Letní kino Lhota

Poněkud vrtošivé počasí nemohlo již dlouho dopředu dojednaný termín letního promítání v Dolní Lhotě nikterak ohrozit, takže v sobotním srpnovém odpoledni se v okolí Bank of Ildží sešel početný třígenerační houf nabalený kolem černouhelné party.

Program sestával ze čtyř částí – sportovní, kulinářské, socializační a kulturní.

Dobrá krmě je přirozeně základem každé pořádné akce, takže pokud se dlabance týká, byla nabídka velmi pestrá. Čerstvě nalovenými rybami počínaje, tradičními specialitami z grilu pokračuje a konče podvečerním guláškem. K tomu samozřejmě pitný režim dle tužeb a potřeb každého přítomného. (Zejména ve večerních hodinách přešla řada jedinců na tekutou stravu a to dokonce takovým způsobem, že musela být umravňována o spánek se pokoušejícím okolím.)

Sportovní složku obstaral turnaj v oblíbené hře Kubb, kde se utkalo celkem 11 dvojic. Turnaj byl bohužel poněkud narušován deštěm, ale nakonec se přece jen podařilo vše řádně odehrát a ve velkém finále bylo možno shlédnout rodinnou bitvu, ve které Doudy ml. (přirozeně s chotí) zcela nedbaje křesťanských přikázání porazil rodiče. Kromě pohazování klacíků dostali zájemci i možnost projet se na vícekole, což uvítal například Bulda. Zlí jazykové by skoro mohli říct, že chtěl prchat od kvapně se rozrůstající rodiny.

Socializační složka jest samozřejmě honosným názvem pro žvanění o všem možném i nemožném. Kromě milovaných robátek přišla na přetřes třeba i problematika laserové depilace nohou…

Vyvrcholením celého dne – a slibovanou kulturní částí programu – bylo promítání filmu Ženy v běhu. Proslýchá se, že kromě tohoto kusu se posléze na plátně objevily i věci další, žánrově výrazně odlišné, ale s ohledem na nepotvrzenost těchto zpráv raději nebudeme šířit zbytečné pohoršení a rozruch.

Není co dodat – další tuze zdařilá akce je za námi a můžeme se těšit na další – patrně oblíbený letní biatlon.

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*