Letní biatlon 2019

Nejtradičnější z tradičních akcí uhelného ansámblu – legendární letní biatlon – se uskutečnila na svátek svatého Václava jako vždy ve Lhotě. Počasí se vydařilo znamenitě a připravilo pro všechny sportuchtivé, ale i ty ostatní, parádní babí léto. Po minulém ročníku, jenž byl poznamenán pohříchu nízkou účastí, ať už z důvodu těhotenství, zdravotní indispozice či bohapusté lenosti, se opět podařilo otevřít jak kategorii chlapců, tak i děvčat, v nichž se celkem utkalo pět odvážných.

Mezi hochy nejprve poměřili síly Dan a Michal, a hned tento úvodní duel přinesl vyrovnaný souboj plný nemálo napínavých momentů. Oba borci drželi tempo i krok nejen v běhu, ale i na první střelbě. Na druhé střelbě – ve stoje – Danova třesoucí se ruka zapříčinila povinnost trestného okruhu kolem klubovny, ale i tak se s Michalem opět potkal na počátku poslední běžecké etapy. V dramatickém sprinterském souboji byl nakonec o fous rychlejší Dan. Doudy k sobě rovnocenného sparing partnera nenašel, a postavil se tedy na start sám. Dobře zvolené tempo běhu, ale především svižná a jistá střelba prakticky bez chyb poslaly tohoto borce celkem suverénně na první příčku s pohodlným minutovým náskokem.

Mezi děvčaty sebraly odvahu ke startu toliko Hanka a Jája, začež jim samozřejmě náleží pomyslný smeknutý klobouček. Závod více než kdy jindy rozhodovala střelba, protože zatímco Jája se dokázala s černými terčíky popasovat beze ztráty kytičky, Hanka se podívala mnohokrát za chaloupku. I ona však doběhla s úsměvem na rtech a za mohutné podpory celé rodiny.

 

Výsledky Biatlonu 2019 v datech:

Hoši

  1. Doudy 5:25
  2. Dan 6:25
  3. Mike 6:28

 

Děvčata

  1. Jája 7:44
  2. Hanka 10:05

Po části sportovní následovala přirozeně neméně důležitá část socializační, neboli posezení u lahodného moku a všemožné mudrování. Nejvytrvalejší jedinci vydrželi až do pozdních večerních hodin a akci zakončovali v klatovských putykách.

 

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*