Karanténní vycházka II

Ani doba covidí neodradila členy a přátele Černýho uhlí, aby se v čase předvánočním radostně sešli a posílili ducha pospolitostí a trochou něčeho dobrého do volátka – vše samozřejmě v přísném souladu s právě platnými opatřeními vydanými odborníky a dalšími zasvěcenými mudrci.

Gros skupiny (čítající přirozeně jen 6 osob) se sešlo krátce po poledni u pošty a po instalaci pojezdové techniky bylo možno vyrazit na velkolepou výpravu směrem do Lomečku poblíž klatovského letiště. Grupa se pro snížení rizika cestou ještě více rozpojila takřka až na jednotlivce a co možná nejdříve opustila zástavbu (kde se, jak známo, choroby šíří třeskutou rychlostí), a to i za cenu traverzování s kočárky po poli.

Na místě konání se postupně scházeli a sjížděli další účastníci a o zábavu tudíž nebyla nouze. Chybět nesmělo samozřejmě též tradiční vaření vánočního punče. Netřeba snad podotýkat, že hlavní kuchtík Michal dodržel veškerá hygienická opatření, měl prověrku bezpečnostní, zdravotní a možná i nějakou další, takže vše bylo podchyceno k naprostému bezpečí všech popíjejících (kteří přirozeně lahodný mok usrkávali toliko z vlastních jednorázových a řádně dezinfikovaných nádobek). Na dobré náladě skupině většinou neubírala ani místy se tvořící fronta zapříčiněná nezbytným dvoumetrovým rozestupem kolem ohně. O povyražení se starala především všude kolem se šmrdolící drobotina, která – nerozumně, jen co je pravda – nezbedně narušovala nastavený distanc od sebe navzájem, od ohně i od kelímků s hořčicí…

S blížícím se soumrakem se mnozí postupně vydávali na zpáteční cestu, ale někteří ještě stihli rituální očistu ve vlažné vodě.

Navzdory nelehké logistice, nutnosti zajistit bezpečnost všech přítomných i dalším úskalím se poslední sobotní adventní odpoledne tuze vydařilo, začež organizátorovi a svolavateli Michalovi patří vřelý coviDík!

______________________________________________

TeilnehmerInnen insgesamt: XII Kinder; XVII Erwachsene

Ilustrační foto:

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*