Plavecké závody 2018

Na sobotu 17. 3. připadla další neotřelá akce, již vymyslelo moudré a inovativními ideami hýřící vedení spolku během své podzimní schůze. Nejednalo se o nic menšího než o závody v plavání. Jak leckomu známo, členové Černýho uhlí 04 jsou vesměs zdatnými a všestrannými sportovci, takže ani tato výzva nemohla být odmítnuta.

Ke startu se nakonec přihlásilo sedm borců, přičemž ženská kategorie bohužel zůstala neobsazena. Krátce po desáté hodině dopolední už byli všichni odvážlivci nastoupení poblíž bazénu a zkoumavě hleděli na dráhu č. 1, kterou jsme měli pro tento účel zarezervovánu. Nechybělo probírání taktiky ani tipy, jak nebezpečně dlouhou vzdálenost absolvovat a při tom neutonout. Losem bylo přiděleno pořadí startujících, kteří se pak postupně utkali ve třech disciplínách – 25m volně, 50m volně, plavání na nádech.

K vidění byla řada kvalitních výkonů i neotřelých kreací, zejména při vstupu do vody skokem. Plavalo se kraulem i prsovým stylem, obé přirozeně s nemalou elegancí. Nejrychlejších časů dosahoval dle očekávání Mike, o němž zlí jazykové tvrdí, že si soutěž vymyslel, aby taky jednou v životě něco vyhrál. O prvenství jej připravil jen Dan v plavání na nádech. Podrobné výsledky včetně časů a celkového pořadí viz níže.

Všichni aktéři prvního ročníku plaveckých závodů se shodli, že akce měla nemalou kvalitu a bude potřeba ji v příštím roce zopakovat. Doufejme, že i za účasti dámské části spolku!

7. Doudy

Celkové pořadí – součet umístění v dílčích závodech, při rovnosti byl upřednostněn borec s lepším nejlepším umístěním (případ Holáče a Doudyho)