Ukliďme Česko 2018

Úklidová četa ve složení: Dan, Doudy, Hanka, Holáč, Jája, Mike, Qrul, Zdenička st.; Kuba, Zdenička ml.

Černý uhlí je plné uvědomělých jedinců, kteří nejsou líní udělat něco pro své okolí, tudíž celorepublikově pořádaná akce Ukliďme Česko našla v našich řadách pozitivní ohlas. V sobotu 7. 4. dopoledne jsme se sešli u rybníka vedle BMX dráhy a vyrazili na Zaječák. Složení skupiny jasně ukazovalo, že přiložit ruku k dílu může opravdu každý – k vidění byli nastávající i čerstvé maminky, malé děti, i mrzáci. Celkem se k úklidu sešlo osm dospělých a dvě děti.

Hned na prvních metrech jsme se zaseknuli, protože houští rostoucí z druhé strany hráze rybníka bylo plné všemožného haraburdí, především přirozeně PET-lahví. Cesta dál pokračovala přes pole k Zaječímu vrchu, před kterým jsme ale odbočili doleva a došli k cestě vedoucí mezi stromy a ústící kousek před odbočkou na Čínov. Zde nastala ta pravá paráda a rozličný čurbes přibýval nebývalou rychlostí. Nechyběly plechovky, obaly od sušenek, skleněné i plastové lahve. Záhy jsme seznali, že tři pytle nebudou ani omylem stačit a museli jsme angažovat přítele na telefonu (díky bratrům Holáčovým), aby nám dovezl další. Procházku álejí jsme zakončili vydolováním staré televize a třídílné matrace.

Na necelých třech kilometrech jsme strávili více než dvě hodiny a řekli si, že zbytek trasy projdeme ve zrychleném režimu. Provianťák Holáč zajistil na benzínce pitný režim a nanuky a zvesela jsme mohli pokračovat. U zahrádkářské kolonie jsme posbírali mimo jiné řadu dvoudecovek od Božkov vodky, podivili se zoufalé dvojici sbírající na poli kámen systémem „já řídím, ty makej“ a odbočili na cestu vedoucí k Lomečku. Zde na nás čekalo ještě několik zánovních pneumatik a v cíli Bulda, který si vše chytře načasoval tak, aby nemusel hnout prstem.

V Lomečku proběhlo opékání buřtíků a závěrečné zhodnocení akce. Nutno říci, že se jednalo o taškařici tuze povedenou, na čemž mělo nemalý podíl i velmi vydařené počasí – sluníčko příjemně svítilo a leckdo si odnesl i první jarní připálení. Prvotní ohlasy byly veskrze pozitivní, takže lze předpokládat, že Černý uhlí se uklízení Česka neúčastnilo naposledy.

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*