Lasergame a motokáry 2018

Druhý ročník zimního výletu za zábavou do velkoměsta nalákal dvanáct účastníků, což je číslo úctyhodné, vezmeme-li v potaz, že řada členů spolku se potýká s úskalími rodičovství ať už již probíhajícího nebo přinejmenším kvapem se blížícího. Devítičlenné klatovské gros doplnil na nádraží v Plzni Johny a přímo v místě konání se měli připojit i Bulda a Buldová (aka Kristýna a Petr). K našemu překvapení ovšem dva poslední chybějící výtečníci vyčkávali před motokárami, protože nedobře přečetli Mikem pečlivě rozeslaný informační e-mail.

Celkem byly odehrány tři partie, přičemž v první z nich se radoval z výhry zelený tým ve složení kapitánka Anet, Qrul, Dan, Šimon a Johny (41k x 32k týmových bodů). Ve druhé hře se opět radovali zelení, ovšem v poněkud neregulérních podmínkách, protože do jejich týmu přibyla šikovná Kristýna, zatímco k modrým byl přiřazen mrzák Bulda. Třetí a poslední duel nebyl vlastně duelem v pravém slova smyslu, neboť jsme se rozdělili na tři čtyřčlenné týmy a vyzkoušeli si pořádnou řežbu. K zajímavým momentům patřilo rozhodně růžové duo Mike-Václav nebo permanentně hekající Bulda, který ale s přehledem nastřílel nejvyšší skóre (přes 14 000 bodů, další úspěšní borci se pohybovali mezi 10-11 000). I do třetice si odnesli nejlepší bodový součet zelení, tentokráte ve složení Kristýna, Bulda, Šimon, Dan, druhou příčku ukořistili růžoví (Hanka, Vašek, Mike, Martin), těsně pronásledováni modrými (Anet, Qrul, Johny, Tomáš).

Po troše běhání, moudrém vyhodnocení úspěchů a nějakém tom pivu jsme se plynule přesunuli k atrakci č. 2 – motokárám. Do prvního rozjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny, zajistili pitný i stravovací režim a šli na věc.

První rozjezd – nejlepší kola:

 1. Holáč – 44:38
 2. Dan – 44:61
 3. Qrul – 45:99
 4. Šimon – 46:66
 5. Anet – 53:97

Druhý rozjezd – nejlepší kola:

 1. Mike – 44:73
 2. Vašek – 48:32
 3. Jandič – 48:61
 4. Johny – 50:95

Zbylí účastníci zůstali z rozličných důvodů v roli kibiců/metodických poradců, což ovšem ničemu nevadilo. Po nějakém tom pivu se vybraná skupinka odhodlala k další jízdě, kde už jsme se ke startu mohli zkušeně řadit dle výsledků prvního rozjezdu. Netřeba podotýkat, že usednutí za volant předcházelo nemalé mudrlantství, jak kterou zatáčku jet a je-li lepší jezdit raději stále pod plynem, jak prudce brzdit a tak podobně.

Druhá jízda – nejlepší kola:

 1. Mike – 42:81
 2. Holáč – 43:15
 3. Dan – 44:25
 4. Šimon – 44:68
 5. Jandič – 45:22
 6. Vašek – 46:95

Výsledky druhého kola ukazují zlepšení u všech jezdců, takže je očividné, že příprava nesla své ovoce.

S postupujícím večerem bylo potřeba vydat se k domovu. Qrul odmítl výzvu ke „stovečce“ a nenalepil uhelnou samolepku na fotbalový pohár z Vilyž cupu. V tomto úkolu jej ale zastoupil Šimon, do kterého zcela neočekávaně vjela kuráž, a odchod z lokálu ozdobil tímto husarským kouskem.

Zpáteční cesta vlakem opět přinesla řadu přisprostlých pubertálních nápadů, výroků a hecování, z nichž asi nejnejapnější byla Mikova hláška do druhého kupé obývaného Qrulem, jeho nastávající a jakousi paní: „Dobrý večer, nep*cáte?“. Ostudu ale zachránil Šimon, když paní vysvětlil, že jedeme z Dobřan a utekl nám sexuální deviant. Takže happy end jak z amerického filmu a příjemná tečka za další vydařenou akcí.

 

 

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*