ranních hodinách jsme se vydali přes Železnou Rudu směrem do Pasova a už v autě nezanedbávali pitný režim řídíce se bedlivě heslem „kdo nepije, ten umře“. V malebném městě na soutoku tří řek jsme se romanticky prošli centrem a nakonec zapadli do hospůdky na nábřeží na malý polední snědek. Jídlo sice šmakovalo, ale férově je třeba přiznat, že v Pasově jsme už zažili dokonce ještě lepší gastrozážitky.

Druhým bodem programu byla standardně návštěva lázeňského městečka Bad Füssing spojená s lehkých dezertíkem, kterému v Bavorech říkají Bier vom Fass. Poté již nic nebránilo vstupu do lázní samotných, kde člověk dostane balzám na těle i na duši v bazénech s vodou až 40 °C horkou, o mnoha bublinkách, tryskách a vířivých proudech nemluvě. Tři-čtyři hodinky tak jednomu utečou jako voda a drobet mu vytráví před zlatým hřebem dne – návštěvou klasické bavorské antivegan hospody!

Maier’s Burgwirtschaft je knajpa kolosálních rozměrů, což budiž dokladováno oblíbenou hláškou, táže-li se někdo, kudy na toaletu. Správná odpověď totiž zní: „Za potokem doprava!“ Nejedná se o žádnou atrapu, ale poctivý potůček s tekoucí vodou. Lahodný pěnivý mok, přítmí a teplo linoucí se z otevřeného ohniště v kombinaci se sytým dlabancem vytváří neopakovatelnou atmosféru, ve které je radostí poslouchat klasickou německou diskotéku a pozorovat na ni tančící seniory, zelené skřítky i mašírující mažoretky. V pokročilém večeru jsme se chtě nechtě museli zvednout a odebrat na zpáteční cestu, ovšem zregenerováni, jak jen to vůbec lze.

Nádherně strávený den plný rozmanitých zážitků a velká naděje, že výjezd do Bad Füssingu zůstane v rejstříku uhelných akci i pro další roky!

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*