Ukliďme Česko jaro 2019

Boj proti zaneřáďování naší krásné planety je již nedílnou součástí uhelného programu a s potěšením můžeme konstatovat, že akce získává na popularitě. Při letošním jarním, celkově již v uhelném podání třetím, běhu se totiž zapojili i lidé z veřejnosti, dokonce zcela mimo okruh našich kontaktů a známých. Úklid byl též podporován a propagován Piráty na čele s Jirkou Zavřelem, začež jim budiž vřelý dík.

Jako lokalitu jsme protentokrát vybrali oblíbený cíl klatovských běžců, pejskařů i rozličných chodců – Hůrku. Odhodlaní dobrovolníci nafasovali rukavice, případně i pytle a bez velkých okolků jsme se dali do díla. Nejhutnější – a nejhnusnější – chvilky jsme si užili hned v úvodu, protože okolí plácku na konci příjezdové cesty směrem od benzínky, a především sráz směrem k atletickému stadionu, byly doslova zavalené všemožným haraburdím. Jako obvykle jsme ale užili i kus legrace, třeba když Michal pomocí sbíracích kleštiček a nalezeného dětského plastového foťáčku parodoval selfie tyč a zdařile pózoval. K nalezení byly kromě obligátních PET lahví i kusy oblečení, nádoby od oleje, množství skla od alkoholu a dokonce i traktorová pneumatika. Jako třešničku na dortu jsme pak v samém závěru na tomto stanovišti vydolovali pytel, nad jehož obsahem jsme raději ani nechtěli příliš přemýšlet; až podezřele totiž připomínal jakousi zdechlinu.

Motorizovaná jednotka (s kočárky) procházela cestu kolem vodojemu a především kolem lavičky na vyhlídce na Šumavu bylo též co sbírat. Tentokrát především obaly od jídla a pití – protože odnést si po sobě kelímek od coly je přirozeně pro leckoho nadlidský úkol.

Závěr úklidového špacíru byl poměrně příjemným překvapením, neboť zbytek Hůrky byl až podivuhodně uklizen. Jen pár PETek a obalů od sušenek, ale skutečně jen namátkově, tedy pochvala!

Druhá část příjemného odpoledne probíhala pod kostelem sv. Martina, kde jsme si udělali ohýnek, opekli buřtíky, natáhli slacklinu a užívali krásného slunného dne jako zaslouženou odměnu po dobře vykonané práci.

Celkově jsme odhadem uklidili přes 100 kg sajrajtu, který rozhodně v lese nemá co dělat. Další běh proběhne Ukliďme Česko proběhne 21. září a Uhlí bude s největší pravděpodobností opět při tom!

Napiště komentář

Email nebude zobrazen.

*