Rybářské závody 2018

V sobotu 28. července se uskutečnila další z vypečených akcí spolku Černý uhlí 04. Jakožto jedinci všestranně nemálo nadaní a též vynalézaví, obohatili jsme již beztak širokou paletu našich aktivit novým podnikem – rybářskými závody!

Holáč, který je kromě poštmistrovství i tichým bláznem (a spatřit jej lze například za temných nocí u Drňáku), zajistil vynikající lokalitu ve Spůli, kde místní rybník nabídl přepychové zázemí pro horký víkendový den. Soutěžících se sešlo celkem devět, toliko z řad hochů, ale celková účast byla výrazně vyšší a zahrnovala kojící matky, batolata i cyklisty. Kolem poledne se tak na břehu rybníka motalo a posedávalo 22 lidí, což je dost možná rekord veškerých dosavadních uhelných akcí.

Soutěžilo se na součet délky vytažených ryb. Co do počtu úlovků se sice nejednalo právě o rybolovecké hody, ale i přesto byly k vidění nezapomenutelné okamžiky. Hned (tj. asi po dvou hodinách rybaření) během dopoledne se ujal vedení Vojta, když vytáhl úctyhodného, 72 cm měřícího, kapra. Pak se nějakou dobu nedělo nic, pomineme-li Bazzyho plotici, kterou sám lovec odmítl nechat změřit, a museli jsme počkat až na odpolední hodiny, kdy se předvedl v celém svém umu Bulda. Prut nechal prutem a poodešel hrát kubb. Po chvíli se náčiní poroučelo do vody a náš rybář musel do trenek, aby si jej vylovil ze dna. To se mu po chvíli šmátrání povedlo a po záseku dokonce i vytáhl poctivého 53 cm velkého kapra. Humbuk, poprask, estráda a zejména nebetyčná nespravedlnost vůči zkušeným borcům jako třeba Vašek, kteří se snažili ze všech sil… marně. Je třeba říct, že Václav se stal nešťastným hrdinou tohoto odpoledne, protože když měl na prutu obrovskou rybu, patrně Arapaimu, zradilo jej náčiní a přetrhl vlasec. I v mnoha dalších případech se mu jen souběhem řady nešťastných okolností nepodařilo skórovat. Největší kořist pro sebe získal pozdější vítěz soutěže Lukáš, kterému se povedlo vytáhnout kapra téměř metrového (87 cm).

Navzdory počátečním prognózám o brzkém konci akce se sešlost krásně protáhla. Poseděli jsme, poklábosili, vypili něco piva, probrali nadcházející otcovství řady členů, někteří si dokonce i zaplavali a až v pozdním odpoledni se začali účastníci trousit k domovu, zanechavše za sebou 68 vypitých piv.

Akce sklidila všeobecně kladný ohlas, takže se s největší pravděpodobností dostane do pevného harmonogramu uhelných akcí pro příští léta.

Konečné pořadí rybářů:

  1. Lukáš (kapr 87, kapr 38, kapr 35)
  2. Bulda (kapr 53, kapr 33)
  3. Vojta (kapr 72)
  4. Doudy (kapr 46)
  5. Bazzy (nějaká čudla)
  6. Vašek
  7. Holáč
  8. Mike
  9. Qrul

 

Pozn.: U borců bez úlovku bylo pořadí ustanoveno na základě nasazení, odhodlání a estetického dojmu.

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*