Předkopná 2017

Předkopná 2017

Druhou akcí letošního roku, kterou zaštítilo Černý uhlí 04, se stala tradiční předkopná, neboli příprava na zahájení další ligové sezóny slovutného týmu ANFK Černý uhlí (v pořadí již čtrnácté).

Spektáklu, jenž proběhl na obvyklém místě v klubovně vícekolařů v Dolní Lhotě (pořadateli Doudymu nejvřelejší dík), se účastnil rekordní počet členů, členek i jejich blízkých (sakumprásk 19), což jasně ukazuje, že spolku se daří a vzkvétá. Členstvo bylo seznámeno s předběžným rozpočtem, plány pro nadcházející rok i vznikem nových, náležitě reprezentativních, webových stránek, které tuze zdařile zpracoval Mike. Po úvodním přípitku již nic nebránilo přistoupení k dalšímu bodu programu, tedy náboru nováčků. Řady členů se rozšířily o čtyři kousky (v poměru dvě děvčata a dva hoši) a nelze nezmínit, že věhlas Černýho uhlí již přesahuje hranice Klatovska a expanduje směrem západním. Nováčci pro potěchu svých služebně starších souputníků zapěli několik písní, čímž byl přijímací rituál ukončen a nic nebránilo tomu, aby spolkový dráb, ehm pokladník, přijal členské poplatky a předseda vystavil průkazky s první razítkem za absolvovanou akci.

Po chvílích volné zábavy se ujal díla šéfkuchař Bulda, aby připravil šmakózní tatarák, na kterém posléze debužírovalo takřka celé osazenstvo. Zábava se rozjížděla na plné obrátky, šnaps i pivo tekly proudem a večer začal získávat ten správný glanc. Kromě družného nezávazného hovoru probíhaly i diskuze věcné, vážné, ba zásadní – na přetřes přišla otázka rodičovství, volné lásky a mnoho dalších. Za nejzásadnější událost však lze bez pochyby označit definitivní potvrzení přestupu bří Pacholíků zpět do mateřského klubu. Již v sobotu 29. dubna budou mít fanoušci ANFK možnost posoudit přínos tohoto kroku, neboť Černý uhlí sehraje svůj první ligový duel proti Divadlu snů!

Večerní estrádě nebyl ani zdaleka konec, neboť na řadu přišla kulturní vložka v podobě soutěže O nejkrásnější pacinku. Pět náhodně vybraných účastníků z řad hochů předvedlo své končetiny nejprve v klasické přehlídce a následně i ve volné disciplíně. Zde byly k vidění dechberoucí kousky, jako kupříkladu úchop příboru mezi prsty a napichování topinky, či pokus o nalití štamprle bez použití horních končetin. Dámské publikum se kochalo, rozplývalo a přirozeně též hodnotilo. Vítězem soutěže se stal celkem jednoznačně Rak – gratulujeme! (Podotkněme, že organizátoři již nyní usilovně přemítají, jakým směrem se soutěž do příštího roku posune, aby se vítěz při obhajobě titulu musel opravdu vytáhnout.)

Párty pokračovala za bujaré zábavy a tance do pozdních hodin. Ke slovu se dostal i již legendární gril, ačkoliv se na něm ne vše upeklo dle představ (na druhou stranu ráno přišlo Martinovo dobře propečené maso leckomu vhod). Poslední tanečníci se loučili s parketem až mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní.

Ráno se na místě činu mžouravým způsobem probralo osm nejstatečnějších účastníků, aby probrali, případně si připomněli, události předešlého večera, vyhodnotili akci jako zdařilou a provedli závěrečný úklid.

Na viděnou na další uhelné akci – výpravě na Ztracenku koncem května!

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*